Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Legyen heti 5 kötelező tornaór...

Legyen heti 5 kötelező tornaóra az iskolákban?

Figyelt kérdés
A FIDESZ már a nyári forradalmi törvénydömpingben beterjesztette ezt a javaslatot, de a kritikák hatására visszavonták. Ma viszont hallottam a beterjesztő képviselőtől a tv-ben, hogy csak átmenetileg adták fel, ősszel újra beterjesztik, és legkésőbb 2011. szeptembertől mégis csak lesz. Kell ez nekünk vagy a gyerekeknek?
2010. aug. 7. 18:01
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
21.24: Nagyon jó, ez is egy megoldás. Mikor még volt, a sorkatonaság alól próbálta magát mindenki felmentetni. Lehet, hogy ez a megoldás?
2010. aug. 7. 21:38
 22/36 bumbi02 ***** válasza:
21%
jah hát sorkatonaság se ártana manapság... ráférne a mostani nyikhajokra akik tényleg képtelenek lefutni 2km-t egyhuzamba "férfi" létükre meg nem birnak normálisan viselkedni...
2010. aug. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem legyen! Látom milyen szánalmas testi adottságokkal rendelkezik a 15-20 éves korosztály manapság, és igazából nincs is igényük a sportra, a mozgásra. Inkább elülnek napi 8 órát a számítógép mellett az "annak legalább van értelme" jelmondattal.

Lehet azt kérdezni hogy mért nincsenek sporteredmények, ha a gyerek nem érintkezik sporttal, akkor hogyan legyen rá igénye, hogy csináljon valamit? Kevés az olyan szülő aki elküldi a gyerekét valamilyen klubba.

Szerintem ne sírjon a szátok az 5-6 óra miatt, én általánosba örültem ha csak 7 órám volt, mert általába 8 órán kellett résztvennünk.


Egy tesi hallgató


ui. bumbi02 te lány vagy?

2010. aug. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem is megférne az 5 tesióra, de csak megfelelően képzett tanárokkal. Vagy a magyar ifjúság fizikálisan annyira a csúcson van? De ha ez akkora baj, akkor legyen 3 kötelező tesi, és 2 óra illemtan, mert tele az ország marhákkal, és neveletlen sz*rosokkal, akiket elfúj az első szél.
2010. aug. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
25%

Miért ne? Kell a mozgás a csoffadt kis szarosoknak.

Csak akkor legyenek megfelelő tornatermek is.

2010. aug. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 bumbi02 ***** válasza:
36%

ui. bumbi02 te lány vagy?


nem:) 17/F

2010. aug. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
47%

Az lenne a legjobb ha a tesiórát ki lehetni váltani valamilyen sporttal.

Tegyük fel hogy jársz konditerembe, ott ki tudnának állítani egy igazolást hogy te rendszeresen jársz oda hozzájuk és nem kellene bejárnod tesiórára.

2010. aug. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó, kérlek, mondd már, hogy MINEK? Mondtam, hogy az iskolába TANULNI járunk. És az ikolának semmi köze ne legyen ahhoz, hogy én hogy és mint mozgok, az legyen a saját dolgom. Ha mozogni akarok, mozgok délután, hétvégén, ha nem akarok, akkor nem.
2010. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 McKúr válasza:
73%
12:52 nem rossz ötlet, én azért mondtam hogy felesleges a tesióra, mert én sportolok még egyéb 2-3 sportot szóval nekem nem hiányzik hogy el tingli-tanglizzak egy nyomvadt 45 perces tesin, amikor akár haza is mehetnék róla, mert van olyan nap hogy utolsó óra.
2010. aug. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 bumbi02 ***** válasza:
47%

csak sokan hamisitanák az igazolást hidd el.. az orvosi igazolások 80%a az osztályunkban hamisitott, vagy pedig olyan h az orvosnak megmondta gyerek h nem ment be suliba és jóba van az orvossal az meg igazolja neki.. ugyanigy lenne a sport-igazolás is, jóba vagy egy foci edzővel, vagy egy konditermessel ir róla neked igazolást..

hogyha első osztálytól heti 5 tesi óra lenne senkinek se lenne megerőltető a heti 5 tesi... csak tényleg kéne változtatni a strukturáján..

én abból indulok kihogy mi mit csinálunk tesin, és hogy mindenki tud valamit csinálni

-10 kör futás (ez olyan 5-6 perc)

-30felülés,30törzshajlitás,30négyütemü,30fekvő

-játék (foci,kosár,röplabda,konditerem,tollas,pingpong vagy amit akar csak mozogjon az illető)


nem hiszem el hogy ennyi választási lehetőség közül nem lehet választani hogy mit csinálnának szivesen.. és legalább mozogna az is akinek sulin kivül nincs lehetősége, ideje, vagy csak kedve mozogni... meg mint irtam ennek inkább abból a szempontból van értelme hogy nem egésznap ül a gyerek és nem csak olvas, meg gondolkozik folyamatosan mert az agyilag lefárasztó... kell közte egy kis mozgás ami kizökkent a punnyadásból...

2010. aug. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!