Zavarjuk el a FIDESZ-t, még akkor is, ha sokkal rosszabb is jöhet utána?
Nagyon sokszor hallom azt ellenzéki szavazóktól (pontosabb lenne úgy fogalmazni, hogy fideszellenesektől), hogy mindegy mi jön Orbán után, csak zavarjuk el Orbánt.
Szerintem meg nagyon nem mindegy, hogy mi jön, mert felelősek vagyunk a hazánkért, és bármennyire is tagadjátok, pontosan tudjuk, hogy az Orbán-rendszertől jöhet még sokkal rosszabb is.
És valószínűleg sokkal rosszabb lesz, mert pl. a Jobbik és a többi ellenzéki párt ideológiája szöges ellentétei egymásnak. Akkor hogyan fognak kormányozni? De volt ízelótőnk csaknem egy évtizedig a szocik kormányázából is, enyhén szólva nem dicséretes, amit műveltek (nem mintha Orbánék szentek lennének, de azért ég és föld a kettő).
A legfőbb dolog pedig, amit még ellenzéki ismerőseim és barátaim is bevallanak, hogy a FIDESZ-nél sokkal nagyobb a szakmai tudás és kompetencia, sokkal rátermettebb szakértői vannak, mint a másik oldalnak.
"NEM! Nem lehet ezt így kijelenteni, hogy egyértelműen rosszabb lesz"
Nyilván. Én sem jelentettem ki egyértelműen, hogy rosszabb lesz. Azt írtam, VALÓSZÍNŰLEG rosszabb lesz, ismervén az ellenzéki koalícióban levő pártok egymáshoz való viszonyát, és a járványügyi helyzetben produkált viselkedésüket.
"Hogy utána mi jön, azt sem te, sem más nem tudhatja."
És pontosan emiatt kellene felelősségteljesen gondolkodni, nem pedig utálatból szavazni. Mérlegelni, hogy ki az, akit alkalmasabbnak vélünk az ország vezetésére. Mert az a gondolkodás, hogy "mindegy mi jön ezután" felelőtlenség, és még véletlenül sem átgondolt döntés.
"Az ország azért fejlődött Orbán ideje alatt, mert az unióban vagyunk"
Gyurcsány idején is 6 évig unióban voltunk, mégsem fejlődés történt, hanem pont az ellenkezője.
"vannak kötelezettségeink, amiknek meg kell felelni."
A bevándorlási kvótára is azt mondták, hogy kötelesség, mégsem lett az végül. Aztán itt volt az, hogy jogállami feltételekhez kötik a covidpénz kifizetését, de mivel nem tudták megmondani, mi az a jogállamiság, ezért ez sem lett végül kötelező.
"ugyanúgy kellett volna rezsit csökkenteni."
A szocik uniós tagállamként az egek fölé emelték a rezsit.
"Lásd, amikor év végén bejelentette, hogy amennyi munkahely megszűnt, annyit létrehoztak, majd januárban bejelentette, hogy 55 ezerrel kevesebben dolgoznak, mint 1 éve ugyanakkor."
Mondott még hasonló hülyeségeket, mint pl. "mindenkit meggyógyítunk".
31
És megsértődnek, ha a zsák krumpli szóba kerül, érted... Nem kell ezeknek a krumpli sem, elég, ha azt mondják neki, hogy mától nem 170 forintot kapsz, hanem 200-at, az több bmeg!
Meanwhile
2007 1 usd = 170huf
2019 1usd = 300huf
2007-ben csúcksategóriás telefon (Nokia N95) 699$
2010-ben csúcskategóriás telefon (iPhone 11 csúcs) 1000$
2007 ben magyar átlag netto fizetés 117ezer huf, ami 688USD. Magyarul, akkor meglehetett venni 1db ilyen telefont.
Most a helyzet a következő, 2019 átlagkereset netto 244ezer huf, magyarul 813 USD. Nem tudod megvenni azt a telefont. Reál értéken nézve, nem tudod megvenni az abszolút csúcsot. Mondanom sem kell, hogy 2008-ban az iPhone 1 mindössze 499$ volt, tehát valójában sokkal jobban jártál akkor, ha ilyesmit akartál venni.
2008-ban egy csúcskategória közeli processzor (intel i7-920) 284USD volt, tehát lehetett venni az átlag kerestből egy ilyet. Ennek a megfelelője 2019-ben egy intel 9700F lett volna, ami 335$ volt. (itthon ezeknél az áraknál egyébként jóval többet kell fizetni, például az említett 9700F 120 ezer forintnál többet kóstált, ami még erősebb HUF-al is 420$.
Mindeközben az említett 920-as i7 akkori árában 70ezer körül volt, tehát 411 USD. Nagyon jól látszik az árakon a magas ÁFA, amivel rendkívüli mértékben rontják a magyar emberek vásárlási árát.
Tökre jó vergődni, hogy több a forintunk, ha közben a kenyéren kívül (ami azért 50%-ot emelkedett árban forintban is), minden külföldi fogyasztási cikk ára jelentősen nőtt, túlhaladva a fizetés növekedését.
Az emberek azt hiszik jobban élünk jelentősen, mert már van LCD nagyképernyős TV, meg okostelefon, meg internet mindenhol. De ez a világon mindenhol igaz, nem az ország fejlődött, hanem a világ.
32
Az ország nem fejlődött vissza Gyurcsány idején sem, sőt, USD-ben mérve hatalmasat fejlődött. Az uniós források mennyisége is sokkal több, mint annak idején, tehát az érved nem jogos. Ahogy kifejetették már előttem, egy demokráció akkor működik jól, ha több ellenérdek egymásnak feszülhet. Szabályzásnak hívják, ami a Fidesz kormányzása alatt teljesen eltűnt, a KDNP olyan, mintha ott se lenne.
Jézus Krisztus... a tájékozatlanság határtalan.
23-as: a GDP-t USD-ben mérik, nem forintban. Az általam megadott adatok 2019-es USD-ben vannak, a Világbank számításai alapján, a te meg a 2007-es forintot hasonlítod össze a 2020-assal. Ennyi erővel 1988 és 1992 között a GDP meghatszorosodott, mert az infláció miatt a kenyér ára felment 20 forintról 120-ra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!