Kilépés az EU-ból? Reálisabb mint az sokan hinnék, itt van hogy miért.
Először is a legfontosabb dolog hogy alapvetően az EU nem dobhat ki minket. A 7. cikkely végén is maximum szankciókkal és a szavazati jog elvonásával lehet sújtani egy országot. A kilépés önkéntes alapon történik és meglepő módon minden ország SAJÁT MAGA DÖNT hogy ezt milyen keretek között intézi el. Az Egyesült Királyságban pl népszavazást kell kiírni erről a kérdésről. Mint tudjuk ez meg is történt. Hazánkban is sokáig népszavazással lehetett dönteni erről a kérdésről. 2010 után pár évvel azonban megváltoztatták az alkotmány ennek a részét is, eszerint egyenesen tiltja a népszavazás kiírását a jog ebben a kérdésben.
Akkor ki és mi dönthet az új alaptörvény/alkotmány szerint az EU tagságról? Magyarországon jelenleg a parlamentnek van joga dönteni erről, a kilépéshez 2/3-os többség szükséges. Tehát ha mi gondolnánk egyet ma és megszavazzák a parlamentben a kilépést akkor holnapra ki is léphetünk.
Sokan azt gondolják hogy Orbán nem fgoja meglépni a kilépést mert rengeteg gazdasági előnyünk származik az EU tagságból. Igen ám de jogiállamisági elv nem csak azt akadályozza hogy Orbán az EU pénzekből lopjon, hanem ámblokk lopjon, tehát a magyar adófizetők pénzét sem tudná ellopni következmények nélkül. Ez már önmagában nagy érvágás neki. Továbbá attól hogy nem lennénk EU tagok német gyárak még jöhetnének ide, Törökországban is rengeteg német gyár van. Egy másik fontos dolog hogy amennyiben kilépünk úgy Orbán teljes hatalmat kap. Onnantól kezdve senki és semmi nem tudna beleszólni abba ahogyan irányít. Akkor aztán tényleg kedve szerint alakíthatná a Magyarországi viszonyokat és annyit lophatna az adófizetők pénzéből amennyit nem szégyell. Sokan hiszik hogy Orbán szívna egy EU-s kilépéssel, nem-nem, a magyar ember szívna egy EU-s kilépéssel. Nem lenne szabad utazás, minőségi termékek, felújítások iskolákra úniós pénzbúl stb.
Egyenlőre két dolog van visszatartó hatással Orbánra: 1. Ha valamilyen módon meg tudnak egyezni a jogállamisági kérdésben és direkt hagynak egy kis kaput Orbánnak akkor ő tovább folytathatná a lopást. (erre azonban egyre kisebb az esély mert láthatóan most az EU is elmegy a falig ha kell, most indítottak kötelezettségszegési eljárást ellenünk) 2. Az átlag magyar ember nagyon szereti az EU-t. 5-6 év Brüsszelezés ide vagy oda a magyarok az egyik leg EU pártibb nép. Még a fideszesek túlnyomó többsége is EU párti. Ahhoz hogy kiléphessünk előbb a a fideszeseket kell meggyőzni hogy idézem: "láthatóan az EU-n kívül is van élet" .
"A csatlakozás következtében vállaltuk a gazdasági visszaesést (amely mint köztudott, két számjegyű)."
heee????? :D
30: ha olyan rossz az EU-ban,miért harcol mindenki a Balkánon és Kelet-Európában, hogy felvegyék? Magyarország nettó haszonélvező. Elég egy egyszerű Google keresés, és megtudod mennyi mindent kaptunk az EU-tól. Nem is gondolnád, mert alapnak tekintjük ezeket, pedig nem azok! Sokan félkarukat adnák azokért a lehetőségekért, amiket megkptunk. És emellett rengeteg pénzt. De nekünk ez nem elég...
Amióta Orbán hatalmon van, tolerálták a kihágásait (még a migráció ellenzését is). De amikor 25 ország gazdasági helyreállító csomagját vétózza meg egy világjárvány közepén, akkor igenis nem lehet csöndben maradni.
A jogállamisági elvárás egyáltalán nem teljesíthetetlen, sőt, elég engedékeny. Egy kicsit is normális országban nem kéne nehézséget okoznia.
"Az Európai Unióról szóló szerződés 2. cikke a jogállamiságot az EU egyik alapértékeként határozza meg. Ez azt jelenti, hogy a tagállamok kormányait törvény kötelezi arra, hogy ne hozzanak önkényes döntéseket, és hogy az állampolgároknak mindig megvan a lehetősége, hogy azokat független bíróságokon támadhatják meg.
Magában foglalja a korrupció elleni küzdelem fontosságát is, amely igazságtalanul kedvez egyeseknek, vagy egy szűk rétegnek mások kárára. Emellett védi a média szabadságát, biztosítva, hogy az emberek megfelelő tájékoztatást kapnak a kormányzati intézkedésekről."
"A jogállamisági elvárás egyáltalán nem teljesíthetetlen, sőt, elég engedékeny. Egy kicsit is normális országban nem kéne nehézséget okoznia."
Ezzel az a probléma, hogy a jogállamisági értelmezés miden tagországban más és más, magyarán konszenzus sincs erről. A korrupció problémája pedig rögtön a "sógoroknál" is óriási problémákat okoz, szóval lenne nekik is mit helyrerakniuk...még sincs ellenük 7-es cikkely.
Az már régen rossz, ha relativizálják a jogállamiságot. A kritériumok egyértelműek. Még nekem is, pedig közöm sincs a humán tanulmányokhoz.
A "Sógorok" elfogadnák a jogállamiság vizsgálatát. Az összes ellenzéki párt aláírta azt a levelet, amit az EU-nak címeztek, és leírták, hogy ők egyetértenek az EU-val, és Orbán nem egyenlő Mo-al.
#35
A kritériumok nem egyértelműek. Vagy azt akarod mondani, hogy Donáth Anna is hazudott erről?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!