Támogatjátok a külhoni magyarok szavazati jogát?
Figyelembe véve azt, hogy:
- a választójog alapja nem az adózás, mint azt sokan tévesen gondolják
- a szavazatuk gyakorlatilag nem sokat számít, viszont nekik fontos, hiszen érdekük nekik is.
A kérdés pusztán elméleti, mivel szavazati joggal már rendelkeznek, és egy nyugati típusú demokráciában nem létezik a jogfosztás fogalma.
Különben pedig a 2018-as választásokon 224 ezer érvényes levél szavazat érkezett, ami a leadott 5,571 millió érvényes szavazatnak csak a 4%-a, ez pedig mint kiderült, 0 mandátumot jelentett.
Nem. Nem él itt,soha nem is élt a legtöbb,és nem is fog,nem itt költi a pénzét,nem itt adózik ,mégis milyen ésszerű ok lenne rá,hogy szavazhasson ?
Költözzön ide aztán majd szavazhat . Vagy legalább egy bejelentett lakcíme legyen itt ,mert akkor feltételezem,hogy szándékában áll MO.-n lakni akármikor . Más faszával a csalánt esete..
Az első jól írta: csak felhasználják őket, miközben a "Nemzeti" szó mögé bújik a kormány. Az itthoni szavazókból nem lenne ez a nagy százalékuk.
Azt nem látom, hogy Erdély autonomiáért harcolna a Fidesz, csak a szavazatjogukért. Ezért sem lesz Fidesz 2022-ben.
#Kérdező
"Önkényes haszonszerzésre nem ok, de választójog megadására olyannak, akinek járna, elég ok.
Lehet itt jönni a német autógyárakkal meg egyéb példákkal, de tudjuk, hogy teljesen más helyzet, szóval felesleges. A határontúli magyarok helyzete elég egyedi, és a szavazati jog a legcsekélyebb gesztus amivel a kapcsolatot erősíthetjük."
Miért, kinek a választójog "jár"? A választójog nem egy kiváltság, az nem
"jár", hanem az állampolgárság fogalmához kötött jog. A kérdés az, hogy nemzetiségi alapon minek osztogatunk állampolgárságot? Egy határontúli magyar, aki Rimaszombaton született, ott is él, és csak nemzetiségében van köze Magyarországhoz, e tekintetben semmiben nem különbözik egy Los Angelesben született és ott élő magyartól. Éppen ezért ahogy nem jár egy Los Angeles-i magyarnak, nem jár egy rimaszombatinak sem.
A német példa csak neked más helyzet, mert épp a lényeget nem érted. Egy itteni német autógyár ide fizeti az adókat, és itt ad munkát embereknek, ezért a tulajának elvileg még több joga is lehetne a magyar állampolgársághoz, mint egy Magyarországon soha nem élt határon túli magyarnak, aki ott él és ott dolgozik, és majd a nyugdíját is onnan kapja.
Értem én a nemzeti összetartozást, de ahogy nekem semmi közöm a szomszéd társasház közgyűléséhez, nekik sincs a mienkéhez csupán azért, mert mindannyian magyarok vagyunk.
Közös ügyekben meg lehet szépen mindenkit kérdezni, a Fidesz ezt úgyis imádja eljátszani ("nemzeti konzultáció"). De az, hogy kik alkossanak kormányt egyik vagy másik országban, az nem közös ügy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!