Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Örültök, hogy Karácsony...

Örültök, hogy Karácsony Gergely végre felébredt??? Most olvastam a HVG n, hogy utasítgatja a fővárosi idősotthonok fenntartóit mindenféle jóra, mert aggódik... Kicsit korábban kellett volna kelni Gergő!

Figyelt kérdés
2020. aug. 10. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Tök mindegy hogy mit csinál, ha a Fidesz megint utasítja a kórházakat, hogy küldjék vissza a fertőzötteket.
2020. aug. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező,


kérdésed valótlan tényállítást tartalmaz. Akként is kezelem (l******m).

2020. aug. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Annak legalábbis örülök, hogy legalább Ő gondol az időseinkre, ha már a kormányunknak meg van pofája eladományozni külföldre minden maszkot és tesztet, a magyarokkal meg 30ezret fizettet 1 tesztelésért xD
2020. aug. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3# miért talán a kormány nem gondolt az idősekre?? Hát pont Karácsony Gergely nem gondolt időben az idősekre! Mostmár persze könnyű neki gondolni rájuk, mikor mindenki elmondta neki 200 szor .. amúgy meg lélegeztetőgépek egyéb orvosi segédeszközök, maszkok beszerzése terén szerintem nálunk jobban semelyik ország nem csinálta! És ez nem Karácsony Gergely érdeme....🤔
2020. aug. 10. 14:14
 5/10 Micimacko67 ***** válasza:
100%

Kérdező, ez jó...lélegeztető gépek!

Győzz meg észérvekkel, hogy mi indokolta 16.000 lélegeztetőgép beszerzését?

2020. aug. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor mi a francért van intézményvezető/ idősotthon igazgató????
2020. aug. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Én szerelmes vagyok karácsony gergelybe,olyan jó képű,magas és sármos,elmehetne modelnek.

Tudjátok az elérhetőségét.

2020. aug. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
??
2020. aug. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Orbán és a Fidesz-kormány volt a nagy balf... balfék a járványügyben.


1. Az ellenzék már sokkal korábban követelte, hogy készüljenek fel az iskolabezárásra, de Orbán erre azt mondta, hogy nem lesz iskolabezárás, és ha lesz is, fizetésnélküli szabadságra mennek a tanárok. Az igazgatóknak, önkormányzatoknak, stb. egyenesen megtiltotta az iskolák bezárását. Péntek este mégis bejelentette, hogy hétfőtől zárva lesznek az iskolák. Ja akkor meg lett az eszement nagy kapkodás, hogy mit hogyan... Kiszámíthatatlanság.


2. A Pesti úti idősotthonnal kapcsolatosan Karácsony írásban kérte az operatív törzset, hogy a kórházakból csak negatív teszttel engedjék vissza a gondozottakat, de ezt MEGTAGADTÁK. Ki is aludt akkor itt?!


3. Az egészségügyi vészhelyzetben törvény szerint Karácsonynak, az önkormányzatnak és a többi intézménynek csak közreműködői szerepe van, minden, de minden a Orbán-kormány illetve az általa kijelölt szervek operatív törzs, stb. felelőssége. M I N D E N!

Plusz forrás biztosítás, beszerzés, készenléti tartalék biztosítása, pótlás, feladatok meghatározása, szervezés, végrehajtás, végrehajtással kapcsolatos plusz feladatok ellátása, hiányzó orvosok stb. biztosítása stb. Ott is, ahol az önkormányzat az üzemeltető. A vészhelyzet kezelése országos feladat.


Ha akarod, idézem a törvényt.


4. Na a beszerzések terén éppen hogy pocsékul teljesített az Orbán-kormány.

Eleve nem volt elég készenléti tartalék sem gumikesztyűből és védőfelszerelésekből, sem fertőtlenítőszerekből, ment is eleinte a nagy kapkodás.


Vettek bár egy rakás védőfelszerelést, lélegeztetőgépet, ennek jelentős része alkalmatlan volt védekezésre, COVID kezelésére.

Az altatógépek jelentős része pl. nem jó a COVID kezelésére, csak az alvászavarosoknak házi használatra. A gumikesztyű... nos hát volt köztük hajfestő kesztyű is. És a védőruhából sem volt elég, mint ahogy semmi másból sem.


Az egyszer használatos eszközöket napokig hordták, háziorvosoknak nem jutott elég és főleg időben. Tudod, minden betegre új gumikesztyű, mert nem csak magát, de a betegeket is védenie kell.


Az emberek jelentős része éppen ezért az egészségügyi ellátórendszerekben fertőződtek meg.


Aztán összevissza ment a tájékoztatás, hogy jó-e a maszk viselés, vagy egyenesen rossz... Sőt, még olyan is volt a sajtótájékoztatón, hogy a maszkot viselő újságíróknak azt mondta, hogy feleslegesen viselik, nincs veszély... Mintha csak Trumpot hallottam volna legsőtétebb pillanataiban.


Budapestnek is beleértve az idősotthonokat, kórházakat, háziorvosi rendelőket, stb. az államnak kellett volna biztosítania a kellő mennyiségű és minőségű védőfelszerelést időben, de nem tették meg. Karácsony ezért ő maga rendelt is védőfelszerelést, amit végül lefoglalt a kormány szerve.


Nem mellesleg többen küldtek Albániába pl. mint amennyit Budapest kapott.


És hatalmas nagy mutyi ment, irtózatos nagy bizniszek voltak itt is. Nem egy fideszes gazdagodott erkölcstelen módon.


De legyél boldog: Karácsony ezért is a hibás.

2020. aug. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Én a nyolcas vagyok én nem kaptam választ
2020. aug. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!