A kárpátaljai magyarok fokozódó ukránok általi elnyomása miatt lesz végre olyan kormányunk, amely visszaköveteli azt az országrészünket?
Pár napja hazaárulással vádolják az ukránok a magyar himnuszt eléneklő kárpátaljai képviselőket:
Ez és még sok más hasonló eset alapján egy magát magyarvédő nemzeti kormánynak nevező vezetésnek kötelessége lenne követelnie a nemzetközi szervezetektől, hogy szervezzék meg az ukrán-magyar kétoldalú tárgyalásokat Kárpátaljánk visszaszolgáltatásáról a magyar anyaországnak.
Csak ez lenne a valódi megoldás, olyan, ami békét, jólétet és a fejlődés lehetőségét adná azon országrészünknek.
Vagy csak ölbe tett kézzel várják és nézik, míg súlyosabb atrocitások fogják érni Kárpátalja magyarságát?
Most talán újabb történelmi esély jön a revízióra, és ha ezt megint kihagyja az éppen regnáló vezetésünk, akkor az végleg elkaszálja magát a magyarság szemében, legyen az Orbán vagy akárki.
#19. Nagyon vicces vagy kisfiam; festik az óvodát, hogy ráérsz internetezni?
Na, majd ha iskolába kerülsz, akkor remélhetőleg tanulsz arról is, hogy hazánk nemcsak 93030, de 172000, sőt, túlnyomórészt 325000 km2-es volt, és ebbe beletartozott Kárpátalja is.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
#20.: "Egyébként az 1# válaszoló tényleg nem magyar de ő nem is állította magáról hogy magyar, nem írta sehol."
Aha, de már fél, hogy Kárpátalja után Erdély is sorra kerülhet. Dehát, mint tudjuk, akiknek rossz a lelkiismerete, azok joggal félnek, és hát a román az egy tolvaj, kétszínű, rablógyilkos nép.
"Románként természetes hogy ott akar élni, nem kell ezen felháborodni."
Menjen haza, a Kárpátokon túlra, az ősei után.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
#22.: "A jelenlegi terület is kihasználatlan, minek neked még több? A magyarok úgyis csak elpocsékolnák azokat is."
Miért, az ukránoknál jobb kezekben van?
És mit pocsékolunk mi el, milyen területünket?
Pont azért kell az eredeti magyar terület, hogy ez az ország végre elindulhasson újra a fejlődés útján, legalább olyan mértékben, mint 1867-1914 között. Persze jó vezetés is kell hozzá, mely tud élni a nagyobb területek adta többletlehetőségekkel.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
"Na, majd ha iskolába kerülsz, akkor remélhetőleg tanulsz arról is, hogy hazánk nemcsak 93030, de 172000, sőt, túlnyomórészt 325000 km2-es volt, és ebbe beletartozott Kárpátalja is."
Na ezért nem értem. Visszavágyódsz a múlt egy konkrét időszakába, de miért pont abba? Az elmúlt szűk 1200 évben volt. hogy magyar fennhatóság alá tartozott Kárpátalja, de többnyire nem. Miért pont azt a szűk 300 évet szemelted ki magadnak?
A magyarság Etelközben született meg, a Kárpát-medencében csak migránsok vagyunk és már régen elvesztettük amúgy is.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Tisztelt kérdező. Én vagyok az akit 17/27 hozzászólásodban gyáva nyúlnak nevezel.
Halkan jegyezném meg, hogy biztos ami biztos 9 évet leszolgáltam a honvédségnél. Nem tudom te hogy vagy ezzel, mennyi évet tudsz felmutatni?
Egyébként engem az se érdekelne, ha nem lenne Magyarország. Mit gondolsz mi lenne egy fekete lyuk a térképen? Akkor is élnének itt emberek, lehet jobban mint most.
Én emlékszem még amikor megnyitották a határokat Ausztria felé. Kimentünk nem egyszer, nem kétszer a határ menti valamikori magyar falvakba. Érdekes módon bár az üzleteknek a mai napig magyar neveik vannak (a tulajdonosok után, ott ez szokás) magyarul a kutya nem akart megszólalni és nem is akar a mai napig. A gyerekeiket már nem tanították meg magyarul, az öregek meg nem akartak megszólalni. Mintha ez szégyen lenne. Lehet nekik az is volt.
Milyen érdekes nem akarnak vissza jönni, se azt, hogy ott Magyarország legyen :)
Aztán lehet itt nagymagyarkodni, az igazság az, hogy ezeket az érzelmeket az aktuálpolitika tüzeli fel, mikor melyik oldalán a határnak mire van szüksége.
Aki a magyaroknak jót akar az azt akarja, hogy béke legyen és jó kapcsolat a szomszédos országokkal. Nem a ruszkikkal, meg a törökökkel kell barátkozni, meg az azeriekkel, hanem akik között élünk.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
"Halkan jegyezném meg, hogy biztos ami biztos 9 évet leszolgáltam a honvédségnél. "
Hol voltál, milyen egységnél, mikor volt a szolgálati időd? Ki volt a parancsnokod? Mert én jelenleg is katona vagyok és eléggé kamuszagúnak tűnik. Hozzád hasonló öngyűlölőek nincsenek a Honvédségnél.
"Egyébként engem az se érdekelne, ha nem lenne Magyarország. Mit gondolsz mi lenne egy fekete lyuk a térképen? Akkor is élnének itt emberek, lehet jobban mint most."
Mitől élnének jobban mert nem magyarok lennének? Imádom amikor a nácikhoz hasonló fajelméletek újra előkerülnek a libsiknél, a magyarok alsóbbrendűek mert magyarok, nemzetiségi alapon. A Honvédség meg a honvédelemről szól, te letojod a hazádat, ennek ellenére azt állítod 9 évig voltál ott, kicsit se vagy kamu... Miért voltál akkor ott 9 évig ha gyűlölöd a hazádat és fajelméleti szinten alacsonyítod le a magyarságot?
"Érdekes módon bár az üzleteknek a mai napig magyar neveik vannak (a tulajdonosok után, ott ez szokás) magyarul a kutya nem akart megszólalni és nem is akar a mai napig. "
Hát én ezt pont ellenkezőleg tapasztaltam. Egy eladó érdeke hogy minél jobban érezze magát nála a vásárló, hogy visszajárjon, hogy elmondja a pozitiv tapasztalatait és ezért mindent meg fog tenni. Én nem csak Ausztriában tapasztaltam hogy magyarul szóltak hozzám, hanem még Szlovákiában és Romániában is olyanok akik amúgy nem is magyarok és csak pár szót tudtak, de kedvességből megtették.
"A gyerekeiket már nem tanították meg magyarul, az öregek meg nem akartak megszólalni. Mintha ez szégyen lenne. Lehet nekik az is volt."
Biztos van ilyen is, de olyan is sok van hogy valaki mint kinti magyar jön ide lakni, tanulni. Én az amerikai magyarokat ismerem jól, na az ohiói magyaroknál nacionalistábbat te még nem nagyon láttál, kb toroczkaiék elbújhatnának mögöttük. Olyan is van aki már több generáció óta ott laknak, akik még a monarchia idején jöttek ki, vagy a háborúk alatt és még mindig tudnak magyarul mert átadták nekik a szülei a nyelvet és most is büszkén tanítják rá a gyereküket. Tehát ez megint egy hatalmas kamu amit mondasz hogy minden határon túli magyar letagadja magát, igen van ilyen is, de nem ez az általános.
"Milyen érdekes nem akarnak vissza jönni, se azt, hogy ott Magyarország legyen :)"
Ez megint egy kamu, volt évfolyamtársam több generációs amerikai magyar volt és onnan költözött át Budapestre. De aki teheti legalább egyszer eljön mint turista.
"Aztán lehet itt nagymagyarkodni, az igazság az, hogy ezeket az érzelmeket az aktuálpolitika tüzeli fel, mikor melyik oldalán a határnak mire van szüksége."
Nem a nagymagyarkodásról van itt szó, egyszerűen van egy öngyűlölő, gyökértelen, kozmopolita réteg aki kiköltözik nyugatra aztán 1-2 hét múlva már németnek meg angolnak definiálja magát, letagadja az anyanyelvét (persze neten fórumokra jön fröcsögni, gyalázkodni) ez a marha szánalmas. Közben meg az újdonsült angol és német wannabet ott köpdösik és balkánozzák a háta mögött, talán még emlékszel a brexit kampány alatt milyen gyűlölet hadjárat volt a kelet európaiak ellen.
"Aki a magyaroknak jót akar az azt akarja, hogy béke legyen és jó kapcsolat a szomszédos országokkal. Nem a ruszkikkal, meg a törökökkel kell barátkozni, meg az azeriekkel, hanem akik között élünk."
A gond ezzel hogy a régió jövőjét nem Magyarország nem Szlovákia, nem Románia meg a többi dönti el hanem a környező nagyhatalmak pl Törökország, Oroszország, Németország, mi az ő gyarmataik vagyunk.
#27.: " Az elmúlt szűk 1200 évben volt. hogy magyar fennhatóság alá tartozott Kárpátalja, de többnyire nem. Miért pont azt a szűk 300 évet szemelted ki magadnak?"
Miért, talán elő van írva valahol, hogy milyen korszakot szemelhetek ki magamnak?
Nekem azért tetszik a 325000 km2-es Egész-Magyarország a mostani magyarrezervátumnál jobban, amiért az ember is szívesebben emlékszik a fiatalabb, egészségesebb, épebb önmagára. Így van ez egy országnál is.
Fokmérője egy nemzet lelki-erkölcsi egészségének, önbecsülésének és élni akarásának, hogy vert helyzetből is képes-e, egyáltalán akar-e felállni, illetve akar-e egy szebb jövőt építeni magának vagy csak defetista, hazaáruló és a kirablóival kollaboráló módon állandóan saját magát rugdossa és feladja érdekeit.
És hogy Kárpátalja mikor és meddig volt a miénk, arról itt egy tanulmányozható térkép, amely Magyarországot mutatja az államalapítástól kezdve, ami érdekes módon itt, a Kárpát-medencében és nem Etelközben történt:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!