Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha lezárás van az a baj, ha...

Ha lezárás van az a baj, ha nincs lezárás az a baj, hogy cselekedhetne jól a kormány?

Figyelt kérdés

Most sok a fertőzött nincs karantén és ez a baj.


Tavasszal karantén volt akkor az volt a baj.


Mit kéne tennie a kormánynak ami jó lenne?


2020. szept. 5. 14:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg akár egy autóipari gyártósor, akár egy orvostechnikai gyártósor megrendelése és tömeggyártásba állítása között 1-1,5 év telik el általában. Nyilván a megfelelő tőke mozgósításával lehet csökkenteni ezen az időn, de nem tudod megtizedelni. Még csak megfelezni sem. Azt meg hagyjuk, hogy az autóipari gyártósorokat úgymond "átalakítjuk" lélegeztető gép gyártásra. Kb. olyan mint ha azt mondanánk, hogy az almafát átalakítjuk körtére. Mind műszakilag, mind technológiailag kivitelezhetetlen. Ég és föld a kettő.
2020. szept. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Nem szemétkedésből, de kíváncsi lennék, hogy a kínai lélegeztetőgépeket ugyanazok az orvostechnikai szakértők (remélhetőleg függetlenek) bevizsgálták-e. Ha bevizsgálták és tanúsították, hogy jók, akkor ok.


Orvosoktól olvastam, hogy nem elég a lélegeztetőgép, mert oxigént is kell adagolni, sok esetben nem is kell lélegeztetőgép hanem csak oxigén. Ez azért van, mert a betegeknél a tüdőnek az oxigénfelvevő képessége jelentősen csökken, de az önálló légzésfunkció működik.


Van az az új kísérleti magyar gyógyszer is, ami képes a vírusszámot jelentősen csökkenteni, mert kémiailag kötődik a vírushoz, így megakadályozza, hogy a vírus bejusson a sejtekbe és szaporodjon. Ezzel mi lehet most?

2020. szept. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Ugyan az a cég szállította be most is az összes segédeszközt (lélegeztetők, maszkok, köpenyek, infúziós pumpák) mint mindig. Nem szükséges bevizsgálni, miután évek óta rajtuk van a CE jelölés, gyakorlatilag egy bevált, tömeg gyártott termékcsoportról beszélünk. Ellenben az excenteres hajtással, vagy műanyag fogaskerekes, fogasléces hajtással nyomkodott ballonos gépekről, amit szinte bármilyen mérnök össze tud tákolni. Csak van akiknek volt pofájuk bevállalni és felvenni a 100 milliós támogatást a fejlesztésre (NCT pl.). Volt olyan cég aki új csarnokot épített a támogatáson, volt aki szerszámokat vásárolt, mellette 1 mérnökkel és 2 technikussal összeütöttek valami szutykot, hogy mutassanak is valamit. Nem véletlenül nincs a kereskedelmi forgalomban a mai napig magyar gyártású lélegeztető gép. Ahhoz előbb fejleszteni kéne.
2020. szept. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"sok esetben nem is kell lélegeztetőgép hanem csak oxigén"

Ez részben így van, egy normális klinikai lélegeztető automatikusan lekezeli. Nem úgy fogalmaznék, hogy nem is kell lélegeztető csak oxigén, hanem a legtöbb esetben mivel nincs normális lélegeztető, marad az oxigén.

2020. szept. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Még amit hozzátennék, hogy egyén és esetfüggő, hogy az adott betegnek milyen oxigénkoncentrációra van szüksége, és meddig. Önmagában az oxigén nem megfelelő csak ideiglenes megoldás. Ez (is) a lélegeztetőgép feladata (lenne).
2020. szept. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!