Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kötelező lesz az oltás?

Kötelező lesz az oltás?

Figyelt kérdés

Nem akarok belemenni a politikába mert igazság szerint nem érdekel.

Aki beoltatja magát azt is elfogadom aki nem azt is.

A kérdésem csupán annyi lenne, hogy szerintetek előbb vagy utóbb rá kényszerítik az embereket arra hogy oltassák be magukat?

Mindenhol olvasom hogy nem kötelező az oltás. De szerintetek nem lesz ebből vagy vita az emberek között , hogy az egyik fele az emberiségnek járhat szórakozni, moziba, étterembe stb , a másik fele meg majd a házból ki sem jöhet ? Valahogy nem tudom elképzelni ezt az egész helyzetet. Pl teszem fel ha lesz két család elszeretnének menni együtt moziba, vagy étterembe akkor majd mit mondanak egymásnak? “Ja bocsi én nem vagyok beoltva nem mehetek”.

Annyira borzasztó ez az egész ami itt folyik. Nem vagyok az oltás ellen ne essék félre értés de nem szívesen adatnám be se. Mindenkinek szíve joga eldönteni, de a kérdés hogy meddig?!

Szívesen hallanék véleményeket ti mit gondoltok erről az egészről? Szerintetek mi lessz az elkövetkezendő hónapokban/ években?



2021. ápr. 17. 11:33
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Igazából félek, hogy majd a munkahelyhez is kötik az oltást, hogy ha nem vagy beoltva nem dolgozhatsz. Én vendéglátásban dolgozok/dolgoztam. Mi lesz ha megnyitnak a szállodák? Majd csak úgy dolgozhatunk ha be vagyunk oltva? És ha nem szeretném az oltást? Ilyen esetben lehet majd tenni valamit?
2021. ápr. 17. 11:38
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem valószínű. Ahhoz nagyon extrém helyzetnek kéne lenni hogy felnőtteknek kötelezővé tegyenek egy oltást.

Azt se tartom valószínűneg hogy országos szinten kijelentsék hogy aki nincs oltva, az nem mehet pl moziba. Reálisabb lenne hogy maguk az egyes vendéglátó egységek döntsenek hogy ők maguk milyen korlátozásokat akarnak fenntartani vagy mennyi kockázatot akarnak vállalni azzal hogy mindenkit beengednek, vagy sem.

2021. ápr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%
Úgy lesz, ahogy mondod. Csak akkor fogják engedni, hogy munkát vállalj, boltba menj, tömegközlekedésen utazz, ha be vagy oltva.
2021. ápr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Biztos, hogy nem lesz kötelező.
2021. ápr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
Kotelezo nem lesz, de a nem beoltottak korlatozasaval elobb-utobb el fogjak erni, hogy mindenki beoltassa magat.
2021. ápr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Ezer meg egyszer elmondták már, hogy nem lesz kötelező. Most ha én leírom, hogy nem lesz az, akkor elhiszed? Ha nem, akkor meg minek kérdezed meg? Igazolást akarsz valaki olyantól kapni a félelmeidre, akinek szintén nincsenek plusz információi, de hasonlóan gondolkodik mint te? Vagy mire jó ez?
2021. ápr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kötelező nem lesz, akkor inkább úgy kérdezem rá fognak e kényszeríteni, vagy magunktól rá fogunk e kényszerülni?

Mert már a csapból is az folyik hogy ha van oltási kártyád akkor sok korlátozás alól felmentenek.

Idézem: “ Jó eséllyel szabad nyarunk lesz, aki védettségi kártyával rendelkezik”. Már itt elkezdődött az emberek közötti megkülönböztetés.

Biztosan nem jelenti ki, hogy már pedig kötelező, de ha nem akarunk éhen halni majd akkor lehetséges tényleg rá kényszerülünk.

2021. ápr. 17. 11:53
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem,még az egészségügyi dolgozòknak és a tanároknak se tettèk kötelezővé.
2021. ápr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%
Hát, ez ilyen érdekes. Hivatalosan nem kötelező. Gyakorlatban meg folyton azt hallod, hogy többletjogok járnak majd az oltás mellé. Így én megkérdőjelezem mennyire önkéntes. Mondom ezt úgy, hogy oltáspárti vagyok és az sem zavarna ha kötelező lenne. Engem az irritál, hogy azt mondjuk önkéntes, de ha nem megy bele valaki akkor szankcionálni akarnak.
2021. ápr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

"Engem az irritál, hogy azt mondjuk önkéntes, de ha nem megy bele valaki akkor szankcionálni akarnak."

Gyakorlatilag pont fordítva. Akik beoltottak, azokat igyekeznek jutalmazni, motiválni.

2021. ápr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!