25 év alattiak adókedvezményét a kormány nem azért dobta be mert a fiatalok körében alacsony a támogatottságuk? Miért csak jövőre vezetik be? Minimálbér körül keresők miért nem kapnak? Egysávos adózás ők találták ki nem?
Nyilván szavazatvásárlás fidesz módra.
Az alacsony jövedelműek között alacsony a választási aktivitás, ők le vannak sz@rva :)
Én azért bízom benne hogy a fiatalok nem ennyire ostobák és megvásárolhatóak.
Főleg hogy jelentős részük 25 év alatt még tanul azaz vagy egyáltalán nem dolgozik, vagy csak részmunkát. Azzal meg remélem tisztában vannak hogy ha 25 fölött munkába állnak, a sokszorosát fogják visszaadózni a világrekord adók miatt amiket a Fidesznek köszönhetünk.
Nekem azért mondjuk így vicces ez, mert lényegében véve a szakami tapasztalat szerzéssel párhuzamosan, ami elvileg fizetés növekedéssel járna, most majd 25 évesen jön a pofon, hogy még kevesebbet is fognak keresni mint addig.
áadásul ennek csak a szakmát tanulók vagy semmilyen végzettséggel nem rendelkezők lesznek a nyertesei.
Ha feltétlen a pályakezdőknek akarunk kedvezményt adni, akkor miért nem úgy csinálják, hogy minden pályakezdő a munkaerő piacra lépéstől számított első öt évben kap adókedvezményt -nem adóeltörlést csak mondjuk nem 15%-ot hanem csak 7.5%-ot kell fizetnie- ez így mindenkinek egyformán lenne jó, annak is, aki csak pl. 26 évesen lép ki a munkaerőpiacra meg arra is, aki 17 évesen kiesik az iskolapadból.
Eurostat statisztikák szerint a 20-64 közötti korosztály 75%-a dolgozik Magyarországon, ez az EU-s átlag 103%-a.
Fiataloknál 15-24 éves korosztálynál 28,5% dolgozik csak, ami viszont az EU-s átlag 85%-a.
Az egész EU-ban gond ez, hogy a fiataloknál magas a munkanélküliség, Magyarországon meg folyamatosan az ment az utóbbi 10 évben, hogy próbáltak minél több ember rábírni arra, hogy dolgozzon.
Szóval szerintem ez akár logikus lépés is lehet, nem csak a választások előtti osztogatás része.
A több sávos adózástól többen szeretnének dolgozni? Azokat a csoportokat fogja motiválni ahol alacsony a foglalkoztatottság? Mert 2002-2007 között olyan volt és érdekes módon éves átlagban fele annyival nőtt csak a foglalkoztatottak száma, mint 2010-2020 között.
"A több sávos adózástól többen szeretnének dolgozni? Azokat a csoportokat fogja motiválni ahol alacsony a foglalkoztatottság?"
mivel több pénzt hagyna a zsebükben mint a mostani...
ma 12:34
de akkor 2002-2007 között ez miért nem történt meg?
Meg most gondolom aki minimálbérért dolgozik az nem azért csinálja, mert nem tudna több pénzt elkölteni hanem azért, mert valamiből fenn kell tartsa magát. Ezen hogy változtatna a többsávos adórendszer?
Sőt mondok durvábbat, ellenzéki portálok/politikusok szeretik kiszámolni mennyi lenne a nettó ha marad a régi rendszer de azt elfelejtik hozzá tenni, hogy 2002-2010(2002-2007) között nem hogy gyorsabban nőtt volna a sávos adórendszernek hála a nettó minimálbér reálértéken hanem épp hogy lassabban, mint azóta. (semmi garancia nincs rá, hogy az alacsony termelékenységű vállalatok majd szépen a plusz pénzt odaadják a munkavállalóknak )
Szóval azt leszámítva, hogy a vállalatok bérkiadása kisebb volt semmi haszna nem volt a sávos rendszernek.
ma 12:24
Én meg abban bízok, hogy a fiatalok pl. tisztában vannak azzal, hogy Magyarországon az adóterhelés átlagos és képesek felfogni, hogy attól hogy máshol mondjuk az áfa alacsonyabb még más adók meg lényegesen magasabbak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!