Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Legyen heti 5 kötelező tornaór...

Legyen heti 5 kötelező tornaóra az iskolákban?

Figyelt kérdés
A FIDESZ már a nyári forradalmi törvénydömpingben beterjesztette ezt a javaslatot, de a kritikák hatására visszavonták. Ma viszont hallottam a beterjesztő képviselőtől a tv-ben, hogy csak átmenetileg adták fel, ősszel újra beterjesztik, és legkésőbb 2011. szeptembertől mégis csak lesz. Kell ez nekünk vagy a gyerekeknek?
2010. aug. 7. 18:01
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen felesleges. Ez a heti 3 is sok. Ilyen körülmények között meg bőven. Mi értelme van annak, h egy idegbeteg tesi tanár 40 percig futtassa az osztályt? Mert nekem ahány tesi tanárom volt, egyik sem volt teljesen százas.

Aki túlsúlyos, az úgysem fog lefogyni akár heti 3 akár heti 5 tesi óra lesz. Aki nem akar mozogni, az meg úgy sem fog, ahogy eddig sem. Aki meg akar sportolni, az így is úgy is elmegy külön sportolni. Én is utálom és mindig is utáltam a tesi órát, pedig 5 évig versenyszinten sportoltam. Mégis utálok és nem is bírok futni, a labda játékoktól meg kiver a víz, mert valahogy mindig úgy találnak el a labdával, h utána csillagokat látok. Nem értem, h miért kell olyanra kötelezni a gyerekeket, amit utálnak. Jó, elismerem, mozogni kell, de arra elég a heti 3 is.

Ráadásul még osztályozzák is. Ezt is ki találta ki? Az egyik osztálytársam 80 és 90 kiló közötti, (nem magától, hanem vmi anyagcsere zavara van) és a tanár mégis minden áron fel akarta küldeni a kötélre. Velem, 3 órán keresztül veszekedett, h ha nem futom le a kúpert, akkor megbuktat tesiből. Mondtam neki, h tőlem megbuktathat, én akkor sem fogok futni, mert nem bírom. Ráadásul szín ötös voltam. Érdekes, német országban meg van oldva rendesen. A fiúk focizhatnak vagy kosarazhatnak, a lányok meg aerobikoznak, vagy röpiznek. Mi meg futhatjuk a kúpert, meg mászhatunk kötélre. 17/l

2010. aug. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Szerintem is hülye ötlet, talán McKur írta le legjobban, hogy miért: Aki amúgy is sportol, annak felesleges az iskolai óra, akit meg nem érdekel, vagy nem alkalmas rá, azt kár ezzel kötelezően szekírozni. Remélem, belátja ezt a mostani "együttműködő" párt, és talán eláll ettől az ötlettől. Én sajnálnám az amúgy is túlterhelt iskolásokat e miatt.
2010. aug. 7. 19:05
 13/36 anonim ***** válasza:
48%
Na az lenne valami heti 5 tesi óra nem elég hogy napi 7 órám van még +-ba egy tesi.. Meg a másik egyáltalán nem fontos... futni mindenki megtanul... stb..
2010. aug. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
74%

MI?????????MINEK ANNYI?


Bocsi,de ezt most muszáj volt...


13 éves vagyok.Utálok tornázni,ami van,az is elég leterhelő.Aki ennyire sportoltatni akarja a gyerekét,az menjen sportiskolába.Ráadásul valaki heti három órában mondjuk úszik,és még mellé a tesióra.Vagy hetente háromszor úszik 2 órában,plusz még három tesi.ismerek olyat,aki ennél leterhelőbbet csinál,hetente háromszór vív,és késtzer úszik,két órábáabn,plusz a tesi,képzelheted.

2010. aug. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
63%

(az előző vagyok)


És az órarend?Ennyire feleslegesen túlreagálni egy készségtantárgyat!!!Hogy nézne ki az órarendem nyolcadikban?Nekem jövőre minden nap hat órám lesz,egy nap lesz csak,amikor öt.Nolcadikban meg csak hat órám lesz mindennap.De ebből kettőből legyen hét óra?Na ne!!!Nem mindenki frissül fel a mozgástól!!!Sőt lefárad!


Megjegyzem,a sport nem mindenkinél mutat bármilyen egészségügyi változást,nem feltétlen hasznos.A Readers Digest múlt szeptemberi számában(asszem szeptemberi számában) volt egy olyan könyv,aminek 1001 kérdés és válasz a tudomány világából a címe,és abban írták ezt.Nekem az a könyv meg is van!!

2010. aug. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
48%

AZ egyik válaszolónak üzenem:én lány vagyok,és KEMÉNYEN SZIVATNAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


(még mindig az előző)

2010. aug. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem, miért nem bírják egyesek felfogni, hogy NEM JÓ a napi 6-7 óra között kicsit mozogni. NEM AZ. Azokhoz írok most. Tudjáktok, hogy hogy megy ez? A tanuló elmegy a suliba, és mikor elkezdődik egy órája, rögtön VÁRJA, hogy VÉGE LEGYEN. Örül, ha lement egy óra, mert máris eggyel kevesebb van a sokból; és amikor jön a tesióra, akkor a TÖKE TELIVAN, hogy ezt a hülyeséget és meg kell még csinálni. Teljesen fölösleges. Sokszor veszem észre, hogy azok a napok, amikor kivételesen NINCS egy tesi sem(1, azaz EGY ilyen nap van), SOKKAL könnyebbek, és ha minden nap olyan lenne, akkor talán nagyobb kedvvel járnék suliba. De nem így van. Tesiből tudjátok hanyas lettem idén? Kettes. Értitek? Kettes. És fiú vagyok.
2010. aug. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 bumbi02 ***** válasza:
32%

Velem, 3 órán keresztül veszekedett, h ha nem futom le a kúpert, akkor megbuktat tesiből. Mondtam neki, h tőlem megbuktathat,


látod épp ez miatt kéne normális tesi, vagy legalább több.. 12 percet ne mondd már hogy nem lehet le futni... látom itt inkább a lustábbik fele van jelen a társadalomnak akinek már az sok h ha tesin kell futni 10 kört... volt részem több féle tesi órában is, a gimiben többnyire bemelegités, erösités, aztán játszunk amit akarunk van, de volt részem talajtorna,kosárlabda,röplabda,szekrényugrás stb.-ben is.. szerintem az elsö féle a jobb, mert az a lényeg hogy ne egésznap poshadjunk az iskolában, mert sokan vannak akik hogyha rajtuk mulana egész héten annyit mozognának hogy beszállnak reggel apuci mögé aztán kiszállnak az iskolánál nehogy sétálniuk kelljen.. aztán csodálkoznak hogy miért halnak meg 12 perces futáson aztán még ők hibáztatják a tesi tanárt hogy kegyetlen vadállat hogy lehet ilyet kérni hogy 12 percig fussanak.. érdekes hogy nálunk még senki se halt meg tesi órán.. aki nem annyira szeret sportolni az nálunk kimegy tollasozni, vagy vmi, de legalább mozog..

inkább a matek,fizika,kémia,biologia,földrajz ezeket kéne visszaszoritani heti -1 órával...olyan szinten van oktatva amire a diákok kb 1%ának van szüksége...

2010. aug. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 bumbi02 ***** válasza:
32%

nyolcadikban meg csak hat órám lesz mindennap.De ebből kettőből legyen hét óra


csak meg ne halj középsuliba mikor hetente 4x lesz 7 órád és egyszer 5 vagy 6..

én meg képzeld hogy heti 5x jártam fociedzésre, foci edzések után heti 3-4x mentem focizni haveri társasággal, plusz heti 3x jártam futni 1 órát... és emellett nem haltam meg a heti 3 tesi órán...

2010. aug. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
24%
Fel vagyok mentve. Szívás.:DDD
2010. aug. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!