Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez megfordíthatja a politikai...

Ez megfordíthatja a politikai divatot a fiatalok körében?

Figyelt kérdés
[link]

#Ifjúságügy
2020. júl. 17. 09:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Meg.
2020. júl. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

"Elképesztő, ami ezeken az oldalakon ömlik, a ballibek parazitaként terjedtek el itt, és egyetlen céljuk van: butítani. Lebutítani a következő generációk szavazóit, hogy aztán azok az ő kedvük szerint szavazzanak, amikor arra sor kerül."


Hát mondjuk a Fidesztől sem igazán látni mást.


A másik kérdés, hogy ez pillantani gondolat, hogy aztán megint pároslábbal rúgjanak belénk, mert nem a Fideszre szavaztunk, vagy tartós hozzáállás változás lesz a kormánymédiumok részéről.

2020. júl. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Konzervatívabb fiatal vagyok.


Mit kaptam a liberalisoktol?

Liberális szemléletű társadalomtudományi szakra jártam ahol felvették szakkoliba, rengeteg barátom lett akik elfogadták a nézeteimet, egy baloldali szervezettől kaptam osztondijprogramot.



Mit kaptam jobboldaliaktol?


Dolgoztam fideszkozeli újságban ahol megállás nélkül csak igergettek de amúgy kihasznaltak a végletekig, majd a kiváló eredményeim ellenére nem vettek fel az MCC-be míg a haverok gyerekeit igen.



Szóval a jobboldaltol hangzatos szolamokat kaptam hogy miért jó annak lenni de amúgy mindent a haverok gyerekei vittek, a baloldaltól pedig segítséget, elfogadást, lehetőségeket. Álszent gyökér cikk ez is.

2020. júl. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
83%
Amikor szexről van szó, valahogy jobban érdekel a partnerem külseje a politikai beállítottságánál. Dehát nem ítélkezem, van aki szerint biztos szexibb Orbán Karácsonynál.
2020. júl. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

"Jobboldalinak lenni igenis szexi!"


Mondja már meg egyszer valaki, mi az, hogy jobboldal és mi az, hogy jobboldali?

És honnan származik az a elmebajos felfogás, hogy csak jobboldal és baloldal van ebben az országban. Ezek kinek, vagy minek a bal és jobboldala?

2020. júl. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 hollófernyiges ***** válasza:
54%

Ha bizonygatni kell, akkor biztosan nem az.


[link]

2020. júl. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem szeretem egyik oldalhoz se sorolni magam, mert mindenhol lehet találni jó és rossz dolgokat is. Ha nagyon választani kéne, akkor talán inkább mondanám magam jobboldalinak (amiket a liberalizmus nevében művelnek mostanság Amerikában az egyszerűen gyomorforgató), de a cikkíró biztos nem így érezné, hiszen már egy éve nem Magyarországon élek és nem is áll szándékomban visszaköltözni.

Az írást borzasztóan ostobának találom, semmivel sem jobb vagy meggyőzőbb, mint ennek a baloldali megfelelői. Vannak benne dolgok, amikkel egyetértek (főleg az utolsó bekezdésben) de összességben ez semmi. Nem célja a meggyőzés vagy egy új szemlélet bemutatása, hanem egy jobboldali fiatal kifakadása.

Ha bárkit (bármilyen korosztályt) magad mellé szeretnél állítani, akkor ne azzal próbáld meggyőzni, hogy a másik lehetőség milyen rossz, hanem mutasd meg (nem csak szavakkal, hanem tettekkel), hogy te miért vagy jó választás. Ez nem csak a bal- vagy jobboldalra vonatkozik, hanem mindenkire, aki apellálni szeretne egy nagyobb tömegnek. Magyarországon ez nem működik, és (részben) ezért mentem el - nem tudott semmivel meggyőzni, hogy maradjak. Másrészt a világon mindenhol (Magyarországon kifejezetten) gyenge lábakon áll a vitakultúra. Nem látni két ellentétes gondolkodású embert, akik leülnének és észérvekkel, tényekkel és tapasztalatokkal támasztják alá a világlátásukat és akár közös nevezőre is juthatnának. Amíg ez nem általános, addig ne beszéljünk politikáról, mert csak egy viccparádét láthatunk, ahol a győzelem azt jelenti, hogy hangosabb és trágárabb vagy, mint a másik.

#6-nak: Pacsi az okos idézet használatért.

20/L

2020. júl. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
A jobboldali nem szexi,max szexista.
2020. júl. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy jó csaj lehet szexi, de nem ez. :D
2020. júl. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%

Egyébként nem értem a cikket.

Hogyan lehet politikai nézetekből vagy világnézetből divatot csinálni?


A gondolkodásmód nem divat.


Legalábbis önálló véleménnyel lévő ember el tudja dönteni neki mi a jó vagy szimpatikus.


Nem értem,hogy miért kellene menőnek lennie annak,ha valaki gyereket akar pl.

Ha egyre többen nem akarnak gyereket,akkor annak valami oka van.

De biztosan nem rábeszéléssel terjed.

Sőt,inkább a gyerekre szokták rábeszélni olyanokat,akik nem is akartak soha gyereket,vagy nem is alkalmasak rá,mert rájuk erőlteti a társadalom.


Az meg,hogy valaki heteró létére nem köpködi a melegeket érzelmi intelligencia kérdése,mint az is,hogy elfogadjuk,hogy nem vagyunk egyformák.


Sajnos vannak emberek,akik mindig önigazolást keresnek,és attól érzik magukat többnek,ha ők a menők táborához tartozhatnak,másokat lesajnálhatnak vagy letaposhatnak.

2020. júl. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!