Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az kettős mérce, hogy szerinte...

Az kettős mérce, hogy szerintem a facebook alkalmazottai megérdemlik a kizsákmányolást, de a tesco dolgozói nem?

Figyelt kérdés
2020. okt. 18. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Eléggé.☹
2020. okt. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen. Mindkét csoport eléggé heterogén, te pedig egy teljesen jelentéktelen jellemző miatt gondolod úgy, hogy más elbírálás alá esnek.
2020. okt. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért szerintem mégiscsak más eladóként dolgozni (amire szüksége van a társadalomnak), meg egy totál felesleges, sőt káros oldal fenntartásában közreműködni.
2020. okt. 18. 10:50
 4/12 anonim ***** válasza:
A probléma az, hogy a te szubjektív véleményed a facebook károssága. Objektíven nem is nagyon lehetne megítélni, hogy káros-e.
2020. okt. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De, elég könnyen meg lehet ítélni objektíven, hogy káros. Valószínűleg te azért nem vagy képes erre, mert neked is nagy szükséged van a facebookra.
2020. okt. 18. 11:11
 6/12 anonim ***** válasza:

Nincs facebookom, de nem is vagyok olyan beszűkült, hogy a digitális technológia fejlődésének egyes lépcsőfokait károsnak ítélem, mert nekem nem tetszik.


Gyanítom az adatbiztonság, az elektronikus kapcsolattartás vagy úgy az egész data mining tudomány nem tartana ott ahol, ha nem lenne a facebook. Az meg, hogy emberek mire használják az nem a technológia hasznosságának kérdése, és fogalmad sincs mire használják más emberek.


Gyanítom a járványkutatók a facebook, google, microsoft és apple cégek adataiból tudták leszűrni a legtöbbet a járvány terjedéséről, főleg amilyen adatokat egyes kormányok szolgáltatnak.


Szóval nem, a legkevésbé sem objektív a facebook káros, mert te függő vagy érvelés. Úgyhogy fejtsd ki mi alapján döntötted el, hogy a Facebook mint olyan objektíve káros a világ számára.

2020. okt. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez nem érv, hogy miket szűrtek le a facebook adataiból. A kínaiak az emberek megfigyeléséből szűrtek le adatokat, tehát az emberek megfigyelése jó?
2020. okt. 18. 11:42
 8/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, tőled semmilyen érv nem érkezett eddig.


Másrészt javaslom az értő olvasást, a facebook az egyik oka a data mining fejlődésének, amely tudomány ilyen dolgokra alkalmas, mint a járványterjedés feltérképezése. Nem az az érv, hogy a facebook adatait mire használják. Hanem, hogy a facebook milyen szintű fejlődést ad egyes tudományterületeknek, ismétlem idetartozik az adatbiztonság is, ami pont azért fejlődik, mert a facebook hanyagul kezeli/te az adatokat, ettől még a facebook miatt van ezen a területen is fejlődés.

2020. okt. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Már miért ne lenne az érv, hogy a te érveidről elmagyarázom, hogy rosszak? Ez is ugyanúgy az érvelés része.


Ez is teljesen hibás érv, hogy mi fejlődik a facebooktól. Az második világháborúnak sokkal nagyobb tudományos/műszaki haszna volt, London V2 bombázása nélkül most nem lenne mobiltelefon vagy internet. Tehát akkor a második világháború még a facebooknál is hasznosabb?

2020. okt. 18. 11:56
 10/12 anonim ***** válasza:

"Azért szerintem mégiscsak más eladóként dolgozni (amire szüksége van a társadalomnak), meg egy totál felesleges, sőt káros oldal fenntartásában közreműködni"

Erős ferdítés, amit írsz. A Tesco dolgozói, mint írtam, heterogén csoportot alkotnak. Valóban ott vannak az eladók a tápláléklánc alján, akikbe minden kis- és nagyfőnök belerúghat. Ők nem érdemlik meg, hogy még ennél is jobban kizsákmányolják őket. De bizony a kizsákmányolásukért elsősorban a kis- és nagyfőnökeik felelnek, ők tapossák ki belőlük a sz*rt is. De ők is Tesco-dolgozók, tehát védeni kell őket. Pedig te azt mondanád, az irodában csücsülő, felfelé nyaló, lefelé taposó senkiházi kisfőnököt ütni kell, mert megérdemli. Én is így gondolom, de a te okfejtésed alapján őt inkább meg kell védeni, mert a léte hasznos a társadalomnak.

A Facebook dolgozói között is legalább ekkora különbségek vannak. Vannak ott is gombokért dolgozó délkelet-ázsiai kulik, akik a kiszervezett feladatokat végzik (pl. a Cognizant tartalommoderátorai, akik ugyan nem Facebook-alkalmazottak, de ők is kellenek az oldal működéséhez) és nagyjából annyira becsülik meg őket, mint a használt papírzsebkendőt. És persze a Facebooknál is megvannak a tenyérbemászó senkik, akik nyugodtan eltűnhetnének, a világ csak néhány kamuértekezlettel és Excel-táblázattal lenne szegényebb. Én úgy gondolom, ezen két csoportnál sem egyformán kell értelmezni a kizsákmányolást. Az előbbinél már éppen elég, hogy nevetséges fizetésért kell napi tizensok órában az internet mocskának legalját kordában tartaniuk, ezen inkább csökkenteni kellene. Az utóbbiakra viszont ráférne némi kizsákmányolás, hogy esetleg ténylegesen végezzenek is némi munkát a fizetésükért.

A multik világában az, hogy hogyan hívják a céget, nem sokat jelent. Sőt, még az sem, hogy milyen szektorban tevékenykedik. Ugyanúgy vannak benne hasznos, kevésbé hasznos és semmirekellő emberek, akiket nem lehet csak az alapján megítélni, hogy milyen logó van a belépőkártyájukon. Éppen ezért kettős mérce az, hogy aki a Tesconál dolgozik, az mind hasznos, aki meg a Facebooknál, az mind a társadalom szégyene.

2020. okt. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!