Vidéken ezért nem tud gyökeret verni a kicsit liberálisabb gondolkodás?
Én speciel faluról származom és a nagy általánosságban azt a mentalitást látom mikor hazautazom, hogy mindig mindenki a másik dolgait/döntéseit kérdőjelezi meg (miért nem ezt vagy azt csinálta, miért csinálta ezt, mire költi a pénzét). Persze nem tanácsot ad neki, hanem a háta mögött csámcsog.
Ugye a szabadelvű/liberálisabb gondolkodás pedig pont ennek az ellentéte.
Vagy ez a felvetés nem állja meg a helyét?
Nem azért.
Hanem azért, mert igen sok a cigány.Az embereknek meg elege van belőlük.Azt látják, hogy a szabadelvűek meg az ő feneküket nyalják, védik őket.
Plusz, azért a szabadelvűk is bele akarnak szólni a dolgokba, döntésekbe.
Videken szokas-szabaly szerint elnek az emberek ... varoson, hogy ne legyenek szokas-szabalyok, ezert inkabb liberalizmus van, hogy ne szoljon be senki es azt csinalhass amit csak akarsz.
Varosokat ugy hasznaljak a videkiek, mint videket a varosiak ... nyaralni mennek oda :)
Vidéken is élnek liberálisok, csak mint bárhol a világon a városokban többségben nyitottabbá válnak az emberek, amíg falun erősebb a konzervatív gondolkodás.
A tényezőhöz hozzájárulhat, hogy aki évekkel ezelőtt kilépett a földművelés hagyományából és városiasodás felé orientálódott (nem csak BP-re gondolok) az már a gyerekét is nyitottabban nevelte.
Szegényebb országokban szembe megy a valóság a liberalizmussal. Akinek komoly gondot jelent a megélhetés is, az nem fogja jószemmel nézni azt, hogy az őt képviselő emberek a tipikus liberális témákkal foglalkoznak (amelyek 10. rangúak ahhoz képest, hogy emberek éheznek az országban).
Az amerikai "white trash" is azért nem demokrata, mert a "Maslow piramis" alsóbb részein vannak problémái, ennek ellenére a demokraták a felső harmadra különösen nagy hangsúlyt fektetnek.
Igazságtalan lenne azt állítani, hogy a másik oldal sokkal többet tesz a szegényekért, de mindenesetre "legalább" nem foglalkozik annyit a 10. rangú problémákkal.
Kérdező
neked probléma az, hogy a "vidékiek" szerinted "mindig mindenki a másik dolgait/döntéseit kérdőjelezi meg (miért nem ezt vagy azt csinálta, miért csinálta ezt, mire költi a pénzét). Persze nem tanácsot ad neki, hanem a háta mögött csámcsog.".
Azt még nem sikerült megfigyelned hogy TE a közösségi médián mit csinálsz állandó jelleggel, önkéntesen és egész nap? Nem csak saját magadról teszel ki mindent, mit csinálsz, mire költesz, merre jársz, mit eszel, hogyan döntesz és miért - de azonnal azt is nézed hogy a többiek mit raktak ki magukról vagy másokról. Posztolsz, kritizálsz, beleszólsz, véleményt mondasz - kéretlenül is.
Annyia különbség hogy te ezt a neten csinálod, a "vidékiek" meg odaállnak eléd és a szemedbe mondják vagy egymás között szemtől-szembe beszélik meg.
Amúgy ennek tényleg semmi köze nincsen a liberalizmushoz.
Régen az öregasszonyok ültek ki a ház elé a padra és csinálták azt amit ti most mindannyian csináltok egész álló nap. Pletykálnak és kritizálják az embereket, a dolgaikat és a döntéseiket.
Kérdező, ez szerintem butaság. Az egyik előzőnek igaza van, mindenhol, a városokban is ugyanez folyik az interneten keresztül. Instagram, youtube, stb. Állandóan vadidegeneket követnek, kommentelnek az alapján, amit az kirak magáról a netre.
Ja, igen, internet. Manapság miért is kéne különbséget tenni vidék és város között? Ugyanazt az életformát tolják mindkét helyen és mindenki a gépe mögül pötyög. Ugyanaz elér a vidékre is, ami a városba is.
Tehát mi a különbség? Ezen sokat nem változtat az, hogy az egyik panelből teszi, a másik meg családi házból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!