Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a tapasztalatotok a LED-es...

Mi a tapasztalatotok a LED-es közvilágítással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon vegyesek. Budapesten Angyalföldön és Óbudán nagyon jók a tapasztalataim,szinte nappali fényt teremt,sokkal fényesebb a régi nátriumnál. Viszont Szolnokon valami katasztrófa lett a fényviszony a LEDre történő átállás után:Eleve csak minden második oszlopra raktak lámpát,de rengeteg kiégett már,de nem cserélték ki őket. Így kb. vaksötét lett az utcákon.
2020. dec. 14. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Akkor Szolnokon nem a LED-del van baj.
2020. dec. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Szar. Zavarja a rádiót.
2020. dec. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az elmúlt években ahol teljes utcafelújítás volt ott LED-eseket tettek, nagyon szépen világítanak mintha nappal lenne.

Viszont érdekes, valahol tényleg mintha fekete-lyuk lenne az asztfalt úgy nyeli el a lámpák fényét pl Dunaújvárosban, igaz ott nem is LED-ek vannak de érdekes a jelenség, látod hogy rendesen világít a lámpa mégsincs rendesen megvilágítva az utca.

2020. dec. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szar, inkább ne is lenne, olyan félhomályt csinál nálunk, amiben minden összemosódik.
2020. dec. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy néhol szimplán csak kicserélik a lámpatesteket, arra nem gondolnak hogy áramerősség is létezik, feszültség is létezik, különbség is létezik.
2020. dec. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Tiborc gyerek jól él belőle
2020. dec. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Félénk még a régi nátriumos és kompakfénycsöves lámpák vannak.(Ráckeve) Én Szigetszentmiklóson az új LED lámpákkal nem vagyok megelégedve, mert halványak és csak egy pontba világítanak és sok helyen csak minden 2. oszlopon van felszerelve. A Szigethalmi LED lámpák viszont szerintem nagyon jók, erős fényűek és jól szórják a fényt és minden oszlopon van lámpa.
2021. jan. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7/7 Az a önkormányzatokon múlik. nem a LED-eken. Ez ügyben két fajta önkormányzat van az egyiket csak és kizárólag a megtakarítás összege érdekli, ekkor van az, hogy okoskodnak és jön a minél kisebb teljesítményűek legyenek, és bőven elég minden második oszlopra. Ebben az esetben mivel a LED fókuszpontosan világít nem szórt fénnyel mint a nátrium és kompact fénycső, így marad a teljes sötétség a településen. A másik önkormányzat típus pedig akit érdekel a megtakarítás mellet a "látni is kéne valamit" elv is. Ott nem spórolnak a teljesítményen minden oszlopra tesznek lámpát.
2021. jan. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!