Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Látta valaki a A LEGBÁTRABB...

Látta valaki a A LEGBÁTRABB VÁROS című filmet (2009)?

Figyelt kérdés

Egy történet azokról, aki magyarok akartak maradni. Élve vagy holtan.


1919. január 29.-én a helybéli polgárok (vasutasok, iparosok, kereskedők, orvosok, tanárok, diákok) és a környékben állomásozó katonák néhány egysége kiverte Balassagyarmatról a várost két hét óta megszállva tartó cseh csapatokat.



mi a véleményetek róla?


mert én is meg szeretném nézni de egyszerűen nem megy ...

ha látom a rengeteg igazságtalanságot amit ellenünk elkövettek és még most se merjük kimondani mi magunk se...

csak mindig mi hajtunk fejet ... elegem van mindig úgy felidegesítem magam


2010. aug. 20. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Még nem, de most hogy mondod megnézem :)
2010. aug. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

fent van youtuben is részekre szedve... most találatm :)

http://www.youtube.com/watch?v=EzyvSaR4Bxo

2010. aug. 20. 17:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Már láttam. Tényleg érdemes megnézni. Annak idején több ilyet kellett volna.
2010. aug. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok.Kepzeljetek volt is, cska manapsag nem beszelnek rolla.Mivel akkor a nyugat ledontotte amit mi a kelethez fodultunk.Viszafoglaltak az egesz felvideket a manapsag csak "budos kommunistak"-kent emlegetet Tancskoztarsasagiak az Antant tiltakozott hogy ugyan mar szegeny cseheket ne agreszaljuk......Csak kinos ra nekik viszaemlekezni.....Ja es Lenin el sem ismerte a diktatumot .... kinos hogy ezen budos kommunistaknak tobb vbecsuletuk volt mint anno a nyugatnak es erheto a masodik vilaghaorus helyzet is hisz akkor meg kinos lett volna ha a szovjet nem allit mindent visza , pedig nem akart csakhat Amerika akkor mit mond a nepenek arra hogy amit a nyugat lerontott a "dicso" kelet helyrehozot....??? Jo mi?????? De Isten nem ver bottal nekik is hamarosan ugyanezen problemakkal kel szembenezni majd meglatjuk a sok bevandolo mikor fogja kinyirni a nyugatot.....Sajnos ez lesz mert nepvandolas volt van es lesz.....es nem kell rohogni rajtuk mert velunk is megesett.
2010. aug. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

aztán hányszor vissza vertük a "nagy" csehszlovák haderőt


a honvédek

a civilek

a magyar vörös hadsereg


mindig mentek panaszkodni a Nyugathoz főleg a Franckihoz

így sikerült nekik


ÉS EZEKKEL VAGYUNK SZÖVETSÉGBE????????

2010. aug. 20. 17:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj kedves kerdezo.A Franciakra sem haraguj kinos nekik hogy barmikor eloalhanka a szapora kissebsegiek azzal amivel a romanok elloptak tollunk a teruletet.Es meg hjoglalapjuk is van mivel ott a diktatum a mit akkor jonak lattak a franciak.Azaz mas teruletebol konyu adni...hajaj.. most meg mossak kezuket hog yok nem is tudtak (igazuk van finjuk sem volt) hogy lenyegeben mi a nemetekkel egyut nagy tobseget alkottunk ott, de nehez kimondani az igazat hogy pont ugy akartak ok is a vesztunk mint a tobbiek.Es mint irtam Isten nem ver bottal eloszor a nyugatot osztjak fel a bevandorlok szerintem kb max 3 generacio...... Ha meg mi megmaradtunk volna talan mi kapnak ugyanezt es az utanna jovo eroszak mindig nagyobb az elozonel.... na meg a szegyen es az a tudat hog yok disznok voltak mert hidd el egy nemzet sem hulye es pontosan tudja mind hogy mi tortent.
2010. aug. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem a filmet, nekem bejött.

Van mire büszkének lennünk :-)

2010. aug. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én láttam a filmet.Nagyon tetszett.Egyet értek, van mire büszkének lennünk.Szerintem csinálhatnának egy hasonló filmet Kercaszomorról is, a legbátrabb községről.
2010. aug. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!