Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország miért csak egy...

Magyarország miért csak egy olcsó gyár?

Figyelt kérdés

Én még soha semilyen magyar terméket nem láttam.


Legyen az akármi, a szuper magyarországon SEMMI se magyar. Fel se kell sorolni, de még kivétel sincs.

Magyar paprika? De az nem termék.



Akkor az orbán mégis milyen gazdaságról beszél? Csak egy olcsó gyárország, de mindent külföldiek gyártanak, és a hasznot kiviszik.

Elég körülnézni, magyar feliratot se látsz.


2020. nov. 13. 07:43
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván Viktor is szeretné, ha itt menne gyártás, de ahhoz olyan fizetések kellenének, hogy a nagy koponyák itt maradjanak, és ne menjenek nyugatra.


De ilyen meg csak akkor van, ha van elegendő tőke ehhez az országban.

2020. nov. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
28%
Ennek hiányában marad a propaganda.
2020. nov. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
51%
Mert gyarmat vagyunk.
2020. nov. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
71%
A rendszerváltás után elrabló privatizáltak mindent. Nincsenek gyáraink valóban. Köszönhetjük az MDF-MSZP-SZDSZ triónak. Nincs GDP-énk így magasabb fizetést sem tudunk adni. A poén az hogy az emberek magyar terméket sem hajlandóak venni. Pl a világszínvonalúan kiváló magyar tejet nem veszik itthon.
2020. nov. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
91%
Mert ezt tudjuk nyújtani a befektetőknek. Van bőven olcsó, alacsonyan képzett, igénytelen munkaerő. Erre csak összeszerelőüzemet lehet alapozni, más gazdasági formákhoz más adottságokra lenne szükség.
2020. nov. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
87%
Az emberek nem gazdagok, ezért az ár fontos, ezért nem veszik a magyar tejet,ha a másik olcsóbb.
2020. nov. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos elég szomorú és egyben érdekes hogy nem találkozol ilyennel.

Rengeteg lehetőséged van hogy magyar termékekkel találkozz.


Az én életemben:


Én pl. Tisza cipőben járok (100% magyar)

Csepel országúti biciklim van (100% magyar)

Bevásárolok a boltban magyar élelmiszereket amit aztán bepakolok a

Fundango táskámba (100% magyar)

Richter gyógyszereket szedek amiből lehetséges (értelemszerűen 100%

magyar)

Befektetéseim egy részét PMÁK-ban tartom, ami egy magyar termék (a szolgáltatás is termék), és a számlát a MÁ-nál vezetem .

Unicum szilvát iszok ha véletlen rövidezünk (100% magyar)

a MOL-nál tankolok.. stb. stb. stb.

2020. nov. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Koplárovics Béci ***** válasza:
86%

Nagyon sok ember kb annyira képes, hogy meghúzzon egy csavart. Nem adhatsz nekik magas hozzáadott értékű munkát, mert azt nem tudnák megcsinálni.

És általában ők mondják a magyar termékekre, hogy szarok. Pedig tulajdonképpen ők csinálják, a minőségük rajtuk is múlik. Ki érti ezt...

2020. nov. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

4/8 elég szánalmas 120 évvel ezelőtti dolgokra hivatkozni. 10 év alatt országok épülnek fel.


7/8 100% magyar, nyilván te is egy öreg, de 100% magyar vagy.


Az ilyen jelentéktelen dolgok nem számítanak. Tisza cipő meg csepel bicikli? Unicum pálinka?



"A Richter Gedeon Nyrt. Magyarország egyik legfontosabb gyógyszeripari vállalata, a hazai gyógyszergyárak közül a legnagyobb hányadban van magyar részvényesek tulajdonában"


Pont nem 100%-ig magyar, covid gyógyszert mikor csinál?



Mol: A cég magyar tulajdonhányada 2010-ben: 15,6%, külföldi: 84,4%.[3


100% magyar, még az olaj is amit itt szednek ki a 100% magyar földből.


Stb stb. Sorold még.

2020. nov. 13. 09:11
 10/36 anonim ***** válasza:
77%
Akkor valószínűleg egy kő alatt élhettél egész idő alatt. Élelmiszerből a déligyümölcsök, meg az egzotikus ételek kivételével teljesen el tudod látni magad magyar termékekkel. Gepida, Csepel, MOFÉM, MOMERT, Hajdú, Alföldi stb. Gépjárműben, számítástechnikában, szerszámokban vannak gondok, meg a magyar vásárlókat nem érdekli a származási hely. Nekem ilyen magyar cuccaim vannak, voltak nem magyarok is, semmivel sem rosszabbak, vagy drágábbak a magyar dolgok.
2020. nov. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!