Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kötelező lesz az oltás?

Kötelező lesz az oltás?

Figyelt kérdés

Nem akarok belemenni a politikába mert igazság szerint nem érdekel.

Aki beoltatja magát azt is elfogadom aki nem azt is.

A kérdésem csupán annyi lenne, hogy szerintetek előbb vagy utóbb rá kényszerítik az embereket arra hogy oltassák be magukat?

Mindenhol olvasom hogy nem kötelező az oltás. De szerintetek nem lesz ebből vagy vita az emberek között , hogy az egyik fele az emberiségnek járhat szórakozni, moziba, étterembe stb , a másik fele meg majd a házból ki sem jöhet ? Valahogy nem tudom elképzelni ezt az egész helyzetet. Pl teszem fel ha lesz két család elszeretnének menni együtt moziba, vagy étterembe akkor majd mit mondanak egymásnak? “Ja bocsi én nem vagyok beoltva nem mehetek”.

Annyira borzasztó ez az egész ami itt folyik. Nem vagyok az oltás ellen ne essék félre értés de nem szívesen adatnám be se. Mindenkinek szíve joga eldönteni, de a kérdés hogy meddig?!

Szívesen hallanék véleményeket ti mit gondoltok erről az egészről? Szerintetek mi lessz az elkövetkezendő hónapokban/ években?



2021. ápr. 17. 11:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21%

9-es! Ennyi erővel akkor az, hogy az autóvezetést jogosítványhoz kötjük is elég irritáló, nem? Ott is "többletjogot" kap az, akinek van jogsija. Pedig szerintem vezetni mindenki tud, az is, akinek erről nincsen papírja, legfeljebb nem olyan jól. Ha már itt tartunk bicajra nem kell semmi, pedig azzal is mehetsz közúton simán lehet 20-25Km/h-s sebességgel hajtani rövidebb távokon, akkor ha biciklire nem kell jogosítvány, autóra, pláne robogóra miért?

Msot az oltási igazolvány ugyanez, lehet nem fair, de ugyanez a logika.

2021. ápr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz kötelező.
2021. ápr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%
Orbán már világosan elmondta több interjúban, hogy felnőtteknek nem ír elő semilyen oltást, kötelező oltások gyerekkorban vannak.
2021. ápr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
66%
#13 És amit orbán megígért, az mindig úgy is lett, igaz? :)
2021. ápr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
64%

#11

Kilences vagyok. Na, mint tudjuk a gépjárművezetés a jogosítványait van kötve, mert bár fizikailag nem lehetetlen nélküle vezetni, a rendőr szépen büntet nélküle. De itt tény, hogy a vezetéshez KÖTELEZŐEN le kell tenni a jogsit. Ugyanakkor itt van egy oltás aminél azt mondjuk, hogy ÖNKÉNTES. Aztán meg jövünk azzal, hogy hát önkéntes, de szankciók vannak ha nem. Na, innentől nem önkéntes, hanem egy szankcionált valami. És bár nem kötelező így sem igazán önkéntes a gyakorlatban. Az nekem azt jelenti, hogy szabadon szankció nélkül lehet csinálni vagy nem csinálni valamit. Egyébként mielőtt rám sütök valamit. Mondom újra: oltáspárti vagyok. Kimondottan tudnám támogatni, ha kötelező lenne. De ha ÖNKÉNTES akkor ne szankcionáljunk. Ez nálam egy kommunikációs kérdés. Azt tartanám korrektnek ha azt mondanák nem kötelező, de melegen ajánlott. És nem most kell ezt mondani, hanem az elején kellett volna mikor megjött az első vakcina. Onnantól, hogy bizonyos dolgokkal belemotiválunk embereket valamibe ne mondjuk azt, hogy itt az ő szabad döntése az egész. Én csak ezt mondtam.

2021. ápr. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Sajnos ez egy sakk játék, amiben mi vagyunk a paraszt bábuk, mert túl gyengék vagyunk, és bármit is akarnánk, meg van kötve a kezünk, mert ők tudják, hogy ezt megtehetik és önként dalolva csinálunk mindent a szabadságunkért cserébe. :(
2021. ápr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
42%
Aha,a jogosìtványhoz nem spriccelnek be semmit a szervezetemben...
2021. ápr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Nem kötelező, de szankcionálhatnak."

Ezt úgy nevezik, hogy kényszerítés, ami a BTK szerint bűncselekmény.

2021. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!