Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz milyen alapon fellebb...

A Fidesz milyen alapon fellebbezi meg Borsodban a közös ellenzéki jelöltet? Mi joga van ehhez?

Figyelt kérdés
Érdekes volt az ATV-ben látni hogy a Fidesz "megfellebbezte" hogy Borsodban az ellenzék közös jelöltet indítson egy jobbikos politikus személyében. Kérdem én, ehhez van bármi jogalapja? Mármint jelenleg, tehát nem arra gondolok hogy majd jövő héten gyorsan összedobnak egy új törvényt erről. Mi köze neki ahhoz hogy ki kit indít vagy ki kivel fog össze? Értem én hogy meleg a pite, mert nyilván elsöprő győzelem néz ki az ellenzéki jelöltnek és odalenne a kamu kétharmad, de attól még mi joguk van ehhez? Főleg ők, akik évtizedek óta össze vannak nőve a KDNP nevű viccpárttal? Vagy az rendben van, mert ők a Fidesz, nekik szabad?

2020. aug. 22. 18:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
25%
Látszik, hogy a baloldali agyatlanokat a világos tények sem érdeklik csak a saját hazug állításuk - félremagyarázásuk.
2020. aug. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
29%

#6-nak sajnos igaza van.


Ezt most a Jobbik qrta el. Nem kicsit, NAGYON! XD

2020. aug. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
80%

20:40:

"A Fidesz azzal az indokkal nyújtotta be a fellebbezést, hogy jelenleg formálisan még nem Jakab Péter a Jobbik elnöke. Jakabot ugyan január 25-én megválasztották, a bíróságnak azonban 7 hónap is kevés volt ahhoz, hogy ezt átvezesse a birosag.hu-ra, hiába kapta meg Jakab az elnökként való bejegyzéséről szóló végzést július 9-én."

Jakab megkapta az elnökként való bejegyzéséről szóló végzést július 9-én.

Tehát ő a Jobbik elnöke.

Az, hogy ezt nem voltak képesek átvezetni a birosag.hu-ra, kizárólag adminisztratív csesztetés, amire hivatkozva most meghekkelhetik a jelöltet.

2020. aug. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
26%

"""A Fidesz azzal az indokkal nyújtotta be a fellebbezést, hogy jelenleg formálisan még nem Jakab Péter a Jobbik elnöke. Jakabot ugyan január 25-én megválasztották, a bíróságnak azonban 7 hónap is kevés volt ahhoz, hogy ezt átvezesse a birosag.hu-ra, hiába kapta meg Jakab az elnökként való bejegyzéséről szóló végzést július 9-én."


Jakab megkapta az elnökként való bejegyzéséről szóló végzést július 9-én.


Tehát ő a Jobbik elnöke.""



Megválasztották. DE jogilag még nem elnök.



[link]



[link]

2020. aug. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
68%
Fosnak, hogy elveszítik a parlamenti kétharmadot. Felháborító, hogy ilyet tesznek. Hajrá ellenzék!
2020. aug. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, bármit megtehetnek, nem kell rá indok.Majd két nap múlva már lesz rá egy törvény ami visszamenőleg megmagyarázza , ahogy mondod :D
2020. aug. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem. A baloldalon állandóan a jogállamisággal támadják a kormányt.

De amikor a baloldalon a jogsértés történik az nem gond. Ez az eset is az. Jakab Péter nem jelölhet senkit mivel jogilag nem a Jobbik elnöke , még a mai napig sem.

Az jobb lenne ha a törvénysértés által esetleg választást nyerő baloldali jelölt Bíró László nem tudná átvenni a mandátumát mert biztosan lenne olyan - akár magánszemély is - aki "megfúrná" a választási eredményeket és új választást kellene kiírni a törvénytelen jelölés miatt?


Attól , hogy a törvénysértés miatt a Fidesz felebezést nyújtott be a baloldali jelölt ugyanúgy indulhat a választáson - csak annyi különbség , hogy a Jobbik nem jelölheti Bíró Lászlót de a baloldal pártjai ettől függetlenül igen. És el is fog indulni az időközi választáson.

2020. aug. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Alex Fly ***** válasza:
91%
Joga nincs. Hatalma van.
2020. aug. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!