Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme volt, hogy a...

Mi értelme volt, hogy a szakközépiskolákat átalakították szakgimnáziummá? Így csak ellehetetlenítik a fiatalok pályaválasztását.

Figyelt kérdés

Aki elmegy gimibe,az már nem tanulhat szakmát,mert nincs már rendes technikusképzés,újra kéne neki kezdenie 9.osztálytól az egészet.

Vagy ha rájön,hogy a választott szakosztály nem tetszik neki és váltana,arra sincs lehetőség,mert megintcsak újra kéne kezdeni 9.-től az egészet.

Nekem még szerencsém volt,2016-ban érettségiztem és még tudtam jelentkezni egy 2 éves technikusira,de akik alattam voltak,azok már nem,mivel feltétel a 4 év szakgimi+1 év technikusi.



2019. máj. 13. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Az emberek, szülők között kialakult értelmetlen elképzelések miatt kellett az "átalakítás". Valójában csak névváltoztatás.

A szakgimnáziumok ugyanúgy csinálták tovább, ahogy előtte a szakközépiskolák. Szakmai oktatás és mellette a közismereti tárgyak, 4 év után érettségivel, a 4. vagy 5. év végén szakmai vizsgával. Mi az ami ebben bárkit is korlátoz a továbbtanulásban?

A szülők hitték úgy, hogy a gyereknek csak gimnáziumból van lehetősége felsőoktatásba bejutni, ezért nőtt meg irreálisan nagyra a szimpla gimnáziumban tanulók aránya és csökkent le a szakközépiskolások száma. A névváltoztatás emiatt kellett, hogy a hülye felnőttje lássa, ott van az iskola nevében a gimnázium szó, akkor tud majd továbbtanulni a gyereke. Mert amíg nem látta ott addig nem hitte el, hiába volt a szakközépiskolában esetenként jobb az oktatás, mint egyes gyenge gimikben, hiába volt könnyebb szakirányban továbbtanulni azoknak akik szakközépiskolába jártak előtte. Ezt harsogták a liberálisok mindenhol, akkor ezt is hitte, csak a gimnáziumból mehete a gyerek egyetemre.

Nem kell 9. től végigcsinálni, ezért vannak az OKJ képzések, hogy ha valaki mégis szimpla gimibe járt, akkor is tanulhasson szakmát, akár nappalin 2 év alatt. Ráadásul mára már 2 szakma megszerzését is ingyenessé tették, ha már van egy szakmád, akkor is ingyen tanulhatod a másodikat.

2019. máj. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lenne egypár észrevétel:

A gyerek úgy érzi, hogy neki a másik iskolában lenne a helye. Ha már az érettségi évében van, akkor a gimnazista leérettségizik, majd OKJ-t tanul. Ha korábban, akkor átmehet a szakgimnáziumba, az időveszteségért pedig azzal lehet vigasztalni, hogy amit megtanultál, az a tied.

A szakgimnazista rájön, hogy inkább egy másik szakmát tanulna. Ekkor magántanárt fogadnak, aki megtanítja a másik szakhoz szükséges tárgyakat. Aztán érettségi, majd a választott szak.

2019. máj. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Magántanár drága.

De ha én 8.-as koromban jelentkezek gépészeti szakgimnáziumba és rájövök,hogy egyáltalán nem érdekel,inkább orvos vagy jogász akarok lenni,akkor mit lehet tenni?

El van cseszve a jövőm.Az új rendszer lehetetlenné tette az átmenetet.

2019. máj. 14. 12:04
 4/5 anonim ***** válasza:

#3

"De ha én 8.-as koromban jelentkezek gépészeti szakgimnáziumba és rájövök,hogy egyáltalán nem érdekel,inkább orvos vagy jogász akarok lenni,akkor mit lehet tenni?"

TANULNI!

Kinyitod a tankönyveket, megkeresed az érettségi kérdéseket, elmész a könyvtárba, használod az interneten a millió ingyenes tanulást segítő oldalt és TANULSZ! Érettségizni kell, azt, hogy melyik tárgyból csinálsz emelt érettségit, miből akarsz a kötelező tárgyakon kívül érettségizni, az csakis rajtad múlik.

2019. máj. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azt tudod,hogy kötelező a szakmai tárgyból érettségizni,nem lehet választott?És nincs normális felkészítés se a többi tárgyból.Úgy tudom,fizika,kémia,biológia stb nincs is külön,a szakmai tárgyak vannak helyettük.

És mégis kinek volt jó,hogy így megnehezítették ezt?Te örülsz ennek?

A 14 éves gyerekek legtöbbje még fogalma sincs mit akar,de már el kell dönteni,mit fog csinálni egész életében.

2019. máj. 14. 21:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!