Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mészárost sokan vádolják,...

Mészárost sokan vádolják, hogy ellopja az Uniós pénzeket. Miért nem perel? A bíróságon bebizonyíthatná ennek ellenkezőjét! Fél a lebukástól?

Figyelt kérdés
2020. dec. 18. 20:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%
Jó kérdés. Ráadásul a magyar demokráciában a legfőbb ügyész is Fideszes.
2020. dec. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
38%
Sokan vádolják Mészárost, hogy ellopja az Uniós pénzeket. Miért nem perlik Mészárost? A bíróságon bebizonyíthatnák az igazukat! Félnek a lebukástól, hogy kiderül, hogy mégsem lop?
2020. dec. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Jó a felvetés, bár igaz, hogy mire pereljen? A nagypolitikában nem divat bemenni a rendőrőrsre és feljelentést tenni, hanem csak úgy kimondani amit gondolnak.
2020. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
67%
2es az ügyészség, rendőrség lesöpörné a vádat. Egyszerűen azt mondaná, hogy nem megalapozott, vagy nincs elég bizonyíték. Egyébként komolyan azt gondolod, hogy hagyná bárkinek is bíróság elé vinni Mészárost? Ráadásul ha egy magánszemély lenne, azzal el is ásná magát, azonnal megszállná a nav, a propaganda média azonnal lehozná a nevét, címét, mindenféle hazugságot, amiknek a helyreigazításáért perelhetne, de minek, amikor már lehozták és per hónapokig tarthat. Míg mészárosnak végtelen mennyiségű pénze van, egy magánszemély nem tudná megfizetni az évekig tartó pereskedést, az ügyvédeket és hozzá se férne a szükséges adatok nagy részéhez. Ha egy újságíró kér adatokat a kormánytól, akkor azok is a legritkább esetben kapják meg azokat, ha mégis, akkor egy rakás pénzt kérnek érte.
2020. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
46%
Ha az ellenzéknek van bizonyítéka, miért nem adják át a sajtónak?
2020. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
72%

5 mondjuk azért, mert a nem-propaganda sajtónak nincs végtelen pénze egy évekig tartó pereskedésbe belefogni? Azért orbán eléggé profi lopásban, nem úgy kell elképzelni a bizonyítékot, hogy nokiás dobozban pénzt adot mészárosnak, vagy mikrofonba mondja, hogy a közbeszerzést dierkt úgy írták ki, hogy annak mészéros ajánlata feleljen meg csak, vagy hogy megfélemlítettek másokat, hogy nehogy ajánlatot merjenek adni, különben rájukszáll a nav.

orbán már tapasztalt, tanult a korábbi kormány és a saját hibájából és általában túlárazott közbeszerzésekkel, nemzetgazdasági érdeknek kikiáltott, közbeszerzés nélküli üzletekkel lop el milliárdokat. Amíg ő van kormányon, addig ezeket nehéz bizonyítani, mert nincs hozzáférése a fideszen kívül másnak a szükséges adatokhoz.

2020. dec. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

#4.

Pedig ez általában úgy szokott működni, hogy akit zavar valami, az perli be a másikat. Magyarázhatod ezt a mantráddal, de te is tudod, hogy amit írsz, az csak félrebeszélés.

Most képzeld el a következő helyzetet. Mészáros a szomszédom. Mészáros minden délután áthívja a barátait és bográcsoznak/grilleznek/égetnek, a szél pedig a füstöt mindig az én kertembe hozza, ami engem felháborít.

Na ki perel be kit?

1. Én Mészárost, mert [a korábban ismertetett körülmények miatt].

2. Mészáros engem, hogy bizonyíthassa, hogy nem is szokott grillezni/égetni?

Na ugye... A kérdés annyira elrugaszkodik a valóságtól, hogy az hihetetlen.

2020. dec. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
#6 De ha Mészáros valóban lop, akkor ő állja a végén a perköltségeket. Mindig az állja aki vesztette a pert. El lehetne vinni akár egészen Strasbourgig, ott aztán nincs Orbánnak befolyása a bírák felett.
2020. dec. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

7. idézz már, hogy én (4es, akinek írtál) hol állítottam, hogy Mészárosnak kellene beperelnie másokat??

8. így van, a végén fizetné a perköltséget. A perekkel viszont az a gond, hogy évekig elhúzódnak és addig nem fizet mészáros. Strasbourgnak semmi köze egy ilyen perhez. Ha egy magyar azt állítja egy másik magyarról, hogy lop, az a magyar bíróságra tartozik.

2020. dec. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

"idézz már, hogy én (4es, akinek írtál) hol állítottam, hogy Mészárosnak kellene beperelnie másokat??"


Mégis lepontoztál.

:(

2020. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!