Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Egy tank kupoláját eltalálva...

Kassash kérdése:

Egy tank kupoláját eltalálva végzetes kért lehet okozni vagy mégse?

Figyelt kérdés

A minap hallottam egy vitát két emberke között, ami lényegében egy játékból indult ki. A vita témája az volt hogy a való életben ha egy Lánctalpas Harcjármű, az az Tank parancsnoki kupoláját eltalálja egy töltet, az végzetes lehet a járműre illetve legénységére nézve, vagy nem?


Én arra tippelek hogy sok mindentől függ, bár nem tudom biztosan.

A két harcos akik vitatkoztak lényegében a World of Tanks-ból indultak ki ahol ezzel a módszerrel pár lövésből kiszedhetsz egy tankot.



2015. nov. 18. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen lőszerrel lövik meg, milyen szögben.


Ne felejtsük el, hogy egy modern harci tank kupolája egyrészt lapos, másrészt jó szögben áll, ami miatt könnyebben lepattannak róla a lövedékek. A döntött fok miatt ugyan azzal az anyagvastagsággal "vastagabb" lesz a fal, több erő kell egy lövedéknek, hogy áthatoljon.


Ha viszont szét tudod lőni, akkor jó eséllyel tűz üt ki belül, plusz a berobbanó löveg által hozott hatalmas nyomás a szűk térben ide-oda pattog (a fém szilánkokkal együtt) és megöli a legénységet.


Ha le akarsz fegyverezni egy mai tankot, akkor inkább robbantsd le a lánckerekét majd egy robbanó töltettel küldd meg az oldalát, a felületen keletkező kár elenyésző, de mivel a tank oldala nem nyeli el rendesen a hatalmas lökéshullámot, belül leszakad több nagyobb darab fémszilánk, ami gránát módjára szétaprítja a legényzetet.


Kérdésre válaszolva, lehetni lehet végzetes kárt okozni toronyra mért csapással, de egyszerűbb ha oldalba küldöd egy robbanó töltettel. Plusz ne felejtsd el, egy mai tank simán száguld 160 km/h-val, azt lődd már tornyon miközben ugrál a terepen. Nem éri meg a tornyot célozni.

2015. nov. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ mivel lősz mire. Tigrissel megküldeni egy Panzer II-őt, végzetes, igen, fordítva viszont semmi. Függ attól, milyen szögben érkezik a lövedék, mivel lőnek egyáltalán, milyen vastag a kupola páncélja, stb. Azért tud esetleg egy gyengébb pont lenni, mert általában vannak a kupolán kis kémlelő nyílások.


Mondjuk én nem a kupolát kezdeném el lövöldözni, hanem inkább más gyenge pontját az adott tanknak. Azért egy kupolát eltalálni mondjuk 500 méterről úgy, hogy a kémlelő nyílást érje a találat...Egyszerűbb megküldeni oldalról akkor már a motorteret, vagy ahol a lőszerek vannak. Stb...

2015. nov. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem is olyan regen volt pelda ilyen esetre, a legenyseg bent egett el egy kupola talalat utan.

a wot jatekmekhanikaja meg egy vicc, csak sokan azt hiszik a valosagban is ugy mukodnak a dolgok...

2015. nov. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, valahogy én is értelmetlennek találtam a vitájukat, mert a való életben is úgy tanultam hogy páncélos járművet látok, célozzam meg a közepét, aztán tűz. nem hogy még ilyen miniatűr célpontokat lőni rajta.


De hát ugye a wot egy nevetséges játék, tele nevetséges dolgokkal, és sajnos a benne lévő retardált tartalom terjed mint a pestis.

2015. nov. 19. 13:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!