Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban büszkeség az, hogy 6...

Valóban büszkeség az, hogy 6 párt együtt képes csak elérni egy párt támogatottságát?

Figyelt kérdés
Szerintem inkább elgondolkodtató.

2020. dec. 28. 14:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
31%

#4/Kérdező:


Pedig rohadtul nem mindegy, mik a játékszabályok! A te analógiád pont ezért helytelen!


Helyesen így szól:

A mérközés két térfél között történik, egyik oldalon a több, mint 10 éve nem aktív boxolóval (Gyurcsány) és 5 pályája közepén lévő boxolóval (FeGyőr, Jakab, Kanász/Schmuck, Tóth/Kunhalmi, Szabó/Karácsony),

míg a másik oldalon a mérkőzés bírája, aki 10. éve aktívan TaeKwonDo-zik (Orbán),

viszont a bíró tiltja az ütéseket.

2020. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%
"Ha nem lenne a választási törvény a Fidesz számára kedvezően megírva, akkor nem lenne szükség erre sem" A választási törvény nem a Fidesznek kedvezö, hanem a nagytámogatottságú pártoknak. Az nem a Fidesz hibája, hogy jelenleg ök az egytelen nagy párt és hogya többi párt külön-külön meg sem közel´<iti a fdiezst, és hogy a vaálsztóköreztek angy részében a többi pártn ha külön önálló jelöltet indí<t, még esélye sincs, hogy meg sem közelí<tika fidezst.Ha lenne még egy nagy párt(mint Pl 2010 elött/mSZ/ fidesz) akkor már telejsne másképp alakulana gyöztes kompenzáció is, ha csak pár százalék lenne a pa´rtok között. De egyébként a gyözes tempnezációból kaptak még má spártok is nemcsak 2018-ban nemcsak fidesz, pla Jobbik is kapott egy db kompzációs mandátumot. Amúgy kár scavarni a fidesz 2018-as választasi eredményei alapján, minden választási rendszerben megnyerték voln a a választást
2020. dec. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
62%

Egyébként érdemes lenne kicsit belemenni a történetiségbe is. Magyarországon mindig is 1 nagy párt állt szembe egy felaprózott ellenzékkel. '90-ben az MDF tarolt hatalmasat, duplaakkorát, mint a második a sorban. '94-ben visszajött az Mszp és +50%-ra álltak. '98-ban volt egy kiegyensúlyozás, onnantól kezdve két közel egyenlően nagy (Mszp és Fidesz) tábor feszült egymásnak, miközben minden más párt le lett szalámizva. Tartott ez egészen 2010-ig, amikor az Mszp és ezáltal a fele politikai közösség felbomlott.


Szóval az, hogy egy pártnak ilyen hegemóniája van egyáltalán nem újszerű. Az az újszerű csupán, hogy az ellenzékének több időbe került bázist építenie. Ennek oka szerintem az, hogy nem újult meg a baloldal, új baloldali pártot nem alapítottak, ellenben megjelent egy jobbik, ami (ha csak ideiglenesen is, de) középre tudta tolni a fideszt. Így aztán nem alakultak ki olyan klasszikus térfelek, mint amik előtte voltak.


Erre nem büszkének kell lenni, vagy szégyenkezni, hanem felismerni.

2020. dec. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az elgondolkodtató, hogy mennyire demokratikus ha a szavazásra jogosultak egy harmada kétharmados parlamenti többséget tud biztosítani egy olyan pártnak amely semmibe veszi a nem rá szavazó polgárokat és ott szivatja, bünteti őket ahol tudja.
2020. dec. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
24%
"gy mennyire demokratikus ha a szavazásra jogosultak egy harmada kétharmados parlamenti többséget tud biztosítani egy olyan pártnak" Minden országban azok döntik el a választás eredményét, akik elemennek szavazni. Sehol sem számolják bele azokat, akik nem vesznek részt a választáson. De egyébként 2018 után amikor 70%-os volta részvétel, és akkot is ynerta fidesz, még röhelyes ezzel jönni mindig.
2020. dec. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
77%

"A választási törvény nem a Fidesznek kedvezö, hanem a nagytámogatottságú pártoknak. "


Ez pedig csak a sz*rnak egy pofon kategóriájú kimagyarázás. Minden választási törvénymódosítás az éppen aktuális erőviszonyokra reagált a fidesz javára. Ezt hívják személyreszabásnak és ez az, amit a legtöbben elítélnek.


Analógiával élve: Két, vagy több pókerjátékos közül 1-nek kiemelkedő vagyona van, a többinek jóval szerényebb. Egyértelmű, hogy a játékszabályok aszerinti megváltoztatása, hogy az alaptétet többszörösére emelik az csak egy játékosnak kedvez. Minő véletlen, hogy az az egy játékos egyben a szabály megalkotója is.


Minden intézkedést, amit azzal kell kimagyarázni, hogy "ha lenne XY, arra is érvényes lenne" burkolt beismerése annak, hogy azért született meg az intézkedés, MERT nincs XY.

2020. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
18%
"Ez pedig csak a sz*rnak egy pofon kategóriájú kimagyarázás. Minden választási törvénymódosítás az éppen aktuális erőviszonyokra reagált a fidesz javára." a jelenlegi választa´si rendszre pont a kisebb pártolnak jó, nem szükséges, hogy 50% felett érjen el a jeöltjük az egyéni körzetekben, böven elég, ha valamelyik képvsielöjelölt 1 szavazattal veri a fidesz jelöltjét. Az nem a Fidesz hibája, hogy erre a választókörzetek nagy részében az ellenzéki ártoknak külön-külön arra sincs esélyük, hogy külön-külön megszorongassáka Fidesz jelöltjét
2020. dec. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
82%

"Szerintem inkább elgondolkodtató."


Ne akarj olyasmibe belevágni, ami neked soha nem ment!

2020. dec. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
86%

"a jelenlegi választa´si rendszre pont a kisebb pártolnak jó, nem szükséges, hogy 50% felett érjen el a jeöltjük az egyéni körzetekben, böven elég, ha valamelyik képvsielöjelölt 1 szavazattal veri a fidesz jelöltjét."


Tökéletesen ugyanez igaz volt a második fordulóra is, megint csak egy pofon a sz*rnak, amit elhitetni próbálsz. És igen, egy második forduló kifejezetten rossz lenne a fidesznek, mert kvázi előválasztásként funkcionál az ellenzék körein belül, tekintve, hogy a fidesszel senki sem akar szövetkezni. Illetve de, a Mihazánk feltételezésem szerint...

2020. dec. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, jobban mondva egy eredménytelen első forduló funkcionálna előválasztásnak, a második forduló pedig a legerősebb ellenzéki jelölt(ekkel) állítaná szembe a fideszt. De a fidesznek a szétaprózódás a jó és erre is játszottak rá a választási törvénymódosításokkal.
2020. dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!