Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért hangoztatják nagy...

Sokan miért hangoztatják nagy melldöngetve, hogy "én építettem ezt az országot"? Mire a nagy büszkeség?

Figyelt kérdés
Nem kifejezetten politikusokra gondoltam, de az idősebb generáció több tagjától hallottam, mintegy megsüvegelendőnek tartják az eredményt. Ha ők nem lettek volna, akkor itt mi lenne most. Erre büszkék? A nagy magyar valóságra?
2020. dec. 17. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ő még hangoztathatja, Te meg meg majd azt fogod az unokáidnak, hogy én romboltam le a világot. Azért van szárazság, azért nincs folyó. ;)
2020. dec. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gazdaságilag valóban az idősek építették le az országot, de ők nem tehetnek róla, ugyanúgy ahogy mi sem tehetünk az Orbán-rezsim megszilárdulásáról. Ők sem tehettek a Kádár-rendszerről.

Viszont nekünk már nem is lesznek unokáink... a Föld addigra már a globális felmelegedés hatására élhetetlen lesz az emberi fajnak.

2020. dec. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Tudod kérdező, vannak akik létre is hoztak valamit, nem csak élősködtek.
2020. dec. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Talán mert van aki már letett valamit az asztalra.
2020. dec. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért, kik építették, a mostani tinik?
2020. dec. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na majd 40-50 év múlva mit fogsz mondani, kérdező? Vagy te nem leszel büszke esetleg arra amit létrehozol majd?
2020. dec. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Neurotech ***** válasza:
Minden tiszteletem az időseké, viszont sajnos ezt az érvet hogy "én harcoltam ezért az országért", "én építettem ezt az országot" én is sokszor hallottam bedobva random vitáknál. Tehát én építettem ezt az országot akkor most konkrétan nekem van igazam, hogy finomabb a somlói galuska a profiterolnál. Szerintem a kérdezőnek is inkább ilyen téren van baja ezzel.
2020. dec. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!