Most, h mondanak fel az orvosok, ápolók és a kórházak azt nyilatkozzák, h nincs nagy baj, kiderül, h nem kevés, hanem túl sok eü. dolgozó volt eddig?
Csomó orvos, ápoló felmond mindenhol. De a kórházak azt nyilatkozzák, hogy nincs nagy baj, a működés megy tovább.
Eddig az volt, h súlyos orvos és ápoló hiány van. (+járvány, ezért ez még súlyosabb)
De ha eddig is súlyos hiány volt és még erre jön, h sokan felmondanak.
Akkor, h lehet, h azt nyilatkozzák, h nincs nagy baj és működni tudnak tovább, megy tovább az ellátás?
Akkor nem is volt hiány, hanem túl sokan voltak eddig is és így, h felmondanak lesznek annyian, amennyien elégséges (és legalább nem ellenzékiek, gyógyítanak)?
Kérdező
A bérrendezés egyik célja a kenőpénzek megszűnése, a másik célja meg a magán és állami ellátás szétválasztása volt. Teljesen természetes hogy mikor éppen az a gond, hogy sok orvos a magánrendelését az állami rendszerrel kiegészítve végezte, hogy a kettős munkavégzése miatt volt túlterhelt, hogy nem a magánszférában dolgoztak kizárólag, hanem a jövedelmük a kettőből együtt jött össze - akkor lesz orvos aki nem az állami rendszert fogja választani egy ilyen béremelésnél sem.
Most majd rendeződnek a sorok, kiderül hogy hol milyen egyezségeket tudtak kötni, miben kell még többet nyújtani hogy megérje ott is az orvosoknak az állami rendszer a magán helyett - és ennyi.
A rendszer átalakítása, az hogy választani kell, az bizony azzal jár hogy választanak és ki ide, ki oda megy utána.
Ahol nem lesz elég orvos, egészségügyi dolgozó, ott majd mérlegelik hogy akarnak-e többet és akkor jobb ajánlatot tesznek nekik, vagy hogy nem éri meg és akkor az az osztály nem fog ott működni vagy nem úgy.
nem csak kevés az orvos meg ápoló, de most kifejezetten sok a feladatuk, hiszen minden beteget kizárólag ők láthatnak el a látogatási tilalom miatt. Korábban a betegek nagy részét a hozzátartozók segítették napközben. Amikor édesanyám volt bent, akkor mi is minden nap mentünk be hozzá és mosdattuk, öltöztettük, segítettünk neki enni. A járvány alatt ez mind az ápolókra maradt.
Majd kiderül hogy találnak-e maguknak jobb lehetőséget, ha igen, akkor sok sikert kívánok nekik hozzá! Ha meg nem, akkor majd visszajönnek az állami rendszerbe.
Volt valami ilyesmi, h mehet a magán és kórházi praxis továbbra is:
Akkor miben kell választaniuk?
Én magán egészségügybe járok. Jó drága, nemrég húzták ki az egyik bölcsesség fogam, 41ezerért. Magán vérvétel 35ezer körül volt, igaz kértem több olyat, amit nem írt volna fel a háziorvos. Egyéb orvosi konzultáció 16-17 forint 15 perc. Nekem is páromnak is.
Pedig diplomás közalkalmazottak vagyunk, nem túl magas nettóval. Igaz van mellette valamennyi egyéb bevétel is.
+ Tudunk azért valamennyire angolul és akármi bajunk van, akkor orvosi fórumokon, orvosi cikkekben, esettanulmányokban utána nézünk mi lehet az. Az alapján kérjük a szűrő vizsgálatokat. Hihetetlen de eddig minden alkalommal az lett a probléma, amire gondoltunk a kutatás után. Amíg fiatalabb voltam és államiba mentem és küldött ide oda az orvos, rengeteg idő elment rá, többször volt, h a kanyarba nem az volt, amire az orvos gondolt. Aztán amikor elkezdtem utána nézni és mondtam az orvosnak, h nem-e ez vagy az van, mert friss cikkekben, tanulmányokba azt írják, h ez vagy az a valószínű baj, akkor kiakadt mindegyik, h ez lehetetlen. Aztán végül kiderült, h pontosan az a probléma, amit ki lehetett következtetni a frissen tanulmányok alapján. De ilyen többször megtörtént életem során.
Egyébként a hazai magán egészségügyi olyan színvonalú, mint az Osztrák állami. :D
Kérdező, akkor orvosnak kellene menned ha ilyen rohadt okos vagy... :-D
További jó trollkodást!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!