Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is a Fidesz tette...

Szerintetek is a Fidesz tette tönkre a magyar egészségügyet?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom a Covid-os cikkek alatt a sok hörgést, hogy 10 év alatt tönkre lett vágva az egészségügy. De tönkrevágni olyan dolgot lehet, ami előtte működött, nem?

Ha valóban a Fidesz tette tönkre az egészségügyet, akkor ez miben nyilvánul meg, miben volt jobb az egészségügy 10-15 évvel ezelőtt?



#FIDESZ #lopás #egészségügy #ellenzék #Lölöke #loszrtmama!
2021. febr. 1. 20:02
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem verseny. Nem az a kérdés, hogy jobb-e most, mint 15 éve, hanem, hogy jó-e most. Erre a válasz pedig: nem. Ennyi. De tény, hogy már 15 éve is szar volt.
2021. febr. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

#31

A kérdést én tettem fel, hát hagy döntsem már el én, hogy mi az.

Az egyik kommentelő meg azt írta, hogy korábban sokkal jobb volt, tőle meg azt kérdezem, hogy miben volt jobb.

2021. febr. 3. 10:08
 33/41 anonim ***** válasza:
40%
Amikor 2009-ben voltam bent a Heim Pál-ban gyerekként ijesztő volt konkrétan az épület. Nagyon gány volt az egész. Novemberben vittem be unokaöcsémet, mert ortopédiára kellett mennie. Kifejezetten meg voltam lepődve, hogy milyen patika állapot volt. Én nem érzékelem, hogy romokban lenne az egészségügy. Nyílván nem a legjobb, de ahhoz képest ami volt határozottan jó. A településen ahol élek, két háziorvosi rendelő van, és egy fogorvos. Mindkettő háziorvosi rendelőt felújították, mintavevő helység, a fogorvosnál panoráma röntgen stb.. Inkább a Fidesz, mint a balloldali összefogás, úgy hogy az elmúlt 3 választáson mindig ellenzéki pártra szavaztam
2021. febr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 sörpocak ***** válasza:
58%

"Nyílván nem a legjobb, de ahhoz képest ami volt határozottan jó."


Ha te 2009-ben még csak gyerek voltál, akkor nem igazán tudodhatod összemérni a kettőt. Az, hogy 10 év alatt egy felújított változatába estél be egy gyerekkori helyre, az elég nosztalgikus tud lenni, de inkább csak arról árulkodik, hogy múlik az idő. De ez csak az én meglátásom. Abszolút amellett vagyok, hogy a fiataloknak is lehessen véleménye és beleszólása, de ez a "ahhoz képest" elszólások mindig megmosolyogtatnak, legyen szó bármiről is.

2021. febr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
91%

"Költeni kellett volna rá, csak ne azok károgják ezt, akik szintén nem költöttek rá semmit se, mert ez így álságos."

Ezt nem egészen értem. Szerinted kinek kellett volna rá költeni? Utaljam át a havi fizetésem a kórháznak, a családom meg haljon éhen, vagy mégis hogy érted ezt? Elég magas TB-t fizetünk, arra kéne fordítani, amire beszedik, és nem másra.

2021. febr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
52%

És ha annyira tuti rendben van minden, akkor mégis miért mennek el az orvosok külföldre 10-szeres bérért? A reumatológusom azt mondta, hogy már egyik évfolyamtársa sem dolgozik Magyarországon.

Az ő elmondása szerint a pénz egy dolog, de nyilván az orvos is gyógyítani akar, és nem hazudozni a betegnek, hogy miért nincs gyógyszer meg műszer meg stb. a kórházban. Külföldön egész mások a körülmények is a kórházakban.

2021. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

#35

"Azok" címszó alatt az ellenzéki, főként DK-s politikusokra gondoltam. Komolyan azt hiszed, hogy a magyar állampolgárokra mondom en bloc? :D

Akkor a félreértések elkerülése végett:

1. Álságosnak tartom, ha a DK-s és MSZP-s politikusok kárognak az egészségügy miatt, mikor ők is telibe szrták le azt.

2. Álságosnak tartom, ha a DK-s és MSZP-s szavazók kárognak az egészségügy miatt, mikor azok, akiket ők kormányra akarnak jutattni szintén telibe szrták le azt.

2021. febr. 4. 00:13
 38/41 A kérdező kommentje:

#36

Te most kinek válaszoltál, nekem? Ki a bánat írta, hogy annyira rendben van minden?

Én azt kérdeztem, hogy az egészségügy rosszabb-e most, mint 10-15 éve, és nem rejtem véka alá a véleményem, hogy szerintem 10-15 éve rosszabb volt a helyzet. Ez nagyon messze áll attól, hogy minden rendben van.

Ennyi minimális szövegértelmezési készséged nincs, hogy ez átmenjen, vagy mi?

2021. febr. 4. 00:17
 39/41 anonim ***** válasza:
81%
10-15 éve minden más volt, és sajnos sok mindenre nem költöttek, pl. az oktatásra meg az egészségügyre sem. Költöttek rá valamennyit, hogy szét ne essen, de messze nem annyit, amennyit kellett volna. Hogy a DK és társai mennyit költöttek volna rá, azt nem tudjuk, mivel nem ők kormányoznak. Én magam nem vagyok egyik tábornak sem a rajongója, de nem vagyok annyira vak sem, hogy örüljek, hogy a mostaniak milyen remekül csinálnak mindent, miközben Orbániában élünk, minden pénz az ő úri passzióira megy, lásd kisvasút meg stadion, miközben az egészségügy meg szétesőben van.
2021. febr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
A hivatalos statisztikák szerint a Fidesz időszakban lett Európa 35 országbából a 33-dik az egészségügy, régebben nem volt ennyire rossz, tehát ezek szerint a kérdésedre a válasz igen.
2021. febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!