Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról,hogy a...

Mit gondoltok arról,hogy a pályaválasztó fiatalok elképzelései teljesen mások, mint a politikáé?

Figyelt kérdés

[link]


A faitalok háromnegyede diplomás szeretne lenni."A fiatalok 83 százaléka egyetemen vagy főiskolán szeretne továbbtanulni"



A kormány ezzel szemben, gyártósori munkát, szakmunkát erőlteti.



2020. dec. 4. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

A kormány mindig a rövidtávú megoldásokra szeret koncentrálni, mivel csak az hozza a választási győzelmeket.


Az embereknek meg van annyi esze szerencsére hogy nem akarnak 40 éves korukban éhenhalni mert elveszik tőlük a munkát a gépek.

2020. dec. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért, mikor érdekelt bárkit is, hogy az épp aktuális kormány mit szeretne, mit dolgozzon ő? A gyári munka soha nem volt a legnépszerűbbek között és senki se szeretne minimálbér körül keresni meg több műszakban dolgozni. Mi itt a meglepetés?
2020. dec. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

A kormány nem szakmunkát, hanem szakembert emleget. A villamosmérnök is szakember, de nem szakmunkás. Csak nem mindenki tudja azt elvégezni.


Elsősorban arról szólna a dolog, hogy a mongolisztika-könyvtáros szakot végzett hallgató talán jobban kereshetne hegesztőként vagy villanyszerelőként, mint a mekiben mosogatóként. Megelőzve azt, hogy a gyereket a továbbtanulás során társadalmi elvárások, és nem piaci folyamatok alapján választanak "pályát", ezzel mind a gazdaságnak, mint a saját életüknek tartós, akár életre szóló kárt okozva.

2020. dec. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, azt hogy a fiatalok mit képzelnek el a jövőjükként az egy dolog és hogy milyen lesz a jövőjük, az meg egy másik. Ha tágabban kérdezed akkor a fiatalok 90%-a milliomosként, valahol Hawaii környékén képzeli el a jövőjét, vagy űrhajósként egy Mars expedíción, netán úgy hogy feleségül veszi egy milliomos vagy egy űrhajós.

Az államnak és a családnak pedig reális utat kell mutatnia.

Az elmúlt években a valódi munka elvesztette a megbecsültségét, ezért nincsenek szakemberek. Most hogy nincsenek, akkor meg mindenki azért hibáztatja a JELENLEGI kormányt, hogy nincs elég ápoló, nincs elég tanár, nincs elég villanyszerelő, nincs elég sofőr. Ellenben van egy rakás "diplomás" aki nem talál magának olyan állást amit szeretne és ezért kénytelen valami teljesen mást csinálni.

Az állam, a kormányzat ez ellenében szeretné, ha szakembereket képeznének és ne csak "diplomásokat".

Semmi gond nem lenne azzal ha egy tetőfedőnek is ott lenne a zsebében a filozófia diploma, vagy egy ápolónő is elvégezte volna az anglisztika szakot valamelyik egyetemen - ha tetőfedőként vagy ápolónőként akarnának ezen diplomával együtt is dolgozni. A gond akkor van, ha nincs tetőfedő, nincs ápolónő, mert ők ezt a diplomát megszerezték és csakis olyan munkát akarnának végezni amihez ez kell. Mert olyan munkahely alig pár darab van. Ebből sem megélni nem fognak, sem boldoggá nem teszi őket.

A vicc az az egészben, hogy folyamatosan azt követelik az emberek, hogy csökkentsék a követelményeket az általános meg középiskolában, mert túl sok, túl nehéz a diákoknak. Mivel csökkentik a követelményeket, az elvárásokat, EZÉRT kevesebb tudással, gyengébb képességekkel is olyan jó jegyeket tudnak szerezni, amiről már azt hiszik, hogy az elég a diploma szerzéshez és hogy majd utána ebből éljenek meg. Ilyen képzettséggel és képességgel pedig nem olyan szakokra fognak menni tanulni ahol valóban szakemberként tudnak majd dolgozni - vagy nem ők lesznek azon kevesek, akik a legjobbak és ott dolgozhatnak majd.

A korábbi rendszer kitermelt egy csomó frusztrált, csalódott "diplomást", mert könnyebb volt, mint a szemébe mondani az embereknek, hogy a tanulás célja az hogy UTÁNA boldogulni tudjon vele a fiatal az életben. Hogy legyen állása, legyen fizetése, az országban, a társadalomban pedig legyen minden feladat elvégezve.

Miért hiszitek hogy az a rossz ha a tanult tudását hasznosítani is tudja majd a fiatal? Miért hiszitek hogy az jó, ha csupán a tanulás kedvéért tanul valaki, mikor előre tudni, hogy nem fog vele munkát találni? Miért lenne baj az ha szakemberekből lenne sokkal több és nem csak rengeteg "diplomást" gyártanánk?

2020. dec. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

"Az elmúlt években a valódi munka elvesztette a megbecsültségét, ezért nincsenek szakemberek." 1) mi az, hogy "valódi" munka? Csak a fizikai munka valódi munka? Mérnökök, tanárok, könyvelők azok csak vicc munkát végeznek? 2) nem veszítette el a megbecsülését, a fizetésének az értékét veszítette el. Nyugaton egy jó szakember ugyanolyan jól keres, mint egy diplomás dolgozó.

Ha az állam normális feltételeket és fizetéseket biztosítana, a szakemberek nem mennének nyugatra dolgozni inkább és aki továbbtanuláson gondolkodik, az nem vetné el egyből a szakmunka tanulást, mert abból nem tudna itthon megélni.

"folyamatosan azt követelik az emberek, hogy csökkentsék a követelményeket az általános meg középiskolában" én ilyet még soha nem hallottam. A követelményeket senki sem akarja csökkenteni. Senkit nem hallottam még követelni, hogy "hülyébb akarok lenni" vagy, hogy "azt akarom, hogy kevesebbet tudjon a gyerekem".

"A korábbi rendszer kitermelt egy csomó frusztrált, csalódott "diplomást"" Ezt honnan szeded? Tudom, divat leszólni a könyvtárosokat meg a minimálbéres pedagógusokat, vagy a filozófusokat, történészeket, hiszen kinek van szüksége ilyen "felesleges" emberekre. Ha egy diplomás frusztrált, akkor azért, mert 5 év tanulás után minimálbért keres, miközben nyugaton meg jól megélnek ugyanilyen diplomákkal.

Ha a kormány több szakembert akar, akkor talán ösztönözni, segíteni kellene az embereket, rávenni őket, hogy ne menjenek külföldre, hogy itt is jól meg tudnak majd élni, és nem szövegelni, hogy több szakember kell, mert attól nem lesz több - ja, vagy megváltoztatni az OKJs képzéseket, hogy még kevesebb szakember legyen, mert ha már valakinek 2 évet iskolapadban kell töltenie, akkor inkább hozzáad még 2t és elvégez egy egyetemet.

2020. dec. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5 Megint kezded ugyanazt a hülyeséget ami miatt nem lehet ezt a témát SEM rendesen megbeszélni.

1.A valódi munka az ami munka és el kell végezni. Valódi munka a takarítás, a pilóta munkája, a tanítás és az újságírás éppen úgy, mint egy mérnök munkája vagy egy politikusé. Nem valódi munka egy ábránd amit szeretnének ha lenne, de nincsen. Ez az amikor minden "diplomás" kap céges mobilt, céges autót és az szép irodájában a laptopján dolgozik, meetingekre jár, majd kapja a milliós fizetését. És pont azért nem tudja értékelni a valódi munkát, hogy elkészül egy asztal, megfő egy fantasztikus éttermi fogás, szép, rendezett lesz egy szállodai szoba vagy hogy sikerült megmosdatni és megetetni a beteget a kórházban, mert az nem olyan amit magának munkaként elképzelt, amivel etették a reklámok, a filmek.

2.nyugaton nem nézik le a jó szakembert, hanem megfizetik. Pont ez a lényeg, erről beszélek. Itt azért nem hajlandóak megfizetni a villanyszerelőt, a varrónőt, az ápolót, mert nem tartják elég értékesnek amit csinál. Pontosan ezen akarnak változtatni, hogy a szakmának, a szaktudásnak legyen értéke. AKKOR majd itt is megfizetik a szakembereket.

NEM az állam adja a fizetéseket, ez nem a szocializmus. Vannak állami alkalmazottak, de azok fizetését csakis a többi munkavállaló által befizetett adóból lehet adni.

"A követelményeket senki sem akarja csökkenteni."

Figyelj oda jobban, mert ez megy évtizedek óta. Ezért, a követelmények csökkentéséért verte az asztalt az ellenzék is az elmúlt években.

"Ha a kormány több szakembert akar, akkor talán ösztönözni, segíteni kellene az embereket, rávenni őket, hogy ne menjenek külföldre..."

Ezt teszik és neked ezzel van a bajod. Az pedig a te véleményed, hogy nem így kellene. De akkor hogyan? Mitől lenne magasabb egy szakember fizetése? Legyen alapjövedelem? Legyen magasabb a minimálbér? Legyen kevesebb a munkaadók adója? Hogyan lehetne az ÁLLAMNAK emelnie azok bérét akiket nem is az állam alkalmaz?

Az OKJ képzések pedig pontosan azzal a céllal változnak meg, hogy ne 1 bizonyos speciális munkakörre adjanak képzést, amit utána vagy tud csinálni, vagy nem és egy újabb képzésbe kell időt és pénzt fektetnie, ha valami nagyon hasonlót szeretne csinálni, mert arra lenne szükség. Ez megy mindenhol, hogy a speciális szaktudást azt a gyakorlattal fogja megtanulni az ember MAJD amikor dolgozik. Hát most az OKJ képzés is ez szerint alakul. Általános, nagyobb területeket lehet tanulni és akkor már magát képezheti tovább az adott kisebb speciális feladatra. Mi ezzel a baj?

Az egyetem pedig nagyon nem ugyanaz, mint 2 év OKJ képzés szakmából.

2020. dec. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mit kezdek? Valaki nem ért veled egyet, az már megint kezdi (bármi is legyen az, amit kezd és megint)?

"A valódi munka az ami munka és el kell végezni" Ez ám a megfogalmazás! :)) Szóval a diplomás (nem tudom miért van idézőjelben), aki laptoppal, mobiltelefonnal dolgozik, annak nem kell semmit csinálni? Akkor miért éri meg cégeknek milliókat fizetni nekik? És ha nem lennének ezek a diplomások, akkor ki tervezné meg a kórházakat, ahol aztán meg lehet etetni a betegeket? És ki építené meg? Úgy gondolod, hogy ha odarendelsz valahova egy rakás kőművest, vízvezeték szerelőt, villanyszerelőt, stb., akkor ők bármit felépítenek? És beszereznék a szükséges anyagokat és elszállítanák azokat egyik helyről a másikra és összeszerveznék a munkát egymás között? Soroljam még?

"Az pedig a te véleményed, hogy nem így kellene. De akkor hogyan?" Nem kell hozzá tudósnak lenni. Elég lenne Ausztriáig elmenni ha a kormánynak magától nem jut eszébe hogyan lehetne megakadályozni a dolgozók, sőt már a diákok kivándorlását. Nem kell ahhoz alapjövedelem. Hol írtam én erről. Sehol sincs alapjövedelem. Hol írtam én azt, hogy az állam emelje a fizetését bárkinek? Egyszerűen csökkenteni kell a rekordmagas adókat, a rekordmagas áfát, a rekordmagas munkabért terhelő adókat, nem nehezíteni a válallkozókat (lásd KATA limit). Sorolhatnám még, de könyveket, tanulmányokat írtak közgazdászok a témáról, én nem fogom a gyk-n három mondatban leírni.

Az OKJ teljesen jól működött. Aki asztalos akart lenni, az elvégzett egy féléves tanfolyamot és asztalos lett. Aki villanyszerelő, az villanyszerelő. Most ugyanehhez 1-2 évet kell tanulnia és olyan plusz dolgokat, amikre aztán nem lesz szüksége. Ha valaki akarta, eddig is el tudott végezni az asztalos mellé egy ács tanfolyamot, vagy egy kárpitost, vagy akármit. Most nincs választási lehetősége. Az a baj, hogy eddig 3-6 hó alatt tudott egy használható tudást szerezni, amivel aztán el tudott helyezkedni, most ugyanehhez 1-2 év kell vagy munka mellett vagy munka nélkül.

Hol írtam, hogy ugyanaz az egyetem? De a 3-6 hó alatt képesítés szerzése elég ösztönző volt eddig, ahhoz képest, hogy 4-5 évig iskolapadban üljön az ember, most már nincs olyan nagy különbség és ha már a szakmunkát támogatná az állam, akkor nem kellene meghosszabbítani a szakma szerzés idejét.

2020. dec. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

" A gyári munka soha nem volt a legnépszerűbbek között és senki se szeretne minimálbér körül keresni meg több műszakban dolgozni. Mi itt a meglepetés?"


Egy gyári munkás nem minimálbér körül kap, nettó 180-220 közt van a fizetés általában, ehhez képest egy diplomás tanár kap 140 ezret.

2020. dec. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8: csak az a helyzet, hogy ha már egy nem-állami alkalmazott gyári munkás fizetését hasonlítod egy diplomás fizetéséhez, akkor ne egy állami-alkalmazott diplomás fizetéséhez hasonlítsd, hanem mondjuk egy multinál dolgozó kezdő diplomás fizetését egy egy műszakban, mindenféle pótlék, mittudoménmi nélküli gyári munkás fizetéséhez. A (szerinted) átlag gyári munkás bérét hasonlítod az átlag alatti fizetésű tanárokhézoz.... Ebből is látszik, hogy te is tudod nem a 140ezres diplomás fizetés az átlag, csak próbálod meggyőzni magadat, hogy milyen jó neked, hogy nem mentél el tanulni és milyen jó, hogy gyárban dolgozol többműszakban.

A diplomás tanár szégyen, hogy annyit kap, amennyit, de annak semmi köze a diplomához, az államhoz van köze, hogy mennyire becsüli meg a tanárokat.

2020. dec. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

"Az elmúlt években a valódi munka elvesztette a megbecsültségét, ezért nincsenek szakemberek."

Nem, azért nincsen, mert a szakember képzésünk se jó. Nagyon kevesen mennek úgy szakmát tanulni, hogy x akarok lenne, mert az milyen jó. Azért mennek szakmát tanulni sokan, mert az általános megutáltatta velük a tanulást és úgy gondolják, hogy szakmáért kevesebbet kell tenni.

Viszont, ha szakmát is csak azért tanulnak, mert muszáj, akkor azt sem fogják jól tanulni és később jól végezni.

Ezek lesznek azok az emberek, akik egésznap azt mondogatják majd, hogy "legyen már vége a napnak, legyen már vége a napnak", és trehány munkát végeznek majd.


"Most hogy nincsenek, akkor meg mindenki azért hibáztatja a JELENLEGI kormányt, hogy nincs elég ápoló, nincs elég tanár, nincs elég villanyszerelő, nincs elég sofőr."

Igen, többnyire a legtöbb hiány a kormány miatt áll fenn. Az egészségügyben és oktatásban azért kevés az ember, mert alacsonyak az állami bérek, így nem vonzóak a területek. Nekem is van ismerősöm, aki nagyon szeretett volna tanár lenni, viszont tudta, hogy abból a pénzből éhenhalna és elment gazdasági pályára elemzőnek.


"Ellenben van egy rakás "diplomás" aki nem talál magának olyan állást amit szeretne és ezért kénytelen valami teljesen mást csinálni."

Ahogy én ismerek nagyon sok szakmával rendelkező embert, akinek nincs munkája, mert úgy tanult bele, ahogy fentebb leírtam. Muszáj alapon, így meg senki nem akarja alkalmazni, mert nem lehet semmit rábízni, mert nem végez minőségi munkát.


"Az állam, a kormányzat ez ellenében szeretné, ha szakembereket képeznének és ne csak "diplomásokat"."

Egyrészt, ez hülyeség, mivel ezelőtt a politika előtt is EU-s szinten baromira rosszul álltunk diplomásokat nézve.

Másrészt, a mesterséges intelligencia először pont a szakmával rendelkező emberek munkáját fogja elvenni. Vagyis reális elképzelés az, hogy a diploma irányába mozduljon el egy kormány.

Ez 40%:

[link]


"Semmi gond nem lenne azzal ha egy tetőfedőnek is ott lenne a zsebében a filozófia diploma"

Persze, csak amikor olyan katasztrofális oktatási rendszered van, hogy már általánosban megutáltatod mindenkivel a tanulást, akkor nem fognak tovább tanulni több szakterületen.


"Ebből sem megélni nem fognak, sem boldoggá nem teszi őket."

Majd eldöntik, hogy mi teszi őket boldoggá, mert ha valaki festőművészként boldog, akkor akármennyi keres majd asztalosként, kínszenvedésként fogja megélni.


"Mivel csökkentik a követelményeket, az elvárásokat, EZÉRT kevesebb tudással, gyengébb képességekkel is olyan jó jegyeket tudnak szerezni"

A kevesebb óraszám nem jelent alacsonyabb minőséget. Ezt nem érti meg sok ember.

Lásd a finn rendszert, kevesebb óra, kevesebb házi, több szabadidő és mégis világelső oktatásról beszélünk.


"A korábbi rendszer kitermelt egy csomó frusztrált, csalódott "diplomást""

Ezt az adatot nem ismerem, szóval kérlek hozz egy felmérést. Szeretném elolvasni ezt.


"a tanulás célja az hogy UTÁNA boldogulni tudjon vele a fiatal az életben. Hogy legyen állása, legyen fizetése, az országban, a társadalomban pedig legyen minden feladat elvégezve."

Távolabb már nem is lőhettél volna ezzel. A tanulás célja a boldogság megtalálása, az önkifejezés.

Ettől lesznek frusztrált emberek, hogy ezt vered a fejükbe, mert ez baromi káros, mert azt súlykolod, hogy az élet a munkáról szól, pedig nem.


"Miért hiszitek hogy az a rossz ha a tanult tudását hasznosítani is tudja majd a fiatal?"

Pont azért mondjuk, hogy rossz az oktatás, mert nem ez történik. A magyar rendszer kifejezetten lexikális alapokon tanít, ami azért nagyon káros, mert nem tanul hasznos tudást a diák, mivel minden, amit tanul a neten is meg van.

Viszont valamiért arra nem tanítjuk meg, hogy hogyan kell tudatosan netezni, hogyan kell keresni, kiszűrni a lényeget, gondolkodni.

Ez a legnagyobb baj.


"Miért hiszitek hogy az jó, ha csupán a tanulás kedvéért tanul valaki, mikor előre tudni, hogy nem fog vele munkát találni?"

Mert az élet nem arról szól, hogy szenvedjen. Hogy azért menjen csak egy pályára, hogy megéljén, és mindennap azon gondolkozzon, hogy öngyilkos legyen-e, mert nem élet az, hogy mindenhol csak szenved.


"Miért lenne baj az ha szakemberekből lenne sokkal több és nem csak rengeteg "diplomást" gyártanánk?"

Egyrészt, mivel jó szakemberből van hiány, és azt a mostani rendszer sem képez.

Másrészt, mert a szakmákat elfogják venni viszonylag rövid időn belől a robotok.


"Nem valódi munka egy ábránd amit szeretnének ha lenne, de nincsen. Ez az amikor minden "diplomás" kap céges mobilt, céges autót és az szép irodájában a laptopján dolgozik, meetingekre jár, majd kapja a milliós fizetését."

Ez eléggé önellentmondásos, mert nagyon sok mérnök pont így dolgozik.

Látszik, hogy fogalmad sincs, amiről beszélsz.


"És pont azért nem tudja értékelni a valódi munkát, [...] mert az nem olyan amit magának munkaként elképzelt, amivel etették a reklámok, a filmek."

Ez megint hülyeség.

Mindenki tudja hogy munka, csak mindenki tudja, hogy egyrészt pótolható munka, ezért ténylegesen nem olyan értékes. Másrészt, nem akar belerokkanni ebbe a munkába.

Igenis szerepet játszik ma az a pályaválasztásban, hogy ne kelljen egy nap 16 órát dolgoznod, és egy szakmával rendelkező személynek ilyen könnyen előfordul.


"nyugaton nem nézik le a jó szakembert, hanem megfizetik. Pont ez a lényeg, erről beszélek."

Kérlek erről is hozz felmérést, mert nem ismerek olyat, hogy nem fizetik meg a "szakembereidet".

Ugyanúgy kifizetik, amit mondanak, csak sokszor olyan munka után mondanak nagyot, amit egy jött-ment tapasztalatlan személy is meg tudna csinálni (ezt tapasztalatból mondom, elképesztő, hogy milyen igénytelen munkát adnak ki sokszor a kezükből).


"mert nem tartják elég értékesnek amit csinál"

Mivel az átlag nem is olyan értékes, aki kifejezetten jó munkát végez, az sokat keres, csak az a gazdagoknak is dolgozik.

Az átlag pedig legtöbbször olyan munkát végez, amit ha egy diplomás kitanul, akkor ő is el tudja végezni.

Viszont egy villanyszerelő nem fog tudni elvégezni egy mérnöki képzést.


"NEM az állam adja a fizetéseket, ez nem a szocializmus."

Az állam szab meg elég sok mindent, pl. a minimálbért, és a minimálbérhez igazodik sok más - államtól független - cég is. Mivel a minimálbérhez igazodnak a termékek is stb.

Ezért nem lesz soha európai szintű bér, amíg ilyen alacsony tartják a béreket.


"Ezért, a követelmények csökkentéséért verte az asztalt az ellenzék is az elmúlt években."

Senki nem lesz hülyébb attól, hogy nincs hittan, erkölcstan és heti 5 tesi óra.

Viszont ha ezeknek hála nem 2-kor, hanem 5-kor ér haza a gyerek, akkor sokkal fáradtabb lesz, és tényleg szellemi roncs lesz.

2020. dec. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!