Támogatjátok a külhoni magyarok szavazati jogát?
Figyelembe véve azt, hogy:
- a választójog alapja nem az adózás, mint azt sokan tévesen gondolják
- a szavazatuk gyakorlatilag nem sokat számít, viszont nekik fontos, hiszen érdekük nekik is.
Az szavazhat, aki magyar állampolgár.
A jelenlegi szabályozásnál ott lóg ki a lóláb, hogy magyar nemzetiségi alapon osztogatja az állampolgárságot olyanoknak, akik soha nem éltek itt, miközben évek óta itt élő és dolgozó külföldiek nem kapták még meg, pedig nekik sokkal több közük lenne ehhez.
Külhoni magyaroknak egyáltalán nem áll érdekükben az itteni szavazás. Aki nem itt él, annak nem a szavazati jog áll érdekében, legfeljebb az, hogy a jelenlegi országának az ő szülőországával (ha innen ment külföldre) vagy nemzetiségét tekintve anyaországával (ha pl. erdélyi magyar) jó kapcsolata legyen gazdasági és kulturális téren egyaránt.
Érdeke csak egyvalakinek van a szavazati jog osztogatásával: annak, aki ettől előnyt remél a választásokon. Plusz százezer szavazat jól jöhet a Fidesznek akkor, ha szoros az állás, amire pl. 2022-ben jó esély lesz. De ennek semmi köze a határon túli magyarokkal való törődéshez és a nemzeti összetartozáshoz. Ez színtiszta hatalmi politika. A hatalom megtartásáról szól, nem másról.
#8
Ez igaz, de szavazati joguk ugyanúgy van. Az Alkotmánybíróság indoklása szerint a levélszavazás egy könnyítés vagy privilégium, ami azoknak szól akiknek nincs magyarországi lakcíme.
". A panaszos az angliai Suffolk megyében lévő Ipswichben lakott, ami vonattal több mint egy, autóval több mint két órányi utazásra található Londontól, ahol a nagykövetség működik. A vonatjegy oda-vissza 72,2 fontba, csaknem 30 ezer forintba kerül. "
Tehát a kérdés megintcsak az, hogy ha tudják, hogy Angliában hány magyar él, akkor miért nem létesítenek több szavazóhelyet az országban, miért kell mindenkinek egy helyre utaznia, ahol reálisan nem is tud többszázezer leszavazni.
"Nem teljesen. Az országgyűlési választás több annál, hogy a helyi közügyekről szól, az inkább az ogy választás.
Egy erdélyi magyarnak például elég sok köze van a magyar politikához."
Ogy helyett gondolom helyhatóságit akartál volna írni.
A helyhatósági választások a szűkebb környezetről szólnak, az országgyűlési pedig az országon belüli ügyek intézéséről, azaz egy kicsit tágabb szűkebb környezetről.
Az erdélyi magyarnak kevesebb köze van a magyar politikához, mint egy Magyarországon élő, itt dolgozó, tanuló és adót fizető, a gyerekeit itt nevelő bármilyen nemzetiségű embernek.
Vagy talán budapestiként nekem is kéne szavaznom a román parlamenti választásokon, csak mert magyar mivoltomat tekintve érintve vagyok az ottani magyarok sorsát illetően? Vagy szavazhassanak itt a német autógyárak képviselői is, csak mert a magyar GDP jelentős részét német autóipari cégek adják? Ugye nem?
Csak azért, mert a világ nem egymástól elszigetelt, hanem egymáshoz ezer szállal kötődő nemzetekből és országokból áll, ez még nem ok arra, hogy ezek közül a kapcsolatok közül önkényes módon szemezgetve politikai haszonszerzés céljából torzítsunk egy ország választási rendszerén, hogy négy év múlva se lehessen minket leváltani.
Mikola István jó pár éve már elszólta magát arról, hogy ez miről szól. Most ezt látjuk megvalósítva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!