Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is a Fidesz tette...

Szerintetek is a Fidesz tette tönkre a magyar egészségügyet?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom a Covid-os cikkek alatt a sok hörgést, hogy 10 év alatt tönkre lett vágva az egészségügy. De tönkrevágni olyan dolgot lehet, ami előtte működött, nem?

Ha valóban a Fidesz tette tönkre az egészségügyet, akkor ez miben nyilvánul meg, miben volt jobb az egészségügy 10-15 évvel ezelőtt?



#FIDESZ #lopás #egészségügy #ellenzék #Lölöke #loszrtmama!
2021. febr. 1. 20:02
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt lezárva a kórház még tavaly, és akkor is több éves várólisták voltak, szóval erre ne legyünk büszkék. És az nem mentség nekik, hogy már előtte is sz...r volt, mielőtt ők ide jöttek. Akkor talán költeni kellett volna rá. Ráadásul a béreket sem fejlesztették, ami igenis az ő hibájuk, hiszen az orvosok, nővérek elvándorlása azért még 10 éve nem volt általános. Ahogy az sem, hogyha szerettél volna egy vizsgálatot, akkor elmentél magánba. Gombamód szaporodnak a magánklinikák Magyarországon, ami jól fel is verte az árakat. 10 éve még 3000 ft volt egy magánrendelés, most meg 20.000 ft, most őszintén, majdnem egy nullával több, hol lett ennyivel több a fizetésünk? De teljesen arra játszanak, hogy aki teheti menjen el magánba. Ami nagyon tisztességtelen. Lassan itt is lesznek kórházak a gazdagoknak, meg a szegényeknek. Pedig erre a szintre nem kéne eljutni, amilyen horribilis TB-t vonnak le az emberektől. Ha ez a cél, ám legyen, de akkor egy fillért TB-t sem fizetek.

Egyébként aki azt gondolja, hogy nem így van, megkérdezem, hogy mikor volt utoljára kórházban? És szerinte minden rendben volt ott? Fura.

2021. febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Csak hagyták totál lerombolódni.
2021. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

#21

Hogyne lett volna. Már márciusban le volt (az egri), akkor nekem is elmaradt egy műtétem, látogatni is csak a hospice-ra lehetett menni.

Legyen többéves várólista, előtte hány éves volt?

Költeni kellett volna rá, csak ne azok károgják ezt, akik szintén nem költöttek rá semmit se, mert ez így álságos.

Nem fejlesztették a béreket? Mennyit keresett egy orvos/ápoló 2003-ban, 2010-ben és 2019-ben? Mennyit fognak az orvosok keresni 1-2 év múlva?

Orvos/Ápolók bruttó fizetése:

2003: 261.580/132.019

2010: 338.126/170.925

2019: 871.103/401.334

A szocik 8 éve alatt zuhant az orvosok létszáma, az utóbbi 10 évben nőtt még a kivándorlás ellenére is. Mindenki kivándorol, aki megengedheti magának a jó nyelvtudása révén, és az évek múltával egyre jobb nyelvismerettel rendelkezők kerültek bele a szakmába. Hülyék lennének nem kivenni, ha a kinti fizuval nem lehet versenyezni.

Ha lesznek kórházak gazdagoknak szegényeknek, az nem pont a DK-s világképnek kedvez? A gazdag elmegy a magánba, ott jól elveszik a pénzét, és nem foglalja a helyet a csóróbbak elől az állami kórházakban.


Nem volt rendben minden, de ez terelés, itt nem erről van szó, hogy rendben van-e minden.

2021. febr. 1. 22:44
 24/41 sörpocak ***** válasza:
100%

"Több az orvos jelenleg, mint a szocik ideje alatt. "


Akkor miért zárnak be egész osztályok orvoshiány miatt? Amit mondasz, az statisztika, amit lehet alakítani, de a valóság nem köszön vissza belőle.


"Mennyit keresett egy orvos/ápoló 2003-ban, 2010-ben és 2019-ben?"


És mennyi volt azóta az infláció, mennyi volt akkor a bérszínvonal?


2003-ban 50 ezer volt a minimálbér, ahhoz képest a doki bére 5,2-szerese volt. 2019-ben 160 ezer volt a minimálbér, ahhoz képest a doki bére 5,4-szerese . Nem estem hasra. De én amúgy sem az orvosok bérében látom az egészségügy problémáját. Amúgy sem igazán látom, hogy honnan húztad elő ezeket a számokat, a 400 ezres ápolói bér messze irreálisnak hat átlagnak. [link]


Azt sem veszem biztosra, hogy mi alapján mondod, hogy annyival több orvos dolgozik most, mint régebben, le merném fogadni, hogy egy terelés lesz a vége, vagy valaminek a hanyag értelmezése/bekajálása.

2021. febr. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

#24

"Mi alapján mondod, hogy annyival több orvos dolgozik most?"

A KSH adatai alapján.

2002 -> 2010: 37.295 -> 33.943

2010 -> 2019: 33.943 -> 41.282

Ezen mit alakítottak, több orvost hazudtak? A korrektség jegyében meg kell említeni, hogy ez a 41ezres növekedés a magánorvosoknak köszönhető, hogy állami szférában mennyi van arról pontos infót nem találtam.

"Kórházi osztályak zárnak be." Úgy írod, mintha egy általános jelenség lenne. Rákerestem, 2 találat (persze vagy 5-6 különböző portálon), ebből az egyik 2 hetes átmeneti zárásról szól. Arra hogy hány kórházi osztály nyílt 4 találat. Egy kórházi osztály bezárásáról (ami akár a lakosság csökkenésének is betudhato) akarod levezetni a valóságot?


"És mennyi volt azóta az infláció, mennyi volt akkor a bérszínvonal?"

2010 óta 31% az infláció, 2003 és 2010 között 50%. Az MSZP kevesebb, mint az infláció mértékével növelte az eü-sök bérét!

[link]

Bár szerintem egyáltalán nem mérvadó a minimálbérhez viszonyítani az orvosok bérét, de akkor a teljesség igényével ne hagyjuk ki 2010-et sem, hogy hova jutott az orvosi bér 8 év szoci kormányzás után, és honnan kellett visszaépíteni. Az akkori minimálbér 73.500 Ft, ennek az orvosi bér 4,6-szorosa volt.

Ha a 400ezres ápolók bérét soknak tartod, akkor legyen igazad és vegyük 350ezernek, ezen nem múlik.

A számokat innen vettem:

[link]

Ha nem az orvosok bérében látod az eü problémáját, akkor minek hoztad fel eleve, és ilyen számok mellett minek hozzák fel az ellenzékiek feszt?

2021. febr. 2. 09:31
 26/41 sörpocak ***** válasza:
100%

"Ezen mit alakítottak, több orvost hazudtak?"


Nem, de például ezt érdemes elolvasni:


[link]


"Bár szerintem egyáltalán nem mérvadó a minimálbérhez viszonyítani az orvosok bérét"


Az sem volt igazán mérvadó, hogy minden viszonyítási alap nélkül írtál béreket. Ettől eltekintve, igen, az orvosok bére nagyobb ütemben nőtt 2010 óta, mint előtte.


"A számokat innen vettem:"


És a pestisrácok honnan vették? Mindegy.


"Ha nem az orvosok bérében látod az eü problémáját, akkor minek hoztad fel eleve"


Nem én hoztam fel, nekem a #24-es hozzászólásom az első és azzal is csak reagáltam.


"és ilyen számok mellett minek hozzák fel az ellenzékiek feszt?"


Mert felakarják hozni. 2010 előtt az Mszp és DK (aka Gyurcsány kabinet) kormányzott, rájuk még rá lehet sütni a kettős mércét, de az ellenzék amblock kicsit szélesebb és sokszínűbb náluk.


Az igazság az, hogy az egészségügyben nem történt semmiféle reform 2010 előtt és után sem. Ugyanazt a nyikorgó szemétdombot görgetjük magunk előtt.


Ami azt illeti Káslernek volt egy 3000 milliárdos reformcsomaga, de abból sem lett semmi és abból az emberből sem lett semmi végül. Pedig szerintem reális elvárás volt tőle, hogy egy teológusnál jobban teljesítsen (gondolok most Balog Zoltánra).

2021. febr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt 30 év együtt.
2021. febr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
" 4/27 anonim ***** válasza: 23% Vizitdij alatt jobb volt az egeszsegugy?" Jobb. Sokkal! Csak OV behülyitette az embereket ellene. Meg ment a randalirozás, mert az ultrákat kizavarták az utcára.
2021. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

#26


Az orvosok létszámáról:

Ha van trükközés, most ennyi van bejelentve így úgy amúgy, akkor ugyanilyen erővel 2010-ben és azelőtt is volt ugyanilyen manipuláció. A cikked csak azt próbálja megmagyarázni, hogy 2017-ben miért nem annyi, de a 2013-as értéket már készpénznek veszi. Mi van ha ott is 34ezerből mondjuk 4ezer fogorvos, nőgyógyász, meg egyéb?


Az orvosok béréről:

Szerintem nem egy rossz viszonyítási alap a béreket összehasonlítani, igaz korrektebb, ha belekalkulálom az inflációt, még korrektebb, ha a reálbért is. De szerintem semmi olyan viszonyítási alap nincs, ami eü-s bérek ügyében a szocikat hozná ki győztesnek.


A pesti srácok (állítólag) az EMMI-től vette, eredetileg tőlük akartam megkeresni a forrást, de nem találtam.


Azt hittem a #22 is te vagy, emiatt bocs.

2021. febr. 2. 23:41
 30/41 A kérdező kommentje:

#28

Miben volt jobb?

2021. febr. 2. 23:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!