Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire volt jó ez, hogy megszünt...

Mire volt jó ez, hogy megszüntetik az OKJ-t? Visszahozhatják a jövőben, ha leváltják a Fideszt?

Figyelt kérdés

2020. júl. 15. 16:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%
Országos Képzési Jegyzék nem szűnik meg.
2020. júl. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
72%

Átalakul, cserébe jóval drágább lesz...


Viszont az eddigi OKJ-k semmit nem értek, mert csak elméleti tudást adtak, gyakorlatit alig.

2020. júl. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
De most 25 évesen hogy fogok tudni szakmát tanulni, ha átalakítják? Eddig meg lehetett szerezni 1 év vagy rövidebb idő alatt.
2020. júl. 15. 18:22
 4/31 anonim ***** válasza:
94%

Továbbra is fogsz tudni szakmát tanulni, csak valószínűleg drágábban. De senki nem tud még semmit róla, hogy milyen lesz az új rendszer.


"Eddig meg lehetett szerezni 1 év vagy rövidebb idő alatt."


Pont ez volt a baj amúgy a régi rendszerrel. Akartam jelentkezni autószerelő OKJ-s képzésre. 16 szombat alatt akartak minket autószerelőnek kiképezni.


Őszintén, te rábíznád az autódat egy olyanra aki 16 szombat alatt kapott autószerelői bizonyítványt?

2020. júl. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de nekem minél hamarabb kéne egy papír. 2 évre nem fogok visszaülni az iskolapadba.
2020. júl. 15. 19:08
 6/31 anonim ***** válasza:
89%

"Mire volt jó ez, hogy megszüntetik az OKJ-t?"

Semmire és ezért nem is történt ilyen.

OKJ képzések lesznek ezután is, rövid és hosszú képzések egyaránt, lesz nappali, estis képzés is - az változik meg, hogy nem 750-féle kis szakmát lehet majd megtanulni, hanem jóval kevesebbet, de azok nagyobb területet fednek le.

Itt megnézheted őket: [link]

2020. júl. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Akkor ez nem igaz, hogy sokkal hosszabb lesz?
2020. júl. 15. 19:25
 8/31 anonim ***** válasza:
74%

"Nem tudom, de nekem minél hamarabb kéne egy papír. 2 évre nem fogok visszaülni az iskolapadba."


Hát akkor így jártál. Nem, te pár hónapos tanfolyamon soha a büdös életben nem fogsz megtanulni semmit. Pont az ilyenek miatt szűnik meg az egész, mert a pénzlenyúlásról szólt csak. Az-az 1 év papíron neked pár hónapos lett volna, mert tudod, hogy jött volna ki az 1 év neked? Ahogy előttem írták az autószerelős, hogy szombatonként bejársz és kész.

Ne hidd, hogy a munkaügyisek jobbak voltak. A kijárási korlátozások, stb. előtt végeztem pont el egy targoncás + raktáros képzés. Az egész tudod mi volt? Egy kész vicc. A raktáros még oké, azt tanultuk is. Érek is majd vele valamit? Valószínűleg semmit, mert az csak részszakképesítés. Targoncás jobb volt? Francokat, 2 hetes volt csak a targoncás rész. Kb. 18 emberre jutott egy targonca. Az volt a szerencsénk, hogy az oktatónak volt esze és 3 csoportra bontott minket. De az-az oktatás is olyan volt, hogy alig volt velünk az oktató.

2 hetes képzés szerinted mennyit ért? Megsúgom a hatóságiak embere 2 idősebb ember volt, ők maguk megmondták az iskolától kiküldött ember előtt is, hogy röhej az egész miszerint azt gondolták valaki meg fog tudni rendesen targoncázni ennyi idő alatt. Aztán mégis megkapta mindenki a jogosítványát a targoncára és a kék bizonyítványt.

Tudod miről szól csak az összes munkaügyis képzés? A pénz lenyúlásról. Ugyanis a képzést vállaló iskolák rohadt sok pénzt kaszálnak. Nem kevés pénzbe került fejenként a tanfolyam amin részt vettem, amit mind az állam, így az adózok fizettek.

Pont az ilyenek miatt volt már évek óta tervben, hogy drasztikusan átalakítják a dolgokat.

2020. júl. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Hogyhogy az állam fizeti? Az OKJ-ért én fizetek, kb 210 ezer forint egy tanfolyam.


Akkor mit csináljak? Munka mellett 25 évesen már nem fogom tudni megtenni, hogy beülök egy nappali vagy esti képzésre 2 évre.

Olyan nem lesz már, hogy csak szombaton kell menni?

2020. júl. 15. 19:30
 10/31 anonim ***** válasza:
75%

#9 Látod-látod, csak hallgatni kellett volna arra sok emberre aki mondta neked hogy tanulj minél többet mert később hiányozni fog!

Amúgy rengeteg ember megteszi és munka mellett igenis évekig tanul. Én is csinálom. Attól mert nem OKJ képzés hanem egy újabb diploma, attól még ugyanúgy munka mellett csinálom. Pontosan úgy ahogy csak ebben a félévben másik 3 kollégám is tette.

2020. júl. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!