Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy kellett volna megvigaszta...

Hogy kellett volna megvigasztalnom a Szájer miatt síró nyugdíjas, Fidesz-hívő bácsit?

Figyelt kérdés
Az egyik boltban várakoztam a pénztár előtt (szigorúan betartva az előírt távolságot), amikor két vevő nagy hangon elkezdte tárgyalni a Szájer-ügyet. Egy sipító hangú nyugdíjas bácsi rángatózó szájjal és szemöldökkel hallgatta őket egy darabig, majd közbevinnyogott: - De azt a szegény, áldott jó embert tőrbe csalták! Odacsalták valami ürüggyel, és rá akarták venni, hogy írjon alá valamilyen papírt, amellyel elárulja a hazáját. Ő inkább vállalta a szégyent, a megvetést, de nem volt hajlandó a hazája ellen vallani. - Végül felvilágosítottuk hárman a bácsit, hogy kínvallatásról szó sem volt, tőrbe csalás esete sem forog fenn, saját akaratából ment oda a szakállas bácsi, és ugyancsak saját akaratából távozott az ereszcsatornán keresztül. Azt is elmondtuk a nyugdíjas bácsinak, hogy Orbán miniszterelnök úr is mélységesen elítéli Szájer viselkedését és életmódját, ezért messzemenően elhatárolódik tőle. Talán felül akarja bírálni a bácsi a miniszterelnök úr ítéletét? Helytelennek tartja a miniszterelnök úr álláspontját? Ekkor az öreg bácsi elkezdett szabályszerűen sírni. Odamentem mellé, megfogtam a kis rozoga vállát. - Miért sír, bátyám, miért sír? Ne sirassa azt a fickót! Nem ér az annyit, hogy kedves bátyám sírjon miatta! - A bácsi hüppögve ezt mondta: - De lehet ilyen? Hogy egyik fideszes elítéli a másikat? Hát követhet el egy fideszes bűnt? Most én, kérem, akkor mit gondoljak erről? Miért nem segít nekem senki? Adjon ki a Fidesz egy hivatalos közleményt arról, hogy most nekünk mit kell gondolni!! A Kádár-érában mindig megmondták, hogy miről mit kell gondolni. Most meg csak sejtetnek mindent, de nem segítenek, nem írják le nyíltan, csak a sorok között, hogy akkor most mit kötelező gondolnunk. És hogy most maga a Fidesz meg merjen bélyegezni egy fideszest? Most hogy van ez? Nem értem! Nem értem!! - Csak sírt a bácsi, és fogta a fejét. Erre már én sem tudtam mit mondani. A nép, az egyszerű Fidesz-hívek, népmesét szeretnének. Szívmelengető történetet a szegény, becsapott, kijátszott, meggyalázott hazafiról, akit a gonosz brüsszeliek bemocskoltak. A nép azt akarja hinni, hogy Szájer egy 100%-ban heteroszexuális, puritán, jó keresztény férfi, aki csendben ücsörög kicsi brüsszeli bérelt szobácskájában, és vallásos könyveket olvasgat nagy magányában. A nép most meg van zavarodva. A Fidesz-hívek néznek kifelé a fejükből: most mit kell gondolnunk, mit kell nyilatkoznunk? Szinte kérik, követelik: Mindennapi népmesénket add meg nekünk ma, Viktor! De Viktor, a nagy és tehetséges mesemondó sem képes teljesíteni azt az óhajt. A hihető népmese összerakása még az ő erejét is meghaladja - ebben a helyzetben.
2020. dec. 5. 20:49
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Itt az egész Fidesz képmutatásáról és álszentségéről van szó. 30 éve tudják a Fidesz-berkekben, hogy Szájer bácsi igazából Szájer néni. Most mégis úgy tesz az összes ősfideszes, mintha meg lenne lepve. Hányingerkeltő színjáték és képmutatás.
2020. dec. 5. 22:04
 12/14 anonim ***** válasza:
73%
És mi nem Fideszes képmutatás? A pártházeladásos pénzlenyúlás óta csak a lopás megy... a többi meg csak körítés!
2020. dec. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
91%
Ekkora kamu sztorit.:D
2020. dec. 6. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Boldog Karácsonyt!
2020. dec. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!