Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Min szigorítottak a maszkvisel...

Min szigorítottak a maszkviselés tekintetében két napja?

Figyelt kérdés
Csak annyi jutott el hozzám, hogy a kormány szigorította a maszkviselést, ez miben nyilvánul meg pontosan? Utcán is kell hordani? Vagy mi a lényege, mi változott?

2020. okt. 31. 01:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Utcán még nem de étteremben, közértben is dupla maszkot kell hordani és egyet tartalékba a családnál. Csókosok előnyben. Akiknek csak fél füle van mert Gyurcsány kilőtte az vásároljon a halloween boltban hasonlót és arra akassza fel. Valamint kötelező lesz a kéz-lábfej és száj fertőtlenítő és a másoknak is.
2020. okt. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

„ Az ilyeneket mint buli, étterem, mozi alapból teljesen be kéne tiltani, nem létszükséglet.”


Lehet, hogy te egy aszociális ember vagy, aki nem igényli az efféle közösségi és kulturális tevékenységeket, de a többség lelkileg csorbát szenved, amennyiben megfosztod ezektől.

Arról nem is beszélve, hogy szektorok mennek így tönkre. Tavasszal én is elvesztettem a munkámat, csak a tb-t fizette a cég, fizetést sem kaptam, ugyanis megszűnt a munkaköröm:) A terveim között szerepelt a költözés, ami hatalmas segítség lenne számomra több szempontból is, de ez a kiesés végett messzebb került. Képzelem mit élhet az át akinek a betevő múlik a munkáján és nem 3 hónap esett ki neki, hanem ez az egesz koronás időszak...

De úgy van, támogasd a szektorok bedöntését és életek tönkretételét. Láss tovább az orrodnál, ismerek céget akiknél a bevétel jórészét szórakozóhelyen nyújtott biztonsági szolgáltatás jelenti. Nyilván, ha nincs szórakozóhely nem kellenek oda kidobók sem. Hogy az egyértelmű pincér/pultos dolgon túlmenően is rávilágítsak valamire.

Talán el kellene gondolkozni, hogy mi az a pont mikor már többet ártanak az intézkedések, mint használnak...

És nem, nem a pénz az isten, csak épp az embereket nézem akik abból a pénzből esznek...

2020. nov. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#12 Nem nem vagyok "aszociális", egyszerűen van fontossági sorrendem. (Jó szórakozóhelyre amúgy sem járok mert nekem a hányásban fetrengés, a kapualjba szarás meg az óbégatás az nem "közösségi és kulturális tevékenység", ahogy te fogalmaztál, hanem alpári paraszt viselkedés, már bocs.)


"de a többség lelkileg csorbát szenved, amennyiben megfosztod ezektől"

Így van. Gondolom attól nem fog akkora csorbát szenvedni a kis lelke, ha mondjuk meghal apja, anyja, nagyanyja a vírusban, mint ha egy hónapig nem tud nyilvánosan okádni az utcán.

Lehet persze ezt elbagatellizálni, kis náthához hasonlítani, csak aztán majd pofára esés lesz belőle. Mi se vettük túl komolyan, aztán amióta apám is, anyám is 3 hete olyan beteg, hogy taknya nyála egybe van, mert egy hasonló "az élet nem áll meg" típusú "felelősségteljes" emberke rájuk ragasztotta a koronát, azóta kicsit átértékeltük. Még most kezdenek valamennyire helyreállni, 3 hét után, lehet lesz még egy hónap mire rendbejönnek, két hétig olyan betegek voltak hogy úgy nézett ki kórház lesz belőle. Még most is van köhögés, hőemelkedés mindkettejüknek. 3 hét után, még egyszer mondom. És nem idősek (50-es korosztály), nincs egyiküknek sem alapbetegsége. Akkor mi van ha egy 80 éves vagy egy rákos kapja el teszem azt? De persze a diszkó, a meccs meg az étterem ne álljon le, mert mi lenne ott.

Igen, én megértem hogy sok embernek ez munkahely, de az meg a kormány feladata lenne, hogy ilyenkor segítse az embereket. Feltételezhetően az évtizedek alatt beszedett adóezermilliárdokból van némi tartalék. Ja hogy nincs? Hát kérem ezért kellett volna normális kormányt választani, nem egy szar maffiát, akik mindent csak ellopnak. Haverok zsebe, stadion meg vadászkiállítás helyett jóléti országokban az állam fizeti azokat akiknek kiesett a munkahelye részben vagy egészben. Normális helyeken így megy. Az hogy nálunk egy maffia van, az nem azt jelenti hogy akkor bele kell tojni mindenbe és hadd szóljon minden mint eddig, mert megsúgom, ha a fél ország beteg lesz vagy halott, a másik fele meg őket ápolja vagy temeti, akkor még nagyobb gazdasági csőd lesz, mint azzal ha pár száz diszkó meg mozi nem nyit ki.

Gondolkodni kellene...

2020. nov. 1. 21:14
 14/14 anonim ***** válasza:
27%

„hányásban fetrengés, a kapualjba szarás meg az óbégatás”


Téged minőség, ha csak ez ugrik be a szórakozóhelyekről.

2020. nov. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!