Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán európai összevetésben...

Orbán európai összevetésben is kiemelkedően tehetséges politikus?

Figyelt kérdés

Most függetlenül attól, hogy a tehetségét mire használja, hatalomtechnikailag értem a kérdést elsősorban. Illetve hogy az ország gazdasági befolyásához képest milyen politikai befolyása van.


Ha megnézünk más európai országokat az elmúlt időben, egyedül Angela Merkelről mondható el, hogy hasonlóan hosszú évekig kormányfő tudott lenni, talán a térségből még Robert Fico közelíti meg, de ő is megbukott.



2020. nov. 8. 21:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ, hogy miben méred a tehetséget. Ha kizárólag annyiban, hogy hatalmon marad-e, akkor igen, mondhatod tehetségesnek. Viszont, ha a tényleges eredményeket nézzük, akkor más a helyzet.

Nagyon nehéz Európában rosszabb politikust mutatni nála tényleges eredményeket tekintve. Nyilván konjunktúra volt, így gazdasági növekedés volt, viszont a mértéke ahhoz képest, hogy mennyi pénz folyt be, elég nevetséges.


Az ország 10 alatt semmiben nem fejlődött, viszont cserébe nagyon sok mindenben visszafejlődött.


Ahogy a kommentekben is olvashatod, sokaknak az az érve a fidez mellett, hogy kormányzóképes, azonban ez sem igaz. Az eredmények, amik a gazdasági növekedést illetik azok a világgazdaságnak köszönhető, nem a fidesznek.

Erre nagyon jó bizonyíték a járványkezelésben a reakciójuk. Szeptember óta próbáltak minél inkább látszat intézkedéseket hozni, tényleges megeleőző döntések helyett. Ennek az az oka, hogy az elmúlt 10 évben nem kormányoztak, és ilyen válsághelyzetben meglátszik, hogy az ország konjunktúra altt mit csinált. Mi semmit, meg is fogjuk szívni.

2020. nov. 10. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
21%
Orbán lehetett volna igazi államférfi, de kevés volt hozzá, mint fizető utas a felcsúti kisvasúton!
2020. nov. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
31%

"Viszont, ha a tényleges eredményeket nézzük, akkor más a helyzet."


"Az ország 10 alatt semmiben nem fejlődött, viszont cserébe nagyon sok mindenben visszafejlődött."


Az elmúlt tíz évben a magyar gazdaság mindig ott volt Európa leggyorsabban fejlődő gazdaságai között, szóval nem tudom, hogy miről beszélsz.

2020. nov. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
55%

13-as: Nem láttál te még gyors fejlődést!!!

Tudod az olyan, mint a magyar "fejlődés" csak pozitív előjellel!

2020. nov. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Linkeljek neked adatokat?
2020. nov. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
59%

"Az elmúlt tíz évben a magyar gazdaság mindig ott volt Európa leggyorsabban fejlődő gazdaságai között, szóval nem tudom, hogy miről beszélsz."

Jó, akkor lássuk ezeket az eredményeket. Hogy megnézzük mennyivel jobb volt a fidesz, így mondjuk az mszp 8 évéhez hasonlítom a fidesz első 8 évét.


GDP:

2002: 67.61 milliárd usd.

2008: 158.1 milliárd usd. Ez 134%-os növekedés

2010: 131.1 milliárd usd. Összesen így 94%-os növekedésről beszélhetünk. Azért emeltem ki a 2008-asat, mivel az volt az utolsó válság előtti érték.

2018: 157.9 milliárd usd. Ez 2010-hez képest mindössze 20%-os növekedés úgy, hogy végig konjunktúra volt. Vagyis az mszp alatt kb. 2 év alatt nőtt annyit a GDP, mint a fidesz 8 éve alatt.


Persze ez nem minden, lehet mondani, hogy biztos az államadósság miatt. Ez sem teljesen igaz, közel ugyanakkora növekedés volt tapasztalható a két időszak alatt.

2002 körül az államadósság 10 ezer milliárd forint volt, ami 2010-re kicsivel több, mint 20 ezer milliárd volt, ami 2018-ra már 30 ezer milliárd felett volt.

Minimális eltérés van, vagyis az mszp alatt kicsit nagyobb államadósság lett, de ott volt 2 év válság is.


A GDP növekedésnél pedig nagy szerepet játszik még az EU-s támogatás. 2004 és 2010 között a GDP 2%-ának megfelelő összeg folyt be évente, vagyis a GDP 12%-a. Ez 2010 és 2018 között már lényegesen magasabb volt, a GDP 5%-ának megfelelő összeg jött be évente, vagyis kb. a GDP 40%-a.

Ha a fidesz alatt az ország önerőből nem lett volna képes fejlődni és csak az EU-s támogatásokkal fejlődtünk volna, akkor már 40%-os növekedés lett volna 8 év alatt. Viszont, ha képesek lettek volna EU-s átlagot hozni, ami kb. 2% volt évente, vagyis összesen 16%-os növekedést jelentene, akkor összesen 8 év alatt 56%-ot nőtt volna a GDP.

Vagyis ha EU-s viszonylatban átlagon felüli kormány lenne, akkor 56% feletti értékről kéne beszélnünk, viszont nem erről van szó.

Itt visszautalva az mszp-re is. Náluk ugye 12% volt EU-s pénz, vagyis a 8 év alatti teljes GDP növekedés kb. 82%-a volt az ország önerőből történő fejlődése.


Persze ez unfair összehasonlítás. Az mszp kormány idejének 25%-a válság volt, a fidesz alatt pedig végig konjunktúra volt. Szóval ha a fidesz tényleg jó lett volna, akkor nem produkálnának az mszp-nél is rosszabb adatokat.

2020. nov. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
54%

#16 "Persze ez unfair összehasonlítás. Az mszp kormány idejének 25%-a válság volt, a fidesz alatt pedig végig konjunktúra volt. "

Miért kell mindig hazudni?

2002-ben úgy vették át a kormányzást a ballibek hogy még az ő választási szövegeikben is az volt, hogy olyan jól áll az ország, hogy abból nem adott eleget az embereknek az Orbán kormány, de majd ők igen. 2008 végén ért el minket a devizaválság, egészen addig az egész európai régió szárnyalt, ezzel szemben itt már 2006-ban olyan rosszak voltak a gazdasági mutatók, hogy csalás árán de el kellett titkolniuk a választások előtt.

A devizaválság pedig nem ért véget 2010-ben, akkor indult be igazán. 2012 után volt csak konjunktúra és rendkívül rossz helyzetből kellett felhozni az országot.

2020. nov. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
65%
Tényleg nagyon rossz volt a helyzet Gyurcsány idejében. Emlékszem rá, hogy sorra lettek öngyilkosok az emberek az adóságok miatt. Majdnem mi is felvettük azt a Svájci csodát. Elmentünk kivenni a bankba a megtakarításainkat, mert már úgy volt, hogy becsődöl az ország, felkapkodták az IMF hiteleket. Most is rossz a helyzet de nem annyira mint akkor. Szörnyű volt az az időszak, kilövették az emberek szemét a tüntetéseken. Elég ha annyit mondok, hogy Öszödi beszéd mindenki tudja miről van szó.
2020. nov. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
34%

"Miért kell mindig hazudni?"

Semmi hazugság nem volt, még csak azt sem lehet mondani, hogy az én szubjektív megítélésem a rossz. Tőlem teljesen objektív adatokat soroltam fel. Ezeket mind meg lehet találni a neten, legalább néztél volna utána, mielőtt valakit lehazugozol.


"2002-ben úgy vették át a kormányzást a ballibek hogy még az ő választási szövegeikben is az volt, hogy olyan jól áll az ország"

Senkit nem érdekelt, hogy ki mit mond. Engem se érdekel, hogy mit mond a fidesz.

Megnéztem az adatokat, amiket fentebb említettem és ez jött ki.


"2008 végén ért el minket a devizaválság, egészen addig az egész európai régió szárnyalt"

Ez mondjuk hazugság. Ha megnézed, akkor ugyanúgy törés volt a német növekedésben is, ez nem mszp specifikus.

Németország 2003-ról 2004-re 12%-ot nőtt a GDP Németországban, viszont 2004-ről 2005-re 1%-ot.

Ez a magyaroknál is hasonló volt, csak nálunk a következő évben érződött jobban.

Mellesleg 2006-ban is volt válság, amit pont, hogy megérzett Európa, és ezért volt visszaesés. Keress rá az amerikai jelzálogválságra.


"csalás árán de el kellett titkolniuk a választások előtt"

Amúgy hasonló csalást használ a fidesz, de gondolom erről nem halottál.

Az eximbank-os botrány pont erről szólt. A nagy államadósság növelő tételeket kiszervezték egy külső bankhoz, az eximbank-hoz és nem adták hozzá az államadóssághoz, mondván, hogy nem a nemzeti bank. Erről pereskedtek is pár évet, amit elbuktak és törvény mondta ki, hogy hozzá kell adni az államadóssághoz.


"A devizaválság pedig nem ért véget 2010-ben, akkor indult be igazán. 2012 után volt csak konjunktúra és rendkívül rossz helyzetből kellett felhozni az országot."

De, véget ért, legalábbis Mo-on mindenképp. Bajnai egy erősen stabil országot hagyott hátra, amit még a fidesz is elismert, mint jó munka.

Amúgy nem is devizaválságról volt szó, de ebbe most ne menjünk bele.

Amúgy fun fact, a gonosz Soros már 2007-ben szólt, hogy probléma lesz, de nem igazán foglalkoztak vele.

2020. nov. 11. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
36%

1.


Az euban nem babralnak a valasztasi rendszerrel. Mint azt most is teszi a viktoria

2020. nov. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!