Kilépés az EU-ból? Reálisabb mint az sokan hinnék, itt van hogy miért.
Először is a legfontosabb dolog hogy alapvetően az EU nem dobhat ki minket. A 7. cikkely végén is maximum szankciókkal és a szavazati jog elvonásával lehet sújtani egy országot. A kilépés önkéntes alapon történik és meglepő módon minden ország SAJÁT MAGA DÖNT hogy ezt milyen keretek között intézi el. Az Egyesült Királyságban pl népszavazást kell kiírni erről a kérdésről. Mint tudjuk ez meg is történt. Hazánkban is sokáig népszavazással lehetett dönteni erről a kérdésről. 2010 után pár évvel azonban megváltoztatták az alkotmány ennek a részét is, eszerint egyenesen tiltja a népszavazás kiírását a jog ebben a kérdésben.
Akkor ki és mi dönthet az új alaptörvény/alkotmány szerint az EU tagságról? Magyarországon jelenleg a parlamentnek van joga dönteni erről, a kilépéshez 2/3-os többség szükséges. Tehát ha mi gondolnánk egyet ma és megszavazzák a parlamentben a kilépést akkor holnapra ki is léphetünk.
Sokan azt gondolják hogy Orbán nem fgoja meglépni a kilépést mert rengeteg gazdasági előnyünk származik az EU tagságból. Igen ám de jogiállamisági elv nem csak azt akadályozza hogy Orbán az EU pénzekből lopjon, hanem ámblokk lopjon, tehát a magyar adófizetők pénzét sem tudná ellopni következmények nélkül. Ez már önmagában nagy érvágás neki. Továbbá attól hogy nem lennénk EU tagok német gyárak még jöhetnének ide, Törökországban is rengeteg német gyár van. Egy másik fontos dolog hogy amennyiben kilépünk úgy Orbán teljes hatalmat kap. Onnantól kezdve senki és semmi nem tudna beleszólni abba ahogyan irányít. Akkor aztán tényleg kedve szerint alakíthatná a Magyarországi viszonyokat és annyit lophatna az adófizetők pénzéből amennyit nem szégyell. Sokan hiszik hogy Orbán szívna egy EU-s kilépéssel, nem-nem, a magyar ember szívna egy EU-s kilépéssel. Nem lenne szabad utazás, minőségi termékek, felújítások iskolákra úniós pénzbúl stb.
Egyenlőre két dolog van visszatartó hatással Orbánra: 1. Ha valamilyen módon meg tudnak egyezni a jogállamisági kérdésben és direkt hagynak egy kis kaput Orbánnak akkor ő tovább folytathatná a lopást. (erre azonban egyre kisebb az esély mert láthatóan most az EU is elmegy a falig ha kell, most indítottak kötelezettségszegési eljárást ellenünk) 2. Az átlag magyar ember nagyon szereti az EU-t. 5-6 év Brüsszelezés ide vagy oda a magyarok az egyik leg EU pártibb nép. Még a fideszesek túlnyomó többsége is EU párti. Ahhoz hogy kiléphessünk előbb a a fideszeseket kell meggyőzni hogy idézem: "láthatóan az EU-n kívül is van élet" .
Ha ez megtörténik Izlandra költözöm mert ott sokkal jobb az élet.
Ja várj ők sem EU tagok.
Én a belépésre is nem-mel szavaztam, pezsgőt bontanék, ha kilépnénk, de reálisan gondolkozom, és tudom, hogy erre semmi esélyünk. Orbán eléggé populista módon kormányoz, és mivel az ország elsöprő többsége EU párti, nem fogja meglépni, hogy kilépjen. Ennél sokkal súlytalanabb, és kevésbé ellentmondásos dolgokban sem mer az emberek véleményének ellenében dönteni.
Amúgy OK, hogy PAPÍRON egy csomó pénz átáramlik az országon, de ki hiszi azt el, hogy EU-ban végül nem a nettő befizetők járnak jól? Csak piac vagyunk, és kihasználnak, mi meg még örülünk is, mint majom a f*rkának, csak mert nekünk az odadobott csontokért is hálásnak kell lennünk.
Az angolok nagyon jól tették, hogy kiléptek, ők megengedhetik maguknak az önállóság luxusát. Mi sajnos nem, ez teljesen nyilvánvaló még nekem is. De ettől még nem fogom jobban szeretni ezt a sz*rt, és ha meglépik az örök-kötvényt vagy az Európai Egyesült Államok vízióját, tényleg lehet, hogy elköltözöm az EU-n kívülre. Képzett vagyok, beszélek nyeleket, befogadnának. Nem azért vagyok itthon, mert nem boldogulnék máshol, hanem azért, mert úgy neveltek hogy a "haza" szónak még legyen értéke számomra.
"Először is a legfontosabb dolog hogy alapvetően az EU nem dobhat ki minket."
Ez így nem teljesen pontos. Ha egy tagállam rendszeresen beleszrik a palacsintába, akkor az az EU részéről tekinthető kilépési szándéknak. Persze ettől még nem lesz automatikusan kirúgva. Lehetőséget biztosítanak a felmerült aggályok tisztázására.
A kérdező nincs tisztában a Schengeni határrral (vagy próblja átverni a többieket). Nem feltétele a Schengeni övezethez való tartozásnak az EU tagság. Övezeten kívüli európai országba, EU tagként pedig pár perc a határátlépés.
A kérdés többi része feltételezés és demagógia.
Annak idején a csatlakozásra egy nemet húztam be szavazáskor, mint kiderült, az akkori véleményem manapság helytállónak bizonyult.
A brüsszeli önkény Európában új értelmet nyert: népességszabályozás kényszerrel, eladósítás kényszerrel, gazdasági ballépések sorozata, Európa köznevetség és szánalmasság tárgyává tétele a világ előtt.
Egy olyan Európa alakul ki, ahol irodalmárok diktálnak agrárszakembereknek, ahol alkoholisták írják elő, hogy melyik népcsoport lesz az új szomszédunk.
Örök érvényű bölcsesség, hogy kívül tágasabb és a szabadság levegője mindig frissebb, mint egy zárt közösségé.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!