Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balliberális elit ha teheti,...

A balliberális elit ha teheti, miért hallgattatja el a vele egyet nem értőket?

Figyelt kérdés
'90-es években a teljes médiát birtokolták, a kommunista médiumokat úgy átvették, ahogy annak a rendje, egy ismertebb lapot nem hagytak a jobboldalnak. Most, hogy a jobboldal darálja be a ballib médiát, milyen alapon háborodik fel az ellenzék? Ugyanezt csinálták, csak durvábban.

2020. aug. 15. 10:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
77%

Én még emlékszem a 90-es évek eleji médiaháborúra, ahol a jobboldali kézben levő köztévé és közrádió felszámolta az Esti Egyenleg híradót és a 168 óra című rádióműsort. A Hét című műsorban Pálfi G. mosta az agyat a jobboldali szövegével.

Több jobboldali újságban is nyíltan ment a rasszizmus, antiszemitizmus.

Az eredmény a jobboldal gigantikus bukása volt a 94-es választásokon, ami lehetővé tette az addig inkább liberális Fidesznek, hogy kitöltse a jobboldalon keletkezett hatalmi vákumot.


Nincs baloldali és/vagy "liberális médiafölény". Ami tényleg nincs az vállalható jobboldali média és nem autoriter jobboldali kormányzás.

2020. aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
68%
Az igent erre válaszul írtam a kérdezőnek. "Szóval a 90'-es évek ballib elitje nem leigázta a sajtót a rendszerváltás után, hanem tisztességes harcok révén szerezte meg?"
2020. aug. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
70%

4.Heti Választ valóban 2001-ben alapították.De az alapítás előzménye

visszavezethető 1998-ra amikor az Orbán kormány létrehozott egy közalapítványt (állami pénzből) aminek feladata egy jobboldali hetilap indítása volt.


Magyar Fórum 1989-ben indult az MDF kiadványaként.Csurka eleinte kisebbségi tulajdonos volt a lapban aztán teljesen az ő ellenőrzése alá került


Ez a Hét 1994-1998 között működött Stefka István,Pálfy G.István szerkesztette

2020. aug. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
4%

#11 Értem. Szóval mert a szocializmus bukását követő első parlamenti ciklusában a győztes kormány természetszerűen jobboldali volt - (baloldalt a baloldalra minek váltottak volna le az emberek? Az mszmp helyett a jogutódjára az mszp-re vagy a munkáspártra szavazni olyan, mintha nem is akartak volna rendszerváltást.) - és a köztévé nem a szocialisták korábbi műsorait sugározta tovább, ebből levonod azt a következtetést hogy a jobboldal bedarálta a baloldali médiát?

Vicces.

A valóság az ezzel ellentétben, hogy a szinte kizárólag a baloldal kezében levő médiában megjelenhettek a jobboldali vélemények IS kis mértékben, de nem eléggé. Pontosan emiatt nyerhetett az mszp 1994-ben. Mert a médiában akkor is tolták a hazugságaikat, mint utána is meg most is.

2020. aug. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
69%

Olvass utána a médiaháborúnak. Igen, célzatos, manipulatív, hazug bedarálás volt, amikor az elvileg semleges állami média felszámolta a balra húzó műsorait. Rögtön a rendszerváltás még volt szándék egy semlegesebb médiára, a köztévé első vezetője Hankiss Elemér volt. Akit később leváltottak, a tévé és a rádió élére is párthű emberek kerültek.

Azt is illene megérteni, hogy akkor még nem igazán volt nem állami elektronikus média. Volt néhány kereskedelmi rádió, amelyik nem politizált, és volt néhány kábeltévé csatorna, amit csak nagyvárosokban lehetett fogni. Nem volt se tv2, se RTL Klub.

Ha bekapcsoltad a tévét jó eséllyel kormámypropaganda jött az arcodba. Este főműsoridőben a tévében megjelent a Belügyminiszter és finoman utalt rá, hogy Horn Gyula autóbalesete egy összeesküvés része.

Az MSZP nem azért győzött, "mert kis mértékében jelentek meg jobboldali vélemények".

Az MSZP azért győzött, mert a jobboldali vélemények nagyon is megjelentek, és botrányosan rosszak voltak.

2020. aug. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
23%

#13 Vagyis te is megmutattad, hogy a '90-es években bizony a baloldal uralta a médiapiacot, amiben fel tudtál mutatni 1 azaz 1 darab olyan lapot, ami nem volt baloldali, majd még 2-t, ami az évtized VÉGÉRE kezdett kialakulni. Meg volt 1 műsor.

Aha. Szerintem ehhez nem is kell hozzátenni semmit.

2020. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
24%

#15 Most már világos minden. Neked az volt a jó média ami a szocializmusban ment a köztévében - hiszen ennek a megváltoztatását az ELSŐ szabad parlamenti ciklus, a szocializmust követő első évek alatt, te bedarálásnak nevezed.

Természetes, ha a te szocializmust kedvelő nézőpontodból látjuk, akkor a jobboldal, az a fránya jobboldal amelyik leváltotta s szeretett egypárt rendszeredet 1990-ben, a köztévében már nem akarta megtartani a korábbi szocialista médiamunkásokat, a szocializmust éltető és méltató propagandájával, hogy folytatódjon a korábbi agymosás, az nyilván neked rossz lehetett. Gondolom örültél amikor 1994-től megint a Napkelte stábja határozta meg a mindennapi közmédia műsorát.

Csak tudod a rendszerváltás pontosan azt jelentette, hogy te és az elvtársaid kerültetek háttérbe. Hogy onnantól már nem a szocialista médiapropagandának volt kizárólagosan helye.

2020. aug. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
76%

#16 Csak a példa kedvéért írtam ezeket az újságokat,ha nem elég leírok még pár jobboldali újságot a 90-es évekből:


Heti Nemzeti Újság,Heti Magyarország,Ring,Szabad Föld,Magyar Világ,Szent Korona,Új Idők,Független Magyar Újság.

2020. aug. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
74%

#11!


Az Esti Egyenleg 1991-től ment 1993-ig, tehát a MDF érában jött létre egy a köztévén egy ellenzéki hírműsor. A végét Göncz kifütyölésével kapcsolatos hamisításuk okozta.

168 órát pedig ugyanazok készítették, akik az MSZMP-s idő alatt és folytatták a propagandájukat.

A médiában 90%-ban az MSZMP, későbbi MSZP emberi voltak.


Az MDF 1994-en bukását minden normális ember előre látta már 1990-ben. Sokan azt várták, hogy a demokráciával azonnal eljön az osztrák életszínvonal is. Az SZDSZ folyamatosan próbálta megpuccsolni a kormány (ennek csúcsa volt az ún. taxissztrájk), az MSZP pedig azzal kampányolt, hogy az MDF egy dilettáns banda, hiszen csökkent az életszínvonal (mert nem tudták az általuk eladósított országból 3-4 év alatt kánaánt csinálni). "Szakértőket a kormánya" volt a szlogenük 1994-re.


Tény, hogy az első ciklusban a Fidesz elsősorban liberális volt, de az alapítók között voltak, akik a nemzeti vonalat képviselték. A '94-es választáson jelentette Kuncze, hogy az SZDSZ A liberális párt. Mindezt azért mondta, mert éveken át azt próbála elérni az SZDSZ, hogy a Fideszből az ő ifjúsági tagozatuk legyen. Amikor belátták, hogy ez nem sikerült, akkor ki akarták szorítani erről a területről. Valamint 1993-ig nem volt elnöke a Fidesznek. Amikor ezen az elnökválasztáson Orbán nyert, akkor a liberális tagok - tudván, hogy a következő választáson az SZDSZ előrébb fog végezni - átigazoltak az SZDSZ-be. Tehát elmondhatjuk, hogy a kezdeti Fideszben hangosabbak voltak a liberálisok, de akkor sem voltak többségben.

2020. aug. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
25%
Nem remélem, de talán eljön az idő,mikor a kérdező megérti a politika működését. A témát akkor érdemes megbeszélni.
2020. aug. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!