Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "tudomány" az új vallás?

A "tudomány" az új vallás?

Figyelt kérdés

Magyar nyelven még sehol sem láttam erről eszmecserét.

Sokan, egyre többen vallásként tekintenek a tudományra. (Azért ideírom, hogy mellőzzétek a "tanulatlan/birka/fideszes" szólamokat; tévesek és unalmasak.) Ha nem tévedek, minden megkérdőjelezhető, mivel mindig újabb és újabb felfedezések látnak napvilágot. Valamint vannak teóriák, köztük többé és kevésbé valószínűek. Azonban sokak kőbe vésett, felülírhatatlan tényekként tekintenek bizonyos dolgokra. Hogy párat említsek: az "egyenesági" evolúció, Out of Africa Theory és az utóbbihoz kapcsolódó egyéb antropológiai vizsgálatok. Sokan zélótává lettek, és habzó szájjal védik az akár azóta elavult, Spectrumon magukba szívott "dogmákat". Ha valaki nem egy kóser kutatásra referál, nem hajlandók még csak megkérdőjelezni sem a zsinat által állítottakat. Ez nekem és az interneten másoknak is szemet szúrt. Aligha különbek más fanatikusoknál.


Vélemények?


A jövőben gondolom be fog futni, a soyboy, soyjack és hasonló mémekhez köthető "I funking love science" jelenség, amint a normálkorcsok rákapnak.



2020. dec. 20. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Alaposan eltévedhettél. A neten rengeteg blöff, hülyeség, abnormitás és más blődségek is vannak. Nem kell ilyeneket olvasni, van rengeteg értelmes dolog is. Én nem mondom, hogy birka vagy, mert az mást jelent, de ennél lehetne több kritikai érzéked is. "kóser kutatás" és "zsinati állítások". Nem tudom hol járhattál, de hogy a tudománytól fényévekre, annyi biztos.
2020. dec. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

Egyébként igen, én is gondolkoztam ezen mostanában. Műszaki területen dolgozom, és érdekelnek a különböző természettudományok is, tehát nem mondhatnának laposföldeskonteósnak, igyekszem mindennek utánajárni és kritikus szemmel vizsgálni.

Erről a témáról egyébként egy South Park rész jut eszembe, amikor Cartman a jövőbe utazott, és az emberek a tudomány nevében ölték egymást ugyanúgy, mint a valláséban tették ezelőtt. Ez a fajta szektásodás, törzsi gondolkodás az emberbe kódolt ösztön, ezért hülyeség szerintem a fent említett embertípus által sokat idézett ha nem lesz vallás nem lesz háború sem dogma. Az ember mindig talál okot háborúzni, ilyen a természetünk egyszerűen, és ezt csak ideig óráig lehet elfojtani.

Visszatérve a jelenségre, ők azok, akik egyszer habzó szájjal ordítanak, hogy a tudomány bizony tévedhetetlen. Miközben ez nagyon nem így van. Gondolok itt pl Semmelweisre, a relativitáselméletre, amit sokan elképzelni sem tudtak előtte, vagy elég csak a mostani helyzetben említeni a sokkal kisebb jelentőségű kell a maszk, vagy nem témát is. Érdekes, mikor tavasszal a who és a kormány szerint nem hogy feleslegesnek, hanem egyenesen károsnak volt ítélve az általános maszk hordása, akkor egy szót nem szóltak, most meg hogy kötelező, még az ágyban is azt hordatnák mindenkivel.

Valamint idetartozik még az egész vírushelyzet, ha esetleg túlzónak mered mondani a korlátozásokat, vagy bizonytalan vagy a covid elleni oltás hatásaiban, egyből gődényista,vírustagadó,oltásellenes, laposföldes leszel a kis szektájukban. Ők azonnal kötelezővé tennék a covid oltást, és ha rajtuk múlna, agyonlőnének mindenkit, aki kételkedni mer.

Egy szó, mint száz, szektásodni hülyeség, bármilyen irányban is történik az, mert elveszíti az ember az események kívülről való megítélésének a képességét, és ugyanolyanná válik, mint akik ellen küzdött, mint a fent említett tudományhívők.

2020. dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, az a probléma hogy nem vagy-vagy létezik a hit és a tudomány, hanem egyszerre.

Régebben a tudomány egyben az egyházat jelentette, ott volt a tudás, központja, a felfedezésektől a csillagászaton, orvostudományokon, matematikán át a filozófiáig. Nem a keresztény egyházat, hanem a vallási egyházakat értem ez alatt. Még Einstein is hívő ember volt, ahogy körülötte a legtöbb tudós, és nem a tudományban hittek, hanem egy transzcendesben, amit Istennek is nevezhetünk, de sok más vallás másképpen nevezi.

A tudomány a körülöttünk levő világ megismerése és attól mert ma már tudjuk, hogy az ősember istenségnek gondolhatta villámlást vagy az esőt akár, de mi már ismerjük annak tudományos hátterét, magyarázatát, még nem fogunk mindenre választ kapni a tudománytól.

A legegyszerűbb cáfolatnak az Istenhívő tudósok mellett ott vannak a teljesen buta emberek, akik nem hisznek Istenben. Nekik a tudomány nem lett a vallásuk, egyszerűen csak nem hisznek Istenben, de másban sem.

Szimplán vannak hívők és ateisták, a hívők között meg van aki ilyen van aki meg olyan hívő.

A buta ember szimplán ragaszkodik ahhoz, amiről azt hiszi, hogy érti, mert számára az megmagyarázza a világot. Ilyen buta ember van hívő is meg ateista is, ahogyan van közöttük agresszívabb vagy békésebb, környezetvédő vagy szimpla nemtörődöm alkoholista is.

Talán arra gondolsz, hogy sok ateista azzal próbálja "bizonyítani", hogy neki van igaza, amit a tudomány már megmutat számunkra. De ők csak nem értik, hogy a tudománnyal csupán a világunk materiális részét lehet leírni - amit a hívők soha nem is tagadtak. Az értelmesek persze.

2020. dec. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Olyan szempontból igen, hogy az emberi elme nem képes hosszú távon elviselni a bizonytalanságot: valamibe kapaszkodnia kell, legyen ez a bizonyíték, a vallás, valamilyen filozófia vagy világnézet.


A tudomány vallásossága szerintem ott kezdődik, amikor valaki tévedhetetlennek hiszi, minden másfajta megközelítést kizár, zárt gondolkodású, és azt feltételezi, hogy már mindent tudunk, amit tudnunk kell.


Az ilyet konkrétan még bigottnak is mondanám.

2020. dec. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
92%
Nem. A tudománynak pont az a lényege, hogy az állításodat igazolni tudod. Az, hogy mit gondolnak laikusok, édesmindegy.
2020. dec. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
Igen, az.
2020. dec. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
A pszichedelikumok képviselik a tudományt leginkább a modern hívőkben. A kvantumfizika, csillagászat mind a modern mítosz része. Az új mítoszok a sci-fik. Valamiben mindenki hisz, ez a testi lét velejárója.
2020. dec. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

"Ha nem tévedek, minden megkérdőjelezhető, mivel mindig újabb és újabb felfedezések látnak napvilágot."

Azért ez ebben a formában nem teljesen igaz.

Vannak már tudományos konszenzusok vagy bizonyított állítások. Megkérdőjelezheted, hogy igaz-e a pitagorasz tétel, csak hülyének fognak nézni.

Ahogy a kutatók sem kérdőjeleznek meg mindent. Ha egy mai tudós mindent megkérdőjelezne, amit tanult élete során, akkor nem lenne ideje a saját eredményein dolgozni. A már felfedezett, igazolt, alátámasztott elméleteket elfogadják a tudományos közösség tagjai, és ezeket már nem kérdőjelezik meg.

2020. dec. 24. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem
2020. dec. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"De ők csak nem értik, hogy a tudománnyal csupán a világunk materiális részét lehet leírni - amit a hívők soha nem is tagadtak. Az értelmesek persze."


Na és melyik hívő bizonyította be a nem materiális világ létezését?xD

2020. dec. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!