Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mikor fog valójába...

Szerintetek mikor fog valójában beüzemelni a debreceni BMW gyár? Más gyárberuházásokkal ellentétben a BMW miért nem akar megadni tervezett időpontot se?

Figyelt kérdés
Bár a BMW vezérigazgató bejelentette, hogy a debreceni gyárnak 2025 után az elektromos autógyártásban kívánnak szerepet adni, de konkrét indulási időpontot még véletlenül se adott meg. Ugyanígy nincs időpont a gyár építésének elkezdéséhez és befejezéséhez se. Közben az állam és az önkormányzat 100 milliárdos nagyságrendben költ infrastruktúrális beruházásokra a gyár körül, de ha nincs semmihez se időpont adva akkor ez is elhúzódhat bármeddig. Szerintetek mi a helyzet?

2021. márc. 30. 23:04
1 2
 11/20 mindentudó99 ***** válasza:
A tulaj akkor zárja be a gyárát amikor akarja Németországban is. Bár én japán cégnél vagyok már bezárták a japán és francia gyárukat is. Minden termelést ide hoztak.
2021. márc. 31. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
2046
2021. márc. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, te valamit nagyon nem értesz, és már olyan zavarosan fogalmazol, hogy én is elvesztettem a fonalat.

Ha jól értem, a tulaj legyalulta a saját földjét, és eladta a hollandoknak, de az is lehet, hogy azt a hollandok megbízásából csinálta már valaki, gondolom, nem kérted el a megbízási szerződését a munkásnak, hogy kiderítsed, ki a megbízó.

Nem ismerem a pontos körülményeket, de feltételezek ezt-azt. Pl. az alkuban, hogy valahova kell építeni utat. Nyilván meg tudják építeni a külföldiek is az utat, de szerintem mindenki úgy szeret alkudni, hogy az minél kevesebbe fájjon neki, és Orbán is szeret lopni... Pardon, pl. az apukája eladni a bányájából túlárazva, meg Mészáros olyan drágán utat építeni, mintha egy km helyett minimum ötöt építene, amit az állam majd kifizet EU-s támogatásból és hasonlók.


A nagy gyalulás gondolom azért is kellett először, mert törvényben van, hogy meg kell vizsgálni, nincs-e régészeti lelet a földben, ugyanis ha találnak, akkor lehet, hogy végleg, vagy csak nagyon hosszú évekre ellehetetlenül az egész, és milyen móka, hogy feleslegesen építenek oda utat, amikor nem lesz ott semmi, és nézhetnek más helyet.

Ez már hogyne lenne előfeltétele az építkezésnek?! Aztán még jön a közművesítés is, és egyebek. A vizet, csatornát, villanyt, gázt is oda kell vezetni valahogy. Aminek jelentős része szintén olyan dolog, amit te max. a legvégén látsz, mert meg kell tervezni azt, engedélyezni kell, tulajokkal egyeztetni, ha földeken is keresztülmehet a közmű.


Szerintem nem rosszindulatból nem mondanak semmit, de a legkisebb gondjuk is nagyobb annál, mint hogy neked megfeleljenek. Talán még ők maguk sem tudják.

Megértem, hogy kell a lóvé, számítasz a munkára, de ez van.

2021. márc. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
13-as, egy szóval se kérdőjeleztem meg a föld legyalulásának szükségességét a gyár építéséhez, csupán megjegyeztem, hogy azt a magas aranykorona értékű földréteget amit a terület előkészítésénél legyalultak Hollandiába adták el, mivel ez még azelőtt történt, hogy a BMW megvette volna területet, de már az után, hogy az állam felvásárolta a gazdáktól ezért kérdéses, hogy ki adta el ezt a legyalult föld réteget de egyébként ez csak egy zárójeles megjegyzés volt, tehát igazából nem is lényeges. A gyár építéséhez pedig már rendelkezésre áll a terület előkészítve, ez volt a feltétele annak, hogy BMW átveszi a területet, tehát az már a BMW tulajdona, ahhoz, hogy az építkezést elkezdjék szerintem még nem szükséges az, hogy 4 sávos autópálya csatlakozása legyen közvetlenül a területnek, már így is megközelíthető hiszen a munkagépek idáig is megközelítették az előkészítés során, jelenleg zajlanak útépítések, gáz, víz, elektromos áram bekötési munkálatok, csatornázás a területen, de ettől már simán dolgozhatnának a gyárat építők is, de ugye nem dolgoznak, mert nincs is ilyen szándék. Az utolsó megjegyzésedre pedig annyit, hogy én teljesen más jellegű munkakörben dolgozom így eszem ágában sincs ott dolgozni, ha lesz is valaha gyár.
2021. márc. 31. 15:26
 15/20 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem, szerinted a BMW megvesu egy földet az államtól csak úgy mindenféle szándék nélkül, nem akarnak oda semmit se, csak azt, hogy legyen ott egy autópálya.

Hát hogyne. Az meg se fordul a fejedben, hogy várni akarnak a járvány végéig, amikor fellendül az autópiac, vagy szimplán azért várnak a járvány miatt, mert nem akarják megkockáztatni, hogy az építkezésen járvány legyen...


Korábban is az volt a szokás, hogy a nagy multik szerettek autópálya közelében építkezni. Tudod, egy szimpla főút nem biztos, hogy stabilan kiszolgál egy rahedli kamiont, megnövekvő személygépkocsiforgalmat, stb. Vannak, akik előre gondolkodnak, és látják annak veszélyét, ha csak 2x1 sáv van, netán még abban is, ha 2x2 sáv. Tudod, van egy baleset, aztán megbénul a gyár ellátása, ill. a termékük elszállítása is ellehetetlenülhet.

2021. márc. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem érted jól, ilyet én nem mondtam, de megfordult a fejemben, hogy várnak ezért is volt az a kérdés, hogy mikor fog szerintetek beüzemelni, nem pedig az, hogy be fog-e üzemelni. Szerintem biztos nem a járvány terjedése miatt nem kezdik el az építkezést, más nagyberuházásoknál se gond ez. A gyár építéséhez rendelkezésre áll több út is, a közelben van egyébként az autópálya és lesz közvetlen leágazás is kiépítve a gyárhoz, de ezek majd akkor lesznek fontosak, ha már üzemel a gyár, az gyár építéséhez már így is be tudnak jutni a gépek, mint hogy eddig is több ezer kamion fordult meg ott.
2021. ápr. 1. 00:41
 17/20 anonim ***** válasza:
48%

Nos:Az infrastrukturális beruházások mennek ezerrel: kiépült az energia-ellátó rendszer, épül a szennyvíz elvezetés, a vasút, és most indul az autópálya-átalakítás! Fél évvel ezelőtt itt tartottak:

https://www.youtube.com/embed/72F6DWHT53M


A 3-asnak: Sok hülyeséget sikerült összehordania!

Az egész Európa versenyzett azért, hogy E. Musk melyik országba vigye a TESLA európai gigaberuházását! A verseny győztese - nagy harcok árán - Németország lett (konkrétan: Berlin), és örömünnepet rendeztek amikor kihirdették az eredményt!!! Erről ennyit...

A BMW esetében nagyon sok változás történt: az egész debreceni gyártókapacitás legnagyobb részét benzines/diesel, kisebbik részét hibridhajtásúak gyártására tervezték.

Mára az egész terv a sutba került, és egy teljesen új, kizárólag elektromos meghajtású modelleket fognak gyártani, tehát nem csak a technológiát, hanem az egész beruházást újra kellett gondolni!Ezért nincs még hajszálpontos dátum! De 2024-ben nagy valószínűséggel beindul a termelés! A terület kész, a BMW kifizette a városnak a telek árát, sőt most még hozzá kellett tenni +100 hektárt a beszállítói háttéripar részére. Nem véletlen, hogy a kínai akkumulátorgyártás egy részegysége is Debrecenben kezd építkezésbe.

És az sem véletlen, hogy az Innováviós Parkba az egyetem Járműipari Kutató-Fejlesztő Központot épít (a vakcinagyár mellé)

És ezek fényében a nánási MotoGP pálya helyszín sem véletlen...

Szóval:

2021. ápr. 1. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
17-es szépen felmondtad a fideszes tanmesét. Pár észrevétel: a németek valóban örülhetnek a Tesla gyárnak, mert az bár 1 évvel később lett bejelentve mint a debreceni BMW gyár, de ebben az évben már megkezdi a termelést. A BMW-vel kapcsolatban sehol nem olvastam 2024-es termelés kezdésről, az egyetlen dátum ami említve van az 2025 után valamikor. A +100 hektárt nem most tették hozzá a területhez, már eredetileg is a beszállítói szektornak szánták, de csak most kezdik el a kialakítását. A kínai "akkumlátorgyártás egy részegysége" szeparátor fóliát fog gyártani, amit az akkumulátor gyárak használnak fel, ennek közvetlenül semmi köze nincs a BMW gyárhoz, a BMW gyár nem gyárt akkumulátort így a szeparátor fóliával se tud mit kezdeni. A nánási MotoGP pályának szintén nem sok köze lesz a BMW gyárhoz, mivel a BMW járműfejlesztése nem itt történik, így az sem valószínű, hogy ide hordanák a prototípusokat tesztelésre, de persze semmi sem kizárt.
2021. ápr. 1. 13:24
 19/20 anonim ***** válasza:
43%
te még mindig a részeges bukott marika néni ostobaságait ismételgeted? nem sűtél még fel elégszer?
2021. ápr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Aki itt fel sűlt az te vagy marika néni.
2021. ápr. 1. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!