Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz így a COVID helyzettel?

Mi lesz így a COVID helyzettel?

Figyelt kérdés

November közepe óta lezárások, december végére csökkentek is a napi fertőzések, úgy tűnt, az oltásig meg is fog maradni ez az állapot, aztán márciusra szépen kinyithat apránként minden.


Erre ugyanazokkal a korlátozásokkal hirtelen megint novemberi szintű napi fertőzések úgy, hogy szinte minden zárva van, csak munkahelyre és bevásárlóközpontokba lehet menni már 3 hónapja kb.


Akkor tulajdonképpen most mi van? A korlátozások nem érnek semmit, vagy az új mutánsok ennyire agresszívek? Ennyi erőbel akkor sose lesz már normális helyzet, mert mindig jön egy új mutáns, ami gyorsabban terjed?


Mi van, ha a vakcina is kb 2-3 hónapig lesz jó csak? Honnan tudják, hogy legalább közel egy évig védeni fog? Mi van, ha 2 hónap múlva megjelenik egy olyan mutáns, amire nem jó, és hiába oltatja be magá valaki, ugyanúgy el fogja kapni?


Az se megoldás viszont, hogy nyissunk ki mindent, ha már így is úgyis terjed, mert akkor még gyorsabban terjed, és hetek alatt több tízezerre nőne a kórházi kezelésre szorulók száma, ezzel összeomlana az egészségügy, és más betegségek kezelésére sem maradna kapacitás, ami szintén újabb halálozásokhoz vezetne. Tehát ez sem jó, hogy sz.juk le az egészet, mert attól sajna létezni fog ugyanúgy, mégha sokunkra nem is veszélyes, de tízezreket meg elpusztít, és az egészségügyet is bedönti.


Mi a megoldás akkor? Mostmár az emberiség az idők végezetéig ezzel tervezzen, vagy eltűnik egyszer valaha?



2021. febr. 20. 07:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
32%

9) az eü azért omlik össze mert nincs a rendszerben tartalék.de ez nem a te hibád tehát ne foglalkozz ilyesmikkel.

[link]

Ez ugyanaz a helyzet.itt sincs tartalék,20 centivel több hó esett mint szokott,10 fokkal hidegebb van mint általában és minden összeomlik.érted már?csak az a szociális rendszer omlik össze ami alapból szar.mint nálunk minden amióta orbánizmus van.tehát ne legyen lelkiismeret furdalásod,miattad nem fog meghalni senki.akik meghalnak azok sem a te hibád miatt fognak.remélem segítettem helyretenni ezt a dolgot a fejedben,ha további kérdésed lenne vagy kétségeid lennének akkor tedd fel őket bátran,együtt találni fogunk megoldást rá(egy fiatal bolsevik.)

2021. febr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%
A legtöbb nagy járvány 2-5 év alatt levonult még oltás és korszerű gyógyszerek nélkül is most pedig mindkettő rendelkezésre áll. A covidban pedig az a leginkább paradox hogy a fejlett egászségügyű országokban tombol leginkább mivel azokban van a legtöbb öreg és oylan alapbetegséggel rendelkező ember aki máshol meghalnak. A fiatalabb korfájú országobna pl Mexikó, Egyiptom, Dél-Amerikai országok a covidot nem veszik túl komolyan mégse omlanak össze az egészségügyek és nem hullanak tömegével az emberek.
2021. febr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
50%

Meglepően jó az aránya az értelmes kommenteknek, beleértve a kérdés feltevőjét is.


Szerintem amúgy, ahogy fentebb is említették a korábbi járványok levonulását, végső megoldás itt is ez lesz: a természet törvényei elrendezik. Miért nem halálos már az influenza A vírus (alias spanyolnátha száz évvel ezelőtt)? Nem azért, mert egy éven belül oltást fejlesztettek rá és ezzel elérték a nyájimmunitást. Egyszerűen kiirtotta a népességnek azt a hányadát, aki hajlamos volt tőle súlyosan megbetegedni. Ráadásul ott főleg a 20-40 közöttiek haltak bele akár pár nap alatt. Kis túlzással esélyük nem volt továbbörökíteni az adott vírussal szemben nem ellenálló génjeiket. A betegséget nagyobb gond nélkül átvészelők meg rég visszapótolták az akkor meghalt népességet (sokszorosan is..). Így működik az evolúció.

2021. febr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
77%
Előző vagyok, mindezzel nem akarom azt mondani, hogy az oltás teljesen hülyeség, segíthet sokat. (És én azt gondolom, 21. század van, ma már lehetetlen lenne a tömeges súlyos mellékhatásokat eltitkolni, anonim módon nagyjából minden kikerül az internetre. Lásd pl. kicsempészett észak-koreai videók.) De egyik hónapról a másikra szóló megoldást várni nem lehet tőle szerintem.
2021. febr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

"hogy lehet, hogy sehol máshol nem omlott össze az egészségügy a covid miatt?"


Azért most Szlovákiából is aggasztó hírek érkeznek folyamatosan, és anno Peru és más dél-amerikai országok is küdzködtek ezzel. Oké, a dél-amerikaiakra meg rá lehet sütni, hogy fejletlen az eü.

2021. febr. 20. 12:51
 16/21 anonim ***** válasza:
90%
"hogy lehet, hogy sehol máshol nem omlott össze az egészségügy a covid miatt?"-nálunk azért nem,mert katonák segítségével tízezrével rugdalták ki a fekvőbetegeket a kórházakból.
2021. febr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

"fiatalabb korfájú országobna pl Mexikó, Egyiptom, Dél-Amerikai országok a covidot nem veszik túl komolyan mégse omlanak össze az egészségügyek és nem hullanak tömegével az emberek"


Az előző reakcióm írásakor még nem olvastam a válaszod, csak egy előtted szólóra reagáltam, de én meg pont azzal cáfoltam azt a válaszolót, hogy Dél-Amerikában is igencsak megszorongatta az eü-t. Nem tudom mennyi alapja van, de láttam olyan facebook posztot, amit az az 1-2 kint élő osztott meg, akik Peruban laknak (tényleg ott laknak, látszott a facebook oldaluk alapján is egyértelműen, hogy nem csak kamu), és ők is arra intettek mindenkit, hogy vegyük komolyan, merthogy kb. már nem tudják hova ásni a hullákat annyian halnak meg. Nos az ilyeneket én kicsit fenntartással kezelem ugyan, de valami alapja biztos van, ha ennyire figyelmeztetnek.

2021. febr. 20. 12:56
 18/21 anonim ***** válasza:
84%

"Azért most Szlovákiából is aggasztó hírek érkeznek folyamatosan"

"Aggasztó hírek" folyamatosan érkeznek mindenhonnan, itt gyakorin kb. egy éve folyamatosan nyomatják a trollok, hogy napokon belül össze fog omlani az egészségügy.

2021. febr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
#18 és ha most Szlovákia konkrétan könyörög, hogy adjanak nekik ápolókat, akkor sincs semmi probléma?
2021. febr. 20. 13:05
 20/21 anonim ***** válasza:
61%

Én egy valamit nem èrtek. Szlovàkia hónapokkal ezelőtt nagyon nagy szám volt,mindenkit leteszteltek. Most meg ott járnak,hogy azért,hogy levidd a kutyád sétáltatni még azért is negatív teszt kell. Tehát ott hónapok óta konoly szigorítàsok vannak,mégis mint írtad,segítségért könyörögnek.

Sokat emlegetett pèlda Svédország,ahol ugyan vannak korlátozások de azok nagyon elhangyagolhatòak,a maszk hordàsa a mai napig az erősen ajànlott kategória. Ha jól tudom ugyan ez a helyzet Finnorszàgban is.

Mègsem lehet azt hallani,hogy minden sarkon hullahegyek àllnak.

Az USA-ba is már engednek be,igaz,csak teszttel. Nem tudok minden àllamról nyilatkozni,de azt rudom,hogy Kalifornia,Florida tàrva-nyitva.

Más kontinensről nem tudok nyilatkozni,plusz ott jóval másabb a helyzet,a szituáció.

Nincs jó megoldás,az arany közèpút kène,de ugyebár azt baromi nehéz megtalálni.

2021. febr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!