A mostani középkorúak miért ilyen hálátlanok Gyurcsánynak? Holott tőle kapták mindenüket, semmiért sem kellett megdolgozniuk
Olvastam valami felmérési eredményben, hogy a mostani 40-55 éves korosztályban van a legtöbb Gyurcsány ellenes Fideszes, azaz olyan Fideszesek akik elsősorban Gyurcsány ellen szavaznak a Fideszre, és csak divatból bégetnek is mellé, de valójában csak a Gyurcsány ellenesség szól belőlük.
De kérdem én, miért? Gyurcsány idején volt a legkönnyebb. Akkor mindenkinek segítettek olcsón, megfizethető áron, élhető méretű lakáshoz jutni. Minden középkorúnak van saját tulajdonú ingatlanja, amiért nem igazán kellett vért izzadnia, Gyurcsány a seggük alá tette. De ez csak egy példa. Számtalan más dologban is számíthattak a kormányra, pl. válság idején sem kerültek padlóra mert volt segítség Feritől, stb.
Mégis a vizitdíj meg ilyenek miatt rinyálnak, gyakorlatilag pár száz forint miatt. No meg a "Nokia dobozos" korrupció miatt. Istenem, ha csak annyit lopott volna a Fidesz mint anno Gyurcsányék, már mi lennénk Svájc, de komolyan.
Tulajdonképpen mi a fenének ilyen hálátlan disznók a középkorúak? A mostani fiatalok a seggét megcsókolnák Gyurcsánynak, ha olyan lehetőségek lennének most mint akkor voltak. És nem akarna mindenki külföldre költözni.
Ahh, te egy valóságos aranybányát nyitottál meg. A bőség zavarában hirtelen nem is tudom, melyik aranyrögöt húzzam elő. Talán ezt:
"pl. válság idején sem kerültek padlóra mert volt segítség Feritől, stb"
Erre hadd hozzam ide a (hogy is szokták mondani?) jobboldali elfogultsággal aligha vádolható szociológus véleményét:
1. Nem Gyurcsány tette a seggük alá, ha már ezzel a terminussal élsz, hanem Kádár, illetve pontosabban a rendszerváltás(ból eredő piaci trendek, aki nem volt ostoba meglovagolni és nem csak siratott meg fanyalgott, hogy semmi sem lesz már olyan, mint régen, valaki védjen meg minket a csúnya piactól és a kapitalistáktól)
2. Egyik fontos pillére, ami megkülönbözteti a felnőtt embert a gyerektől az az, hogy képes felismerni az árnyalatokat. Azaz, ami rövidtávon jó, az nem biztos, hogy hosszútávon is. Illetve ami az egyénnek jó, nem biztos, hogy a közösségnek is. Illetve kialakul egy etikai érzék, megszilárdul a gerinc. Sajnos nem mindenkinél, de ettől válik igazán felnőtté valaki, nem az életkorától.
Tehát jól hangzik az, hogy a politikus x-től elvesz és y-nak odaadja, de egyrészt sok a feltételes mód (vajon nem lop-e belőle a tranzakció közben? Vajon megéri-e így is a tranzakció járulékos költsége (állami apparátus fizetése)? Illetve a 21. században, a digitális korban vajon szükség van-e még politikusra, amikor akár közvetlenül tudnánk allokálni a tőkét oda, ahol szükség van rá? Átlátható, nyílt forráskódú és korrupciómentes megoldásokkal, ahol nincs emberi tényező, nincs részrehajlás, nincs szimpátia, csak a színtiszta matematika. Így épülhetne megfelelő ár/érték arányban autópálya, ahol a matematika döntené el (illetve a pénzt beleadó állampolgárok beleadott tőke százalékában), hogy ők most az olcsóbbik megoldást választják, ami több macerával jár (x évenként felújítás) vagy a drágábbikat, ami 20 év múlva hozza be az árát.
De hát az emberek nem akarnak közélettel foglalkozni. Inkább a pihe-puha cukormázas álomvilág a pénztermő fáról ábrándozás, a politikusok szidása, a felelősség hárítása és a szennyműsorok nézése meg a Facebook görgetése, majd ha ezt a szemébe mondod, akkor a panaszkodás, hogy a sok munka meg család mellett csak erre van ideje/ereje, stb.
Annyit még nem tudok szó nélkül hagyni, hogy a vizitdíjjal nem az volt a probléma, hogy párszáz forint, hanem az, hogy ha valaki olyan hozná a törvényeket, aki dolgozott is az adott szakmában, akkor már előrébb lennénk. Az egészségügyi dolgozók is, mint minden ember hajlamos a munka elbliccelésére, a munkaidő kényelmes kitöltésére, stb. Ez pedig még meglökte a lavinát azzal, hogy innentől anyagi motiváció is volt, hogy elnyújtson egy kezelést, ami a páciensnek duplán volt kellemetlen, mert a többségük dolgozó és/vagy családos és jobb dolga is lett volna, mint a váróteremben 3 órákat várni egy varratszedésre, gézcserére meg ilyenekre.
Ami ellen meg feltételezhetően kitalálták, a hipochonderek meg az unatkozó nyugdíjasok ugyanúgy örömmel kifizették, csak hogy beszélgessenek egy kicsit a dokival.
Végül pedig a magyarság pszichológiáját se ártott volna ismerni, hogy itthon nincs egészségtudatos morál, itthon akkor megy orvoshoz az ember, amikor a mentő viszi, fogorvoshoz is akkor, amikor már húzni kell. Ahhoz, hogy ez változzon, kedves, maximálisan empatikus orvosok kellenének meg színvonalas szolgáltatás és akkor is hosszú idő lenne, amíg megváltozik. Tudod, mint egy terápia. Mint egy bántalmazott állatnál vagy embernél sem teszel hirtelen mozdulatokat és nem emeled fel a hangod. Nem még belerúgsz egyet, ha kicsit is, mert ez nem viszi előre az ügyet.
A vizitdíj egy agyrém volt.
A másik, amit nem veszel figyelembe, hogy a Föld nevű bolygón élünk, ahol számos ország van, beleértve a nagyhatalmakat, vannak olyan országhatárokon túlnyúló problémák, mint klímaváltozás, migráció, illetve a nyersanyagok fogyása, kitermelésének nehezedése, hatalmi átrendeződések... Elöregedő társadalmak MELLÉ technológiai munkanélküliség (tehát kedves szélsőjobbosok, nem lehet gyerekszüléssel megoldani a problémát még akkor sem, ha a gyereketek mérnök-informatikus lesz, mert abból sem lesz szükség olyan sokra, a mai munkaerőhiány is inkább abból fakad, hogy megfizetni nem akarnak vagy túl speciális tudású embert akarnak, aki épp a speciális tudása miatt nem hagyná magát kizsigerelni és bedaráltatni magát a céggel még sokmilliós fizetésért sem, tehát a legjobb esetben is 20 év múlva szuper programozóvá avanzsált gyerek valószínűleg örülni fog majd annak, ha az indiaiakkal vásárlóerő paritáson a mostani minimálbér duplájáért fingós appokat fejleszthet.
Nincs szükség ennyi emberre.
Ez már itthon is látható, csak itt nem élelmiszerválság van, hanem munkaerő-logisztikai válság. Az ország el tudna tartani 2x ennyi embert is, ha összemazsoláznánk őket a Szilíciumvölgyből meg Svájcból, de a realitások talaján maradva a jelenlegi fogyó népességgel is baj van, mert
1. Még mindig sok a nyugdíjas (tehát inaktív, akit az állam tart el, ezért magas az adó, nem Mészáros Lőrinc miatt).
2. Még mindig túl sokat osztogat az állam, diákkedvezmények, CSOK, stb. De ezeket egyik sem fogja elvenni, mert az biztos bukást jelent. Hidd el, Viktor is szívesen elvenné, csak tudja, hogy ilyennel nem lehet kampányolni. Ahogy gyermekelhelyezési pernél sem szerencsés azt mondani, hogy "én nem foglak egészségtelen cukros szemetekkel meg mekis kajával tömni, sportolni fogsz meg magántanárhoz járni meg egészségesen étkezni", itt is, amíg ezen a szinten van a lakosság nagy része, mint a kérdező, addig valamennyit osztogatni kell, még ha magas is az adó és ezt a magas adót sem lehet fejlődésre, fejlesztésekre költeni.
3. Még mindig erősen él a rendszerváltás utáni generációkban is Kádár-szelleme meg a "legyen egy szakmám, aztán nyugdíjig oda se neki" vagy a "diplomával milliomos akarok lenni egyből meg derogál megfogni a szerszámot", így nem igazán leszünk versenyképesek, a magyar sajnos mentalitásban hasonló a szaudiakhoz, csak náluk van sok olaj, így pénzt oszt az állam alanyi jogon, itt meg sajnos ez a modell nem járható út, ráadásul nincs egész évben meleg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!