A magyar COVID statisztikák annyira lehetnek valósak, minthogy csak 3%-os az infláció?
Ha megnézted a környező országokat, akkor most nincs olyan szintű hasonlóság, mint az első hullám idején. Mindegyik ország másként próbált egyesúlyozni a fertőzés terjedése a gazdaság életben tartása között.
Tehát az eltérések miatt mindegyik ország adatait meg lehetne kérdőjelezni, de éppen ezért egyiket sem érdemes.
#1 "90 ezerbe kerül a tesztelés"
Kb. ennyit ismersz a valóságból. NEM ennyibe kerül, hanem a harmadába. Az is elég sok.
Kérdező a covid statisztákon nem tudom mi nem hihető neked. Az hogy ki a fertőzött azt tesztekkel bizonyítják nem ránézésre, mint az influenzánál. Azt hogy ki az aki meghalt, azt is eléggé pontosan el lehet dönteni - él vagy nem él, ennyi. Ha vírusos beteg volt akkor bekerül a statisztikába nálunk éppen úgy, mint máshol is. A statisztikákban nem úgy szerepel hogy a koronavírusba belehalt emberek száma, hanem a koronavírusos fertőzöttek közül az elhunytak száma. Ha fertőzött volt de nem beteg vagy már meggyógyult, de infarktust kapott vagy elütötte a busz, akkor nem kerül be a statisztikába, mert a fertőzésének nem volt köze a halálához. Ha viszont a fertőzés miatt beteg lett, a betegsége legyengítette a szervezetét - vagy fordítva, a korábbi állapota már legyengítette és erre jött rá a fertőzés miatti betegsége - majd meghal, akkor a covid-19 áldozatai között lesz nyilvántartva, mert a fertőzés nélkül még nem halt volna meg. Nem abba halt bele, de az is közrejátszott a halálában.
A fertőzöttek száma pedig ennyi. Ha nem derítették volna fel rendesen a korábbi fertőzötteket és szabadon flangáltak volna csak mert nem voltak tesztelve, akkor ismerve a járvány terjedésének súlyosságát, ma már tömegek lennének betegen a kórházakban. De nincsenek. Vagyis nem volt olyan ember nagy számban akit nem derítettek fel, pedig vírushordozó volt.
Országos általános tesztelést is csináltak ennek bizonyítására és olyan kevés beteget találtak a közel 70 ezer vizsgált ember között, hogy az is igazolja, tényleg alacsony a fertőzöttek száma az országban.
Az inflációval ismét nem értem mi a bajod. Az Eustat számára adnak adatokat a KSH-tól és így az Eustat előírásai szerint végzik az adatgyűjtéseket. Az infláció meghatározásánál az országra jellemző fogyasztási szokásokat kell nézni. Teljesen más lesz egy portugál, egy görög vagy egy finn költségeinek összetétele, ha mindenhol pontosan ugyanazok a termékek lennének benne az inflációs kosárban, akkor idétlen eredmények jönnének ki. A finnek pl. viszonylag keveset költenek strandolásra meg ritkán vesznek szandált (ami nálunk benne van a figyelt termékek körében), ellenben a görögök meg keveset vásárolnak téli tüzelőt, míg a finneknél még a legmelegebb hónapban sem éri el az átlaghőmérséklet a 20°C-t.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!