Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg felesleges erőltetni...

Tényleg felesleges erőltetni az ipart ?

Figyelt kérdés
Toroczkai László mondta, hogy nekünk az agráriumot meg a turisztikát kell előnyben részesíteni nem az ipart mivel nagy magyar cég nincsen hanem a 99%-ban a nagy ipari cégek ,mint az Audi,Denso,Hankook stb külföldre viszik el a profitot(mondjuk itt érdekelne, hogy akkor mik a tipikus iari országok ? Gondolom Németország ,Japán ,Kína benne vannak ). Meg Magyarország tipikus agrárország

2020. okt. 9. 14:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem felesleges erőltetni az ipart, hanem az ipar mellett a a mezgazt és turizmust IS erőltetni kéne.
2020. okt. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Toroczkai Laci nem ért semmihez.

Egyébként a turizmust eddig is erőltettük. Sőt túlerőltettük. Ezért lett ekkora válság Bp.-n

2020. okt. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Én őszintén nem értem, hogy mit kell annyira erőltetni az agrár dolgokon. Régebben, amit több száz ember végzett minden évben a földeken, azt ma 4 munkagép megcsinálja. Persze, olyan trendi szerinte, hogy a családoknak földet, csak minél többen művelnek egy adott területet, annál kisebb lesz hatékonysága.


Ipart ne erőltessük? Miért ne? Magyar dolgozók eléggé komoly százaléka a gyári munkás, velük mihez akar kezdeni?

2020. okt. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Fejleszteni kell az ipart is, megkell nézni hogy a nyugati jóléti államokban szinte mindenütt fejlett az ipar is kivéve Svájcot de ott is fejlesztik pedig ott van annyi pénz mint a nyű.

A turizmus egy nagyon bizonytalan ágazat sokmindentől függ, láthatjuk most milyen hanyatláson megy keresztül a járvány miatt.

Ruhára gépekre ennivalóra mindig szükség lesz akármit is hoz a jövő.

2020. okt. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a nagy magyar cégek tulajdonosai is igyekeznek külföldre vinni a vagyonokat. Valahogy az ilyen nagyok tulajdonosa mindig valamilyen offshore cég akinek a tulajdonosát nem lehet felkutatni... ilyen szempontból szerintem mindegy.


Ezek a cégek még ha nem is sokat adóznak a nyereség után, az összes dolgozó járulékai be vannak fizetve ami nem kis tétel, plusz ha hozzáadjuk a beszállítókat is.


Szerintem vagy vonzó befektetési helyszín egy ország, vagy nem. Amennyiben igen úgy belföldi-külföldi szívesen hozza ide a vállalkozását. Mert ugye a vagyon önmagában nem adózik nálunk.

2020. okt. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem felesleges mert a lényeg a gazdaság fejlesztése. Ha van pénz az iparban akkor fejlesszük
2020. okt. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%

Abban igaza van T.L-nek,hogy nem az iparban van a jövő.


Luxemburg nem iparos.Belgium sem iparos, Finnország, Norvégia sem igazán.


A szolgáltatóipart kell előtérbe helyezni.

2020. okt. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Amit Magyarországon iparnak nevezünk az többnyire csak összeszerelő üzemekből áll.Kell pár diplomás a menedzsmentbe, pénzügyre, HR-re, pár mérnök a termelést irányítani, a többi a gyár 90 százaléka meg betanított munkás.


Egy SSC-nél,szolgáltatóközpontnál meg az internal munkavállalók közel 100 százaléka diplomás és szellemi munkát végez.

2020. okt. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
87%

"külföldre viszik el a profitot"


Ez a legnagyobb bullshit, amit egy politikus mondhat. Az általad is leírt GYÁRTÓ(!!!!) multiknak nem abból van profitjuk, hogy eladnak bármit is Magyarországon. Azaz mi van velük? Idejönnek, munkát adnak az embereknek, majd külföldön adóznak belőle. Mi lenne nélkülük? Ide sem jönnek, senkinek sem adnak itt munkát, majd külföldön adóznak. Mi a különbség? Sok-sok magyar munkahely. Nem akarhat politikus annyira rosszat Magyarországnak, hogy ezeket elüldözze. Vagy akarhat, de az vagy hülye, vagy hazaáruló.

Agrárium fejleszése? A magyar földek nagy részét hasznosítják. Tehát az egységenként termelt áru mennyiségével, esetleg fajtájával lehet játszani, infrastruktúra javításával. Sajnos iszonyatos pénz (sokkal több, mint amit egy multi támogatást kap), kevés eredményért (ha a jelenleg 5% körüli-alatti agrár-termelést 20-30%-kal megnöveljük, abból sincs valami jelentős javulás). Turizmusfejlesztés? Ahhoz meg előbb a fejekben kell rendet tenni. A legtöbb magyar jobban ismeri a horvát tengerpartot, mint a saját országát. Szerintem többen tudják a legkisebb falvakat felsorolni Fiume és Zára között, mint ahányan a 19 megyeszékhelyünket. Vagy valószínűleg random turistát megkérdezel Budapest fő nevezetességeiről, több kínai fogja tudni felsorolni, mint helyi lakos.

De igazából szükség lenne fejlesztésekre, hogy legalább fel se merüljön, hogy egy horvát tengerparti nyaralás többet ér, mint egy balatoni.

2020. okt. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#3 "Én őszintén nem értem, hogy mit kell annyira erőltetni az agrár dolgokon. Régebben, amit több száz ember végzett minden évben a földeken, azt ma 4 munkagép megcsinálja."

Látom, hogy nem érted.

Magyarországnak rendkívül jók az esélyei, lehetőségei arra, hogy magas minőségű élelmiszert állítson elő - és sokat. EZT nem használjuk ki. Egyszerűen termeljük az alapanyagot, a feldolgozás - amivel magasabb értékű termék készül belőle - az meg sok esetben külföldön történik meg. EZT kell megváltoztatni, hogy olyat termeljünk aminek jó ára és jó minősége van, keresik az emberek - mint a gyümölcs, zöldség, biotermékek, különleges gabonafélék - és az élelmiszer feldolgozva kerüljön a piacra. Ne csak almát termeljenek az adott területen, de almalevet, sidert, almachipset, aszalt almát, almalekvárt is. Hogy legyenek raktárak, hűtőházak és ne akkor kelljen eladni az almát a termelőnek amikor a legalacsonyabb az ára mert mindenki akkor szüreteli, hanem tudja tárolni és később eladni. Éppen így az állattenyésztésnél, tejtermelésnél is a minőséget kell erősíteni.

Ezeken a területeken pedig a kisebb családi gazdaságok sokkal jobban tudnak működni. A nagy termelő cégek a hatalmas területen folyó gabonatermesztésben jók.

2020. okt. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!