Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar munkavállalókért...

A magyar munkavállalókért miért nem küzdött ilyen hősiesen Orbán Viktor?

Figyelt kérdés

Hatalmas győzelmet ünnepel az ország: miniszterelnökünk évekre megakadályozta, hogy a nettó befizető EU-tagállamok nyomására bárki számon kérhesse Magyarországon a csatlakozási szerződésben eleve vállalt jogállamisági kritériumok betartását, és hogy ehhez kössék az EU-támogatások kifizetését (legalábbis hosszú évekig még).


Nehéz meccs volt, de orbán szembe mert szállni az EU-val, Merkellel, a nettó befizetőkkel, saját kormánya, politikai céljai és a fidesz-közeli nagytőkések érdekeinek védelmében.


Akkor is elszántan harcolt, amikor 1300 menedékkérő ideiglenes elhelyezése és a menekültügyi eljárásuknak a magyar hatóságok általi lefolytatása volt a tét: megakadályozta, hogy a fideszen kívül bárki más "betelepíthessen" idegen állampolgárokat az országba.


Vajon a magyar munkavállalókért miért nem harcolt ugyanilyen elszántsággal, amikor német nyomásra elfogadták a rabszolgatörvényt, és többszáz óra fizetetlen túlórára tették kötelezhetővé a magyar dolgozókat (jellemzően a német multik összeszerelő üzemeiben), úgy, hogy a kifizetésük éveket is késhet???


Ha a miniszterelnökünk ilyen bátran kiáll a saját érdekei és politikai céljai mellett, ilyen hősiesen küzd a családjáért (Pl. a veje, Tiborcz István helyett is "a magyar állam", azaz a magyar adófizetők "álltak jót", amikor vissza kellett térítenie a jogszerűtlenül lenyúlt EU-támogatásokat), ha így tud küzdeni a jogállamiság számonkérhetősége ellen, és ilyen hősiesen védelmezi a hozzá közeli magyar nagytőkéseket, saját családját, barátait, üzleti érdekeltségeit és politikai céljait, akkor nem tehetné meg néha ugyanezt a magyar emberekért is?


Bebizonyította, hogy önérdekből képes bátorságot tanúsítani. Mibe kerülne néha ugyanezt a bátorságot a magyar nemzet, a magyar munkavállalók, a magyar polgárok szolgálatába állítani?


Miért kellett "befeküdni" a német multiknak a rabszolgatörvénnyel, ha - bebizonyította - képes ellenállni is a nyomásnak, amikor a saját érdekei azt diktálják?


Mibe került volna ugyanígy kiállni a magyar népért, a magyar munkavállalók jogaiért is egyszer?

Van rá esély szerintetek, hogy ebben az ügyben is bátrabb legyen a jövőben?



2020. dec. 11. 21:05
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez csak a kezdet volt! A jövőben a magyar munkavállalókért is ki fog állni!
Nem, csak a saját politikai céljai, gazdasági- és pártérdekei vezetik.
Más, leírom kommentben.
31 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Mert a magyarok nem épp a kedvencei.
2020. dec. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Azért emelik a béreket évente, azért van most vírushelyzet alatt is támogatás azon szektor munkavállalóinak akiknek be kell zárni és még 1000 példa lenne..
2020. dec. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

"Nehéz meccs volt, de..."

De a német multik nyomást gyakoroltak Merkel-re,aki ezért engedte orbánt győzni.Ha a német kancellár nem mer velük szembeszállni,mégis mit vársz a gec isztáni gnómtól,aki amúgyis egyetlen érdeket képvisel,a sajátját?

2020. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Meg is válaszoltad. Azért Merkelt sem kell hülyének nézni. Valamit valamiért. Neki a saját ipara a fontos. Azért belemegy simán alkukba. Nem zavarja őt a magyar ember sorsa, vagy Orbán kisded játékai. Lényeg, autógyárak kapják a támogatást, filléres munkaerőt.
2020. dec. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Hát mert aztán nekünk olyan jó lenne, ha kivonulnának a multik, 400 ezer munkanélküli helyett lenne 1.5 millió.
2020. dec. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
Amit tesz az a munkaválalókért való küzdelem. Mivel ha a gazdaságnak jó, a munkaválalóknak is! Amikor beléptünk az Unióba aláírtunk egy szerződést, amely szerint az Uniós pénz a szerződésben leírtak szerint nekünk jár. Ezt nem lehet ilyen - olyan dolgokra hivatkozva elvenni. Mivel ha Brüszel szembe megy, az a kormanyt is feljogosítsa hogy szembemenyen ezzel. Az Uniós források a mi pénzünk is, az iparunkal fizettünk érte. A piac megnyitás miatt komoly iparágak mentek tönkre. Melyneket multikkal próbálunk pótilni, mivel másképp a fejlődés lehetetlen!!! Magyarország netto 4 milliárd Eurót kap az EU-tól, a német multik 6 milliárdot visznek haza!!! Ti udvoskeitek pedig Brüszelben Magyarország ellen fojtatnak lejárató hadjáratot, hisztiznek hogy nincs alapjovedelem, a szinvonal fentartásáért többet kell dolgozni. Nem vagytok más csak egy hangos agreszív kisebbség, aki mindig többet és többet akar. Ha valóban rossz lenne az a túlóra most is tömegek lenének az utcákon, vagy már rég felakasztották volna Orbánt, de az ellenzék mindig kell egy ló amit meg tud lovagolni.
2020. dec. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Miért kéne a magyar munkavállalókért kiállnia? Hisz a rabszolgatörvények után 2018-ban harmadjára is megválasztották kétharmaddal. Milliárdosak lettek, kurváznak, kokóznak, építkeznek és a magyarok ismét rájuk szavaznak. Kérdem, miért kéne birkákért kiállni?
2020. dec. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Mert a németek szemében egyedüli érdeme az, hogy az EU-ban afrikai bérek alatti bérekért biztosítja a német ipar kiszolgálását és nincs munkatörvényes, szakszervezetes kötekedés sem.
2020. dec. 12. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

6-os "Amit tesz az a munkaválalókért való küzdelem. Mivel ha a gazdaságnak jó, a munkaválalóknak is!"


Ez közgazdaságilag abszolúte nem igaz, legalábbis nem automatikusan. Ha a gazdaság pörög, az nem jelenti, hogy abból a munkavállaló is arányosan részesül, mivel a haszon legnagyobb része profit és osztalék, amit a tulajdonosi kör vág zsebre.


Minimálbéren is fel tudja pörgetni a gazdaságot a munkavállaló, anélkül, hogy egy fillért látna a gazdasági növekedésből.


Hogy 300 óra fizetetlen túlórával a munkavállaló miért járt jól, azt elég nehéz elmagyarázni. Azt értem, hogy az állam miért járt jól és a multi miért járt jól.

2020. dec. 12. 18:51
 10/10 anonim ***** válasza:
36%

9.


"Ez közgazdaságilag abszolúte nem igaz, legalábbis nem automatikusan. Ha a gazdaság pörög, az nem jelenti, hogy abból a munkavállaló is arányosan részesül, mivel a haszon legnagyobb része profit és osztalék, amit a tulajdonosi kör vág zsebre."



Szerintem mindenki látta mi volt 2010 előtt. Amikor nem ment jól a gazdaságnak. Egy csomó munkanélküli, megszorítás és bérbefagyasztás volt. Ellenben ha a gazdaság jól működik mindenki többet kap.


"Minimálbéren is fel tudja pörgetni a gazdaságot a munkavállaló, anélkül, hogy egy fillért látna a gazdasági növekedésből."



Minimálbér emelésének első számú forrása a termelékenység és a versenyképesség!


A túlzottan magas minimálbér csökkentheti a foglalkoztatást, kiárazhat bizonyos csoportokat a munkaerőpiacról.


A hazai minimálbér a medián bér szintjének és a gazdaság fejlettségének megfelelő szinten van.


"Hogy 300 óra fizetetlen túlórával a munkavállaló miért járt jól, azt elég nehéz elmagyarázni. Azt értem, hogy az állam miért járt jól és a multi miért járt jól."


Tulórát megfizetik. Csak így tudjuk fentartani a szinvonalt, a munkaerőhiány miatt!

2020. dec. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!