Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nekünk, akik most vagyonk...

Nekünk, akik most vagyonk 20-on évesek, lesz még nyugdíjunk a jövőben? Vagy mi lesz velünk?

Figyelt kérdés

2020. júl. 15. 11:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%
Tegyél férre amennyit csak tudsz, az a biztos. Ha több lesz mint amennyi szükséges az nem árt.
2020. júl. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Miből tegyek félre? Örülök ha az albérletre futja"

Mindenképpen kell tudni félretenni, úgy kell megoldani a lakhatást. Költözz vissza a szüleidhez, vagy költözz össze valakivel, hogy együtt kelljen fizetnetek, vagy menj kisebb, olcsóbb albérletbe. De ne élj fel mindent, mert úgy pár év múlva kénytelen leszel egyre több hitelt felvenni, az meg maga a lejtő, amin nincs megállás.

2020. júl. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mindig azok riogatnak legjobban, akik erről a legkevesebbet tudják. És pont azért riogatnak, mert annyi ismerettel a holnapot se tudják megtippelni, nemhogy a következő évüket.


Nyugdíjas politika és nyugdíj egészen biztos lesz, mert ahhoz generális rendszerváltozás kell egész Európában. Erre az esély nagyjából nulla. Az igazi probléma nem is ez. Hanem az országok költségvetési stratégiája. Azt egyetlen politikus se tudja tetszése szerint alakítani (csak bizonyos határokon belül). E tekintetbe n fő gond, hogy egy adott év nyugdíjkifizetéseit az adott év nyugdíjjárulék és némi adóbevételei adják. Ha csökken a befizetés, egy darabig lehet pótolgatni, de előbb utóbb radikális átalakítás következik. És az azt jelenti, mindenkinek a nyugdíja többségét saját magának kell félretennie. Itt jön a következő probléma. Ha egy kormány mohón lenyúlja az ilyen alapokat, akkor ez a módszer nem működik. Már ma is elég sokan közönséges magánmegtakarítást végeznek, más szóval, tőkét gyűjtenek arra az időre, mikor nem lesz semmi jövedelem, vagy nem lesz elég. Ez persze magánszámítási képességet na meg jó jövedelmet igényel a munkás években. Néhány százezren már ma is így élnek, a nyugdíj csak ráadás, jó ha van, de nem számít, ha nincs. A többi meg vegetál vagy meggebed. Ez alól egyetlen kiút van, ha a társadalom ráébred, hogy saját érdekében csak olyanokat engedjen kormányba, akik gondosan és jól képesek és akarnak tervezni. És minden pillanatban ellenőrizze a kormány munkáját, bocsássa el a kormányt, ha rosszul dolgozik. Néhány helyen így működik, nincs is gond se nyugdíjjal se mnukával.

2020. júl. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#9 Értem én hogy neked feladatot az ellenzéki propagandát nyomatni, de attól még nem válik valósággá ha újra meg újra leírod.

"Az újkommunista Fidesz 3000 milliárd Ft nyugdíjpénzt vett el egyszeri alkalommal a pénztártagoktól, és további 5000 milliárd került át az államhoz azáltal, hogy 2011 óta ami addig a manyupba ment, az államhoz ment. "

Az első fidesz kormány nem véletlenül nem nyúlt az mnyp-khez, hanem azért mert előtte vezették be a ballibek a kötelező pénztári tagságot és még csak sejtések voltak róla, tények nem.De nyugodtan keresd vissza, már a Horn kormány alatt megmondták nemzetközi szakemberek is, hogy nem lesz megvalósítható, fenntartható az a rendszer, mert majdnem 40 év kell ahhoz, hogy átálljon a gazdaság arról, hogy a hónapban befolyt járulékokból (+adóból) fizessék a nyugdíjakat azoknak akik járulékaiból korábban fizettek nyugdíjakat - arra, hogy az emberek (részben) saját megtakarításukból kapjanak nyugdíjat.

A valóság 2010-re már nagyon komolyan megmutatta magát. A világválság lenullázta a nyugdíjszámlákon felhalmozott plusz pénzeket, a 2009-es évre az össz hozam a párom számláján is 0 forint volt. Ezt kezdték el újra gyűjteni a következő években. Amikor kifizették az összegyűlt hozamokat, a párom majdnem pontosan annyi pénzt kapott meg, mint az a rokon srác, aki 2010-ben kezdett el dolgozni. Holott a párom akkor már jó pár éve kiemelkedően jól keresett. Pontosan így az aktuális válságok - mint a mostani járványhelyzet - ugyanúgy lenullázták volna a számlákon azt az összeget, ami kedvéért a magánpénztárhoz kerültek.

Közben meg a másik oldalon - mivel a ballib kormányok alatt újra nőtt a munkanélküliség és nem emelkedtek az inflációhoz képest a szükséges módon a bérek, így egyre kevesebb lett a levonható járulék, na meg mivel évről évre ebből a kevesebből is egyre több járulék ment ki a magánpénztárakhoz, nyugdíjat viszont fizetni kellett, adóból kellett nyugdíjakat fizetni. Abból az adóból amiből bért lehetett volna emelni, beruházni lehetett volna és fejleszteni a gazdaságot. Emiatt romlott a bevétel, hitellel kellett kipótolni. Közvetve a nyugdíjjárulékok magánkasszába vándorlása 3000 milliárdnyi hitelfelvételhez járult hozzá és egy gyenge gazdaságot ért a válság 2009-ben.

Amikor államosították újra az egészet, akkor mindenki kézbe kapta azt a plusz hozamot, amit számára az eltelt idő alatt a pénztára kitermelni volt képes. A felháborodás pont onnan eredt, hogy rengetegen nem kaptak semmit és nagyon sokan keveset kaptak, ezért hitték azt, hogy elvette a pénzüket az állam. Pedig nem, csak éppen nem volt mit kifizetni nekik. Pontosan ez mutatja meg hogy mennyire értelmetlen volt az a rendszer, hiszen ebből a plusz hozamból kellett volna a több nyugdíjnak kijönnie.

És nem kell hablatyolni, még 2009 végén írta alá Bajnai miniszterelnökként azt a rendeletet, amivel engedélyezték, hogy 2010-ben még lehetősége legyen az akkor nyugdíjba menőknek visszatérni büntetlenül a befizetéseikkel az állami nyugdíjkasszához, mert a magánpénztári elszámolással rosszabbul jártak volna mint a hozzájuk hasonló járulékfizetők az államnál. Pedig ők még dönthettek arról hogy belépnek-e a magánpénztári rendszerbe és nyilván ennyire közel a nyugdíjhoz csak az választotta, aki nagyon jól keresett.

A mnyp-ktől visszavett járulékokért cserébe mindenki pontosan megkapja a maga teljes nyugdíját - ahogy történt is az elmúlt 7 évben mindenkivel.

Amit mindig kihagytok a sztoriból, hogy a mnyp rendszer soha nem jelentette azt, hogy a teljes nyugdíjat majd a magánpénztár fogja fizetni. A járulékok alapján kiszámolt nyugdíjnak a kétharmadát az állam fizette volna mindig is, csak a fennmaradó részt pótolta ki a manyp, akkorára, ami a megtakarítások alapjn kijön. De ha csődbe megy a gazdaság, mert hiányzanak a járulékok és hiteleket kell felvenni stb. akkor nem tud úgy működni, hogy a kétharmadnyi rész jó összeg legyen. Akkor a hajára kenheti minden nyugdíjas, hogy a maradék harmadnyi rész helyett sikerült 35-40-45%-t elérnie, akkor is kevesebb lenne az össz nyugdíja, mintha minden maradt volna az államnál.

A visszavett pénzeket pedig az állam oda tette ahonnan hiányoztak, ahonnan korábban elvették. A hitelt törlesztették belőle meg a gazdaságot fejlesztették, béreket növeltek. A manyup rendszer nélkül ez a pénz korábban ott lett volna. A nyugdíjakat már kifizették amikor kellett.

2020. júl. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Dudok Andrásné ***** válasza:
Ezen most még kár görcsölnöd.Tanulj,dolgozz,élvezd az életed,ha tudsz takarékoskodni,saját lakást majd.A nyugdijjal ráérsz 20-25 év mulva foglalkozni.Addig ugy is magasabb lesz a korhatár, hisz aki most 30 évesen még nincs munkája annak 75-80 éves korukra lesz meg annyi idejük, mint most nekünk.Mi 16 tol dolgoztunk ,ma ezért ez ugy 25-30 év sokaknál.Ezek a nyugdijbiztositások és hasonlók semmit nem fognak akkor már érni.A fiamnak életboztositása volt 20 évtöl az jol jött önerőnek lakásvásárláskor.MOST az utolsó 30-32 év átlagát veszi a nyugdijnak.Te még messze vagy .Ha vigasztal én 51 éve dolgozok kereskedelem,7 éve vagyok nyugdijas és most 77.000.a nyugdijam.Tehát a.munkábol halunk ki mert semmire nem elég.
2020. júl. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!