Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Sturmtiger mennyire lett...

A Sturmtiger mennyire lett volna hatékony harcjármű? Ha sorozatgyártásba kezdtek volna anémetek megfórdíthatták volna vele a háborút?

Figyelt kérdés
2017. márc. 23. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Egyáltalán nem volt hatékony és nem fordíthatta volna meg a háborút.

Azt a németek az USA hadba lépésekor mindenképpen elvesztették.

2017. márc. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szántóvető ***** válasza:
mivel a levegőben vesztették el a háborút ezért nem.
2017. márc. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Harcjárműként szinte semennyire. Épületek, bunkerek ellen tervezték, gyakorlatilag ostromfegyvernek. Nem rendelkezett forgatható toronnyal, nem volt kifejezetten pontos, kevés lőszert tudott szállítani, csak a kényszer szülte, hogy tankcsatákban is részt vett ez a típus. Annyi előnye mondjuk volt, hogy amit eltaláltak vele, az ott is maradt, meg remek páncélzattal rendelkezett, de ez nagyon kevés lett volna a háború menetének a megfordításához.
2017. márc. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem max a Maus sorozatgyártása segíthetett volna valamennyit
2017. márc. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
A Maus legjobb esetben is csigalassúsággal közlekedett volna, addig pedig a légierő játszva kiszedi.
2017. márc. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Kezdjük azzal, hogy a Maus meg sem bírt volna mozdulni, mivel egyből szétszakadt volna benne minden.

Még a Tigris alkatrészei sem bírták a terhelést, a Maus meg több, mint háromszor olyan nehéz volt.

2017. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sokan már a Tigris/Királytigris gyártását is pazarlásnak tartották/tartják, mert 1 Tigris árából és elkészítési idejéből 2 Párducot lehetett volna gyártani.


Egy dolog hogy nagyon nem a németek oldalán volt az ipari fölény, de nagyon csúnyán szétaprózták a meglévő ipari kapacitásaikat is. Ahelyett hogy kevés fajta fegyvert gyártottak volna, de abból valódi tömegtermelésben, inkább sok dolgot gyártottak, elaprózva az erőforrásaikat. Sztálin abban jobb vezetőnek bizonyult Hitlernél, hogy konkrét hadügyi és haditechnikai kérdésekben a tábornokaira bízott (amíg azok tanácsai beváltak). Se nem a csodafegyverekre nem volt ráfüggve Sztálin, se nem arra hogy hadseregek vagy hadosztályok szintjén beleszóljon az irányításba.


Olvastam egy magyar könyvben

( [link] )

hogy ha a Panzer IV gyártását 1943-ban beszüntetik, a Tigriseket és az alváltozataikat pedig sosem kezdik el gyártani, akkor a 6000 legyártott Párduc helyett ugyanannyi idő alatt (1945 első harmadáig) akár 12-15 ezer Párducot is gyárthattak volna. Ehhez már tényleg könyveket kellene olvasni, de a Párduc felelt meg legjobban a német páncélos harcászati doktrínának is.

2017. márc. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kellett lepontozni. Mint írtam, max segített volna a németeknek kitolni a háborút a Maus, mert védekezésre remek lett volna, ha van belőle is vagy 6000 darab.
2017. márc. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De egy páncélosnak mozognia is kell. Nemhiába vakarták a német tábornokok a fejüket, mikor a Tiger bemutatkozott.

És akkor megint az elején vagyunk. Van egy dögnehéz tankod, ami mozdulni alig bír és egy légitámadás könnyedén kiiktatja.

2017. márc. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8: Miért csak 6000? Miért nem végtelen akkor már? Szerintem ha a németek végtelen számú Maust tudnak gyártani és azokhoz végtelen legénységet biztosítani, akkor megnyerhették volna a háborút... :S

Azt felfogod, hogy 6000 Maus legyártása kb annyi lett volna, mint mondjuk 20-30 ezer Panther vagy Tiger?


Figyelted hogy a németeknek pont hogy a VÉDEKEZŐ TAKTIKÁJA sem arról szólt, hogy egy bunkerben (Mausban, stb) ülnek? Még 1943-44-ben is pont azért tudtak sokszor sokszoros túlerőket megállítani, mert az aktív védekezésben hittek. Vagyis hogy nem úgy kell védekezni az ellenséggel szemben, hogy beülsz egy beásott bunkerbe/tankba, hanem hogy oldalba támadod, vagy ellentámadást indítasz, stb. Pont az volt a gond, hogy sajnos a kettő között nem tudtak választani (ezért gyártották egyszerre a Tigriseket és Panthereket, stb), de csak annyi hogy te úgy beszéltél most, mintha gőzöd sem lenne arról hogy működött a valóságban a német hadigépezet

2017. márc. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!