Szerinted 20 éven belül megnyerheti a választásokat a Jobbik?
Bizonyos személyek megveszik őket, és ugyanúgy kiszolgálják majd a mostani világrendet, mint az eddigiek
megveszik őket? tehát akkor mibe jobbak mint a másik pártok hogyha őket is meg lehet venni???
4 év múlva már a "Legjobbik" lesz a menő.
Mert a hülyeségnek nincs határa
Nem tudom.
Sokak szerint fasiszta.A jó lelkű magyarok tuti nem szavaznának rá,de mi egyre kevesebben vagyunk sajnos.Kimutatták,hogy a cigányok száma nő, a magyaroké csökken.És a cigány nyilván nem fog a saját kárára szavazni.
A Jobbiknak a vég kezdete a tavaszi választási kampány és a választás volt. Hosszú távú esélyeik gyengék, 2014 már a túlélésről fog szólni a pártnak, legkésőbb 2018-ban pedig eltűnnek. Ennek 3 oka van.
1.: A választási kampány során a párt elriasztotta azokat, akik addig még nem ismerték. 5 hét alatt 32%-ról 54%-ra nőtt a Jobbik politikáját ellenzők aránya, az elfogadóké közben változatlan maradt. Vagyis a Jobbik nem tudott újabb embereket megnyerni a politikájának, csak ellenségeket szerzett.
A kampányuk bunkó és erőszakos volt, és ez sok olyan kárt okozott, amit már nehéz utólag helyrehozni.
2.: A Jobbik legfontosabb propagandaszövege a radikális ellenzékiség volt. Egyrészt: "a Fidesz nem csinál semmit, csak beszél. A Jobbik cselekszik", ezzel indokolták, hogy miért van szükség az MSZP-kormány idején a Jobbikra. Most a Jobbik bekerül a parlamentbe és beszél. Miközben a kormány - cselekszik. Másrészt: parlamenti pártként a Jobbik most már a rendszer része. Nem beszélhet többé "a politikusok"-ról, nem képviselheti hitelesen a "minden politikust agyon kell lőni" típusú proli hőbörgést, mert maga is a politikai rendszer része és profi politikusok csapata. Törvényszerűen fel fog tűnni a Mégjobbik, amely szerint a Jobbik "csak beszél" és különben is "megvették őket kilóra a zsidók".
3.: A Jobbik, mint minden szélsőség, válság idején sikeres. Ez okozta a Jobbik kirobbanó sikerét 2009-ben, amikor az ismeretlenségből kiemelkedve 15%-ot kaptak. Ezt már alig tudták növelni 2010-ben (első forduló: 16%, második: 12%), amikor a válság elérte a szubjektív mélypontot (gazdasági válságok idején a munkanélküliség az, amit a lakosság leginkább közvetlenül érez. A munkanélküliség kergeti elkeseredésbe és szélsőségekbe az embereket).
A gazdasági válság a mélypontját a termelés szempontjából 2009 közepén érte el, azóta már megindult a kilábalás. A munkanélküliség szempontjából a mélypont 2010 tavasza volt, a Jobbik óriási szerencséjére. Ez a szerencse azonban nem fog örökké tartani. A munkanélküliség már csökken Magyarországon, 2011-ben már érezhetően jobb lesz a gazdasági helyzet és kb. 2012-re vagy 2013-ra már fellendülés várható. Kb. 2012-re a munkanélküliség visszaeshet a válság előtti szintekre és akkor a Jobbik alól kicsúszik a talaj, mert ők 2012-re pont nyomort, éhséglázadást, zavargásokat, összeomlást, világvégét és előrehozott választást terveztek.
Vona nem hülye, ő pontosan tudja, hogy a dühre, haragra, pánikra épülő politikai vállalkozások, mint amilyen a Jobbik, nem túl tartósak. Azért sulykolta a híveibe a 2012-es előrehozott választás reményét, mert tudja, hogy ezt a pártot nagyon nehéz lesz 4 évig egybentartani. A dolgok mai állása szerint azonban 2012 a nyugodt gyarapodás éve lesz, és a Jobbikban valószínűleg akkorra megjelennek az első hangok, hogy ti. mivel is tölti az idejéét ez a Vona a képviselői fizetése élvezetén kívül.
NEM
A FIDESZ KICSINÁLJA A KÖVETKEZŐ 4 ÉV ALATT
20.59: Szép volt az elemzésed, de abban azért ne legyél olyan biztos, hogy nem lesz itt éhséglázadás, és eljött (jön) az aranykor. Annyira borotvaélen táncol ez az ország, annyira könnyű egy mozdulattal kicsinálni. És nekem valahogy van egy ilyen rossz érzésem. Nem tudom tudományosan alátámasztani, de sokszor bejött...
21.23: Ebben igazad van. A kétharmados többség és a teljes hatalmi rendszer megszállása után a FIDESZ-nek semmibe se kerül a Jobbik kicsinálása. Valahogy olyan érdekes, hogy a Jobbik is kerüli a konfrontációt. De ha egyszer igazán útba lesznek, akkor a FIDESZ rájukzúdíthatja az APEH-et, a rendőrséget stb., és végső soron ahogy a gárdát, úgy a mögötte levő Jobbikot is be tudnák tiltani, ha muszáj. De erre valószínűleg nem kerül sor, elég lesz a felmorzsolás.
21:50
"ne legyél olyan biztos, hogy nem lesz itt éhséglázadás, és eljött (jön) az aranykor"
Pont úgy gondolkodsz, mint a Jobbik. És pont ebbe fog belebukni a Jobbik. Ugyanis a dilemma nem az, hogy vagy éhséglázadás, vagy aranykor. Mivelhogy egyik se lesz 2010 és 2014 között. A Jobbiknak pedig csak arra az esetre van (elég buta) mondanivalója, ha katasztrófa lesz. Más esetre nem készültek. Nos, se aranykor nem lesz, se éhséglázadás, hanem átlagos, nyugodt évek. Olyan idők, amikor a szélsőségesek lába alól kicsúszik a talaj.
Másrészt: biztos senki sem lehet semmiben. Semmi sem garantálja például, hogy holnap nem esik a fejemre egy meteorit. Azt sem garantálja semmi, hogy 2012-ben nem lesz mondjuk egy olyan mágneses pólusváltás, ami miatt kiégnek az elektronikus eszközök és az emberiség visszaesik technikailag a 19. századba. Sőt, még a kis zöld emberkék is megérkezhetnek távoli bolygókról és gyarmatosíthatnak minket. Mindez lehetséges, csak kicsi a valószínűsége. Politizálni pedig úgy kell, hogy egy politikai program nem épülhet a csodákra.
Vona tudta, hogy az elkeseredett emberek vevők a Jobbik dumájára. Arra tett fel mindent, hogy a választás épp jókor van, még a gazdasági válság mélypontján. Arra számított, hogy "jó esetben" a válság tovább mélyül, az új kormány gyorsan leszerepel, mert kénytelen megszorítani stb., és kb. 2011-re vagy 2012-re a helyzet pattanásig feszül, az MSZP és Fidesz leszerepelt, és a Jobbik egyedül marad a porondon. Vona arra is számított, hogy a Fidesznek nem lesz nagy többsége, a Jobbik viszont erős lesz, és majd a Fideszről lassan leválnak a képviselők, ahogy minden kormány idején van lemorzsolódás. Így elérhető, hogy még a ciklus közben feloszlassa magát a parlament.
Ez egy zseniális terv - lenne. Csak nem az, mert az elemzők többsége 2010-re stagnálást, 2011-re élénkülést jósolt, és csak az elemzők kis része tartott ki a W-recesszió vagy az elhúzódó válság mellett, és még kevesebb volt a huhogó, akik az általános válság kezdetét (ami a civilizáció végéhez vezet, vö. Olduvai-elmélet) tették kb. 2012-re.
Vona mindent a következő két lapra tett fel: (1) a válság elhúzódik és elmélyül; (2) a Fidesz is erősen leszerepel a válság elhúzódása miatt. És akkor 2011-ben vagy 2012-ben el lehet érni a kormány bukását és a Jobbik győzelmét.
Csakhogy a válságnak vége lett 2009 tavaszán, és már jó ideje élénkülés van, idén már érezhető lesz az életszínvonal javulása. A Fidesz egész jól startolt, megnézzük, ez ősszel változik-e. Még ha lesznek is megszorítások, ezek sem fognak mindenkit érinteni, főleg az erősebb érdekérvényesítő képességű rétegekből. Az új kormány rendpárti és elég kemény kézzel kormányoz, ha a Jobbik bármi erőszakosat megpróbál, azt leverik.
Vona olyasmiben bízott, amire néhányan láttak esélyt, de nem a legvalószínűbb eseményre tette a tétjét (arra tehát, hogy a válság rövidesen véget ér), és így politikai értelemben nem bölcs volt, hanem kalandor. Kockáztatott, és bukta. De neki már mindegy, mert a képviselői fizetése megvan, a szolgálati kocsi, a költségtérítés stb. megvan, és ez volt a legtöbb jobbikos fő célja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!