Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Debrecen az új főváros?

Debrecen az új főváros?

Figyelt kérdés

2021. febr. 12. 12:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
30%

10: "Mit szívtál?"


Eszed, vagy érved nincs?

2021. febr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
24%
hajú-bihari ismerőseim is azt mondják, hogy Debrecen egy "nagy falu", te nyugodtan élj ott, nekem Budapest teljesen megfelel, bár Debrecenhez képest nagyon elmaradott, nincs ott semmi.
2021. febr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
45%

Az én pesti ismerőseim meg azt mondják, hogy ... (helyettesíts be hasonló marhaságokat)

Olvass inkább mesét, az való neked!

2021. febr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
37%

Nem érhetek fel a hajdú-bihari fejlettségedhez, komolyan. Nálatok két villamos vonal is van (az egyik félig lefedi a másikat). Van két pláza is.

Te jó ég. Budapest ehhez képest egy tanya.

2021. febr. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
73%

Ó te szerencsétlen: Pest 10-szer népesebb mint Debrecen!

Budapest New Yorkhoz képes egy ócska porfészek...

Szerintem úgy érthető a "legjobb infrastruktúra", hogy minden meg van ami Pesten, csak - nyilván - kisebben. Vagy értheted úgy is: a többi vidéki városban nincs olyan infrastrukturális háttér, mint Debrecenben. (ha semmi másra nem gondolsz: sehol nincs valóban működő nemzetközi repülőtér - de nem csak erről van szó)

Különben földrajzilag Debrecen a magyarság középpontjában fekszik, ezért volt már kétszer is főváros!

2021. febr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
68%
Az infrastruktúra elsősorban a közlekedést jelenti. Hogy el tudsz jutni a város bármely pontjáról egy másikra úgy, hogy alig kell gyalogolnod.
2021. febr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
58%

16-os: az infrastruktúra attól sokkal összetettebb, mint amit te tudsz...

Ezek összességében kiemelkedő Debrecen ellátottsága:


"Az infrastruktúra fogalmát több gazdasági ágazatban – esetenként némileg eltérő jelentéstartalommal – értelmezik. Így beszélhetünk például a gazdaság fejlődéséhez szükséges energia-, közlekedés-, telekommunikációs infrastruktúráról, illetve környezetvédelmi, oktatási, mezőgazdasági stb. infrastruktúráról, vagy éppen humáninfrastruktúráról. Az infrastruktúra olyan gazdasági feltételek gyűjtőneve, amelyek nem vesznek részt közvetlenül a termelési folyamatokban, de közvetve befolyásolják a termelés fejleszthetőségét."

2021. febr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
75%

Vicces ez a sok sértett ego... :)

Én mindig Debrecenben éltem, a két tesóm 25 éve él Budapesten. Nyilván Debrecenben nagyon erős a Fidesz jelenléte, támogatottsága 98 óta van Fideszes polgm. Debrecenben. Hatalmas egyetemünk van, a hallgatók arányában rengeteg külföldi diákkal, oktatókórházzal. A többi vidéki városhoz viszonyítva egy folyamatosan fejlődő város Debrecen. Az utóbbi időben olyan beruházások vették kezdetét a városban, ami bennünket ittlakókat is meglep.

Soha nem leszünk összehasonlíthatóak Budapesttel. Már csak azért sem mert 10x többen élnek Bpesten mint Debrecenben. De nem egy ország döntött úgy, hogy a 'vízfejet' nem terheli tovább, és kisebb várost tesz meg fővárosnak. Washington, Canberra, Brazíliaváros... De ez rengeteg idő és eszméletlen sok pénz. Ráadásul ez kizárólag a jibb oldalnak tenne jót. Még legalább 2 választást nyerniük kellene ahhoz, hogy ha van egyáltalán ilyen szándékuk, megvalósítsák.

2021. febr. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
0%
Szerintem 6os, f*szt 9es
2021. febr. 18. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!