Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka, milyen magyarázat...

Mi az oka, milyen magyarázat van arra,hogy az echte urbános emberek ennyire közömbösek,nemtörődöm stílusúak?

Figyelt kérdés

Azért írom,hogy echte urbános, mert nem mindenki tősgyökeres budapesti, aki itt lakik.Például én is csak 19 évesen kerültem ide oktatás céljából.Előtte egy 11 ezer lelket számláló kisvárosban éltem.


Az itteni emberek, ebbe a számomra furcsa, közömbös,nem törődöm mentalitásba születtek bele.

Van pár személyes tapasztalatom, azok közül is kiemelnék egyet,hogy szemléltessem, miről is beszélek.


Egy buszmegállóban, két c típusú állampolgár elkezdett húzkodni egy fiatal magyar lányt, aki segítséget is kért.Voltak járókelők az utcán, de mintha elfordították volna a fejüket vagy, mintha lett volna egy láthatatlan fal, ami eltakarja az esetet.

Mikor megláttam, egyből az jutott eszembe,hogy nem hagyhatom ezt annyiban és segítenem kell a lánynak.Így is történt, a támadókat sikerült elzavarni.



Számomra ez nagyon megdöbbentő,hogy sokan elmennek az ilyen mellett.Bár, itt azt is szó nélkül hagyják, ha valaki elkezd pisilni a villamoson és, ahogy mozog a jármű úgy folyik szét a padlón.


2021. ápr. 4. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Ez csak természetes önvédelem. Ilyenkor az ember alappal feltételezi, hogy ha beavatkozik, akkor kést kap a hátába, és szerencséje van, ha csak a hátába.


Ha az érintett járókelők nem kigyúrt harcművészek voltak, akkor érthető a viselkedésük, és én is inkább menekülnék ilyen esetben. Ha kinyíratom magam, azzal nem segítettem.

2021. ápr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1.

Miért nem hívta senki a rendőrséget?

Azt azért meglehetett volna tenni.

2021. ápr. 4. 09:33
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Ez altalanos emberi tulajdonság, exem nagyanyjat kis faluban tamadtak meg, senki sem segitetett neki
2021. ápr. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Ezt bem nemtörődömségnek mondanám, hanem egyszerű megszokásnak. Ha te látnál egy részeg embert, aki három széken fekszik a metrón és magában beszél te rá mernél szólni?
2021. ápr. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok szarember van a világon!
2021. ápr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezt a mentalitást már évtizedek óta vizsgálják és nagyon sok szakember foglalkozott a témával.

Az egyik ilyen vizsgálat konklúziója az volt, hogy ahol sokan élnek együtt ott az egyén felelőssége eltűnik és mindenki úgy gondolja, hogy ez nem az ő dolga, nem szól bele, majd valaki más megoldja a dolgot.

Ennek van reális alapja is, hiszen ha nagyon sokan élnek egymás közelében akkor nem is ismerhetik egymást és teljesen félre is érthetik azt amit látnak, tapasztalnak. Ráadásul ilyen helyeken vannak emberek akiknek valóban ez is a feladatok, hogy ilyenkor beavatkozzanak - egy általad felhozott esetben joggal gondolhatják pl. hogy ők egyedül minek avatkozzanak be, csak őket is baj érheti miatta, a rendőrség pedig pont ezért van, hogy pár perc alatt ott legyen és segítsen.

Abban a vizsgálatban pl. egyértelműen látszott - videókat készítettek az emberek reakciójáról - hogy amikor sokan voltak az utcán akkor egy földre esett segítséget kérő ember mellett is simán elmentek a legtöbben, míg amikor az üres utcán volt hasonló eset és csak ők voltak a közelben akkor éppen fordítva, a legtöbben azonnal segítettek.

Saját tapasztalatom is az, hogy aki idegenek dolgába beleszól, AZ lesz utána akit megszólnak miatta egy ilyen városi helyen (kis településen meg kibeszélik, de az mindig jelen van akkor is ha nem szól bele). Én alapvetően olyan személyiség vagyok aki a körülötte levőknek is próbál segíteni ilyenféle esetekben. Volt már amikor egyedül rohantam segíteni (agyatlanul, gondolkodás nélkül) olyan fiúnak akit a társaságunkból kirántottak hogy megverjék, miközben alig 160 centis 50 kilós lány voltam, a velünk levő fiúk is csak bámultak és akkor jöttek amikor látták hogy én menten védeni a nálam nagyobb srácot a támadóitól. Utólag tudom, hogy hülyeség volt, de én ilyen vagyok - amúgy budapesti születésű. Nekem azt kellett megtanulnom, hogy ne szóljak bele mások dolgába, sokszor meg is kaptam éppen azoktól akinek segíteni akartam volna, hogy semmi közöm hozzá - és igazuk is van. Sok éves tapasztalat kellett már ahhoz hogy megtanuljam, nem mindig az a valóság ami látszik és nem is mindig az a helyes ha valaki rögtön ugrik és beavatkozik.

2021. ápr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Kisebb városokban meg falun is ugyanez megy .
2021. ápr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!