Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most már a svéd modellen vagyunk?

Most már a svéd modellen vagyunk?

Figyelt kérdés
2020. szept. 9. 19:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
71%
10-es! Pedig a valóságban -szerencsére- pont a fordítottja várható, hogy aki le lesz oltva az élhet, utazhat, dolgozhat a rettegők, akik nem hajlandók magukat beoltatni meg majd megnézhetik magukat.
2020. szept. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%
Az jó lesz, remélem, hogy egy egy év alatt kifejlesztett védőoltás lesz a trendi, nagyon fogok röhögni.
2020. szept. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
34%
12-es! A közhiedelemmel ellentétben a védőoltások kifejlesztése egyáltalán nem tart évekig, pláne mikor 130 gyógyszergyár/kutatóintézet is dolgozik egy saját vakcinán. A tesztelés tart sokáig, ezt most kényszerűségből lerövidítik. Hozzáteszem egy védőoltás, amit kontrollált körülmények között gyártanak és ismert, hogy mi van benne, messze veszélytelenebb mint egy véletlenszerűen elkapott vírusfertőzés, ez az, amit a sok idióta nem ért meg.
2020. szept. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%
#13 Ha ez a rengeteg cég mind saját vakcinán dolgozik, akkor azzal nem sokkal vagyunk előrébb, mivel elaprózódnak az erőforrások. A tesztelés nem véletlenül tart sokáig általában, mivel évtizedes viszonylatban állapítható meg, hogy van-e egy védőoltásnak hosszútávú mellékhatása, jelentkeznek-e komplikációk a beadása után, bizonyos meglévő betegségek kizárják-e a beadását stb. Szegény cégek kényszerűségből kénytelenek versenyezni, úgyhogy a tesztelésre szánt időt megtizedelik, a végén még az ő termékük készül el leghamarabb és lesz a legkeresettebb, én is nagyon sajnálom őket. De legyen neked igazad, és legyen veszélytelenebb egy hosszútávra teszteletlen védőoltás mint egy 1%-os halálozási rátával bíró influenzavírus. Kellemes beoltatást!
2020. szept. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

14-es! "Tök jó" az érvelésed megint! Tehát van egy vírus, amiről alig tudunk valamit, vagyis most már nem ez a helyzet, de még rengeteg mindent nem tudunk. Ezzel szemben vannak a vakcinák, amiket jól dokumentálnak és emberek fejlesztenek ellenőrzött környezetben.

Ennek a vírusnak mik a hosszútávú hatásai? Tudod? Szerintem nem. (segítek, senki sem) Ennek ellenére kijelented, hogy a vakcina mellékhatásaitól/hosszútávú hatásaitól félsz a vírusétól nem, mert, mert...ja mert arról nem akarsz beszélni! :-) Mert így könnyebb.

Ez egyszerű játékelmélet.

Van egy vírus, amibe a fertőzöttek átlag 5%-a belehal,. egyes veszélyeztetett korcsoportokban az arány 20% is megvan. A hosszútávú hatásai ismeretlenek.

Ezzel szemben van egy tesztelt kontrollált termék, ami garantáltan nem okoz halált -az ilyen vakcinát nem engedik forgalomba- ami jó eséllyel teljes vagy minimum elég jó védettséget ad a fentebbi vírussal kapcsolatban, hosszútávú hatásai valóban ismeretlenek.

Akkor a kettőből melyik a veszélyesebb, nyilván a vírus.

Mellesleg a gyártócégek megtehetnék azt is, hogy évekig pepecselnek a tesztekkel, sokkal inkább arról van szó, hogy ezerszer jobb egy bármilyen vakcina, mint egy szabadjára engedett vírus, ami több tízmillió halottat hagyna maga mögött.

Márpedig nincs több lehetőség, vagy elkapod a vírust és úgy leszel túl rajta vagy beoltanak és úgy, ezt kivárni, hogy "majd elmúlik" nem lehet.

2020. szept. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Az, hogy sok helyen dolgoznak párhuzamosan a vakcinán nem jelenti azt, hogy hamarabb lesz kész. A tesztekhez minden helyen ugyanúgy idő kell.


Azt se gondolnám, hogy most valami tudományos összeborulás lesz ebből és amiatt lennének olyan fene hatékonyak, hisz valószínűleg az évezred üzlete lesz a vakcina, ha elkészül. Épp ma olvastam, hogy ha lesz, valami 5000 boeing repülő kell a széthordásához. Akkor most számoljuk ki mennyit fér fel egy ilyen gépre és mennyibe kerül egy kis vacak ampulla. Gigantikus összegről van szó. Könnyen lehet ez is az orosz sietség oka. Legalább a saját piacukat ne tarolja le más, aztán hogy az emberek élnek vagy halnak az oroszoknál sose volt szempont.



A tesztelésnek van két értelme, az egyik a mellékhatásokat feltárni, a másik a hatásosságot igazolni. Minél alaposabb a tesztelés annál inkább biztosak lehetünk benne, hogy a vakcina hatásos és biztonságos. Persze be lehet adatni egy nem rendesen tesztelt vakcinát aztán vagy hat vagy nem, vagy megbetegszik tőle valaki vagy nem.

2020. szept. 10. 15:15
 17/19 anonim ***** válasza:

#15 Mit dokumentálsz jól egy rohamtempóban engedélyeztetett vakcinán? Hogy a 60 tesztalany, akinek beadtad, nem halt meg két hónapon belül? A vírusnak meg 1% a mortalitása, és ebben benne vannak a nyuggerek meg a szervi betegek is, akik amúgy mással is küzdenek, csak ha koronavírusos volt a halálakor, akkor automatikusan a vírus áldozatának könyvelik el. Szóval kozmetikázott statisztikával 1%. Ezzel szemben van egy alig tesztelt termék, ami lehet, hogy szövődményeket okoz 2 év múlva a testedben, senki nem tudja, hiszen nem lett tesztelve. És azt mi bizonyítja, hogy garantált védelmet ad, vagy legalábbis segít legyűrni a vírust fertőzés esetén? Hogy a mostani mutációval szemben eredményesnek tűnik, a fél évvel későbbit meg majd meglátjuk, hiszen nem lett még tesztelve?


"sokkal inkább arról van szó, hogy ezerszer jobb egy bármilyen vakcina, mint egy szabadjára engedett vírus, ami több tízmillió halottat hagyna maga mögött." A vírus szerinted nincs szabadjára engedve? Láttad már, mennyien haltak meg az USA-ban? A bármilyen vakcinához meg jó étvágyat kívánok, ezt már elmondtam. A víruson pedig túl kell esni, igen, ahogy a mára hagyományosnak tekintett influenzát is elkapják sokan, aztán észre sem veszik, mert egészséges immunrendszerük van.

2020. szept. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

17-es! mondjuk mindent, kezdve attól, hogy hogyan készül egészen addig, hogy kik kapták meg, csak ilyen "apróságokat", amiket egy vadul terjedő vírusnál nem lehet.

A vírusnak a mortalitása van 5% is, persze függ a vírustörzstől is.

újra kérdem, a vírus hosszútávú hatása, hogy lett tesztelve? Ezt nem fogod tudni kimagyarázni, te is tudod nagyon jól, hogy sehogy, tehát ha úgyis el fogod kapni a vírust/ megkaphatod kontrollál módon egy részét -nem is magát a vírust csak annyit, hogy termelj antitesteket- akkor melyik a veszélyesebb?

Elég egyértelmű, hogy a vírus, de ezt érted te is...

Az, hogy antitesteket termel, azt lehet vizsgálni, mondjuk ha ennyire nem vagy tisztában azzal, hogy működnek a védőoltások lehet nem kéne osztanod az észt a kérdésben, már bocs.

Egyszerű van 0 antitested Covidra, megkapod az oltást lesz antitested Covidra, ergo az oltás működik, hát innen lehet tudni.

Az egyes vírustörzsek elleni oltás keresztimmunitást is ad a hasonló vírusokra.


láttad mennyien haltak meg Kínában vagy Európában, ahol normális korlátozások vannak?

neked is, fogsz is kapni idővel vagy azt vagy a vírust, más lehetőséged nincsen, a normális többség az oltást választja.

Azért egészséges immunrendszerük, mert pl. kapják az oltásokat, maik pont ezt a célt szolgálják, hogy felkészítsék a vírusokra, lásd. kötelező védőoltások ezért egészséges, nem csak úgy magától.

2020. szept. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
90%
#18 Értem, tehát a védőoltás a koronavírus egy legyengített változata, aminek hatására a szervezeted elkezd védekezni és legyártja ellene az antitesteket, amik utána segítenek a vírus elleni harcban. Amikor igazoltan újrafertőz a vírus olyanokat, akik már átestek rajta, akkor nem termelt a szervezeted antitesteket az első fertőzéskor, hiszen azon a víruson nem volt rajta a kutatást vezető tudós és a projektmenedzser aláírása, meg nem is injekciós tűben volt benne. Most már mindent értek, de hát én sajnos idióta vagyok, úgyhogy várok egy 15 évet az oltással, neked pedig kellemes live tesztelést a vakcinához!
2020. szept. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!