Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire volt jó ez, hogy megszünt...

Mire volt jó ez, hogy megszüntetik az OKJ-t? Visszahozhatják a jövőben, ha leváltják a Fideszt?

Figyelt kérdés

2020. júl. 15. 16:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

"Az elöbb azt mondtad, hogy Katásként 400-at megkeresel tisztán."


Sehol nem mondtam ezt. Másoljam mit írtam? Nem jól értelmezted.


"Jaahh és a 800 nettós katás dologhoz annyit, hogy vidéki településen vagyok katás vállalkozó, és nettó 400 körül van a havi bevételem. Ebből még lejön a havi 50 000 kata adó, plusz amikre még költeni kell a vállalkozás kapcsán."


Ezt írtam. 400 000 a havi bevételem. De ez nem fizetés. Ebből még fizetem a kata adót meg amik még vannak a vállalkozással kapcsolatos költségek.

2020. júl. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
73%

Én csak ennyit szeretnék az egészhez hozzáfűzni!


Vannak szerencsés emberek, akiknek olyan végzettségük van, ami keresett és jól fizetett és van a többi 95-98%-ék, aki meg nem szerencsés.

2020. júl. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
58%

"Ma nézegettem az álláshirdetéseket és 2000 euróért keresnek hegesztőt, de egy villanyszerelőnek ennél is többet kínálnak."


Aha, csak azt a 2000 eurós fizetést azok kapják meg, akik úgy is hegesztenek és jó pár éve benne vannak a szakmában. Te elvégezve egy friss tanfolyamot soha az életben nem fogsz ennyit megkapni. Megpróbálkozhatsz ilyen melókra jelentkezni, de ha ki is jutsz pillanatok alatt kijön és megmondják vagy kevesebb fizut kapsz míg eléred azt a szintet, mint a többiek, vagy mehetsz haza úgy ahogy akarsz.

Villanyszerelő nem fog többet megkeresni nettóban neked. Legfeljebb te bruttóban láthattad, de kint Németországban például nem tudom mennyi a bruttó és nettó különbség. Bajorországban szoktak lenni a legmagasabbak a fizetések, ott is gyerek, stb. nélkül nem keresett a villanyszerelő ismerősöm nettó 2000 Eurót. Max 1500-1600 Eurókat kerestek, ezt ő maga megmondta. Pedig ők a menekülteknek szánt konténerházak elektromos hálózatát csinálták, abba meg nem kevés pénz volt és nagy üzlet volt.


"Ebből a 220-as diplomás fizetésből is csak akkor lehet megélni, ha a szüleidnél laksz vagy örökölsz egy lakást. De ha albérletben kell élni, akkor szinte az egészet felemészti a lakbér. Félretenni nem lehet belőle."


Mert szerinted csak a szülőkkel lehet lakni, még véletlenül se lehet a pároddal összeköltözni, amivel egyből feleződnek a költségek, stb. Azzal meg ne gyere, hogy nem találsz párt, 2020 van, neten röhögve találsz párt.

2020. júl. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
73%

"Mert szerinted csak a szülőkkel lehet lakni, még véletlenül se lehet a pároddal összeköltözni, amivel egyből feleződnek a költségek, stb. Azzal meg ne gyere, hogy nem találsz párt, 2020 van, neten röhögve találsz párt."


EZ SZÁNALMAS! Tehát szedj föl valakit, hogy olcsóbb legyen a lakhatás, akkor miért nem mondjuk azt javaslod neki, hogy költözzön össze három haverral, sokkal kevésbé hányingerkeltő mint valakinek azt mondani, hogy azért csak úgy hazudja azt valakinek, hogy akar tőle valamit, hogy majd úgy olcsóbb legyen.

2020. júl. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
70%

24:Hát akkor totál nem jött át neked mire akartam utalni. Egyáltalán nem arra akartam utalni, hogy szedjen fel valakit azért, hogy olcsóbb legyen a lakhatás.

A kérdező arra akart utalni, hogy két verzió van: vagy otthon él az anyjáékkal, vagy egyedül, de akkor az albérletet is alig tudja fizetni.

Erre írtam kapásból csak egy példának, ha van párja és vele él máris nem megy el egyből a fizetése, stb.

Miért írtam azt a végére, hogy "Azzal meg ne gyere, hogy nem találsz párt, 2020 van, neten röhögve találsz párt."? Azért, mert nem egyszer volt hasonló téma itt az oldalon, mikor leírtunk hasonló példákat mindig azzal jöttek nem tud ebből a kevéske fizetésből párt találni magának, mert nem tud elmenni szórakozni, emiatt haverokat se talál, akivel összeköltözhetne, stb.

2020. júl. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Nehéz manapság párt találni. Én pl. még mindig szűz vagyok és barátaim sincsenek.
2020. júl. 15. 23:14
 27/31 anonim ***** válasza:
25%
Hagyjátok, a kérdező egy troll, csak kamuzik.
2020. júl. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

SZociális fóbiám van, nem megy nekem a párkeresés.

De nem is erről szólt a kérdés.

2020. júl. 16. 01:03
 29/31 A kérdező kommentje:

Olyan hihetetlen ez? Sosem voltak barátaim. Már általánosban is egy lúzer voltam akit vertek az osztálytársai. Középiskola ugyan ez volt.

Az egyetem jó volt, szerettem oda járni. De végül azt is megbántam. Ettől még nem vagyok troll.


Szerintem egyszerűbb és nyugodtabb életem lenne egy szakmával. Nem kéne többkörös állásinterjúkra járni, ami hatalmas stressz. Saját magam oszthatnám be az időmet. Apa is villanyszerelő és sok szakit ismer, szóval munkát bőven tudnék szerezni. És jobban is keresnék, mint a diplomával.

2020. júl. 16. 01:13
 30/31 anonim ***** válasza:
19%
De troll vagy, mert össze-vissza hazudsz.
2020. júl. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!