Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a kisebbségeket szélsőség...

Akik a kisebbségeket szélsőségesen támogatják, nem egy esetben (ha tudtukon kívül is, de) rasszisták?

Figyelt kérdés

Valakit azért támogatni mert egy kisebbségi csoporthoz tartozik nemcsak pozitív diszkrimináció (ami sérti az összes többi Magyarországon élő más etnikumú embert), hanem rasszista is, hisz azért kezeled másként mert ő az adott kisebbséghez tartozik.



Holott ugyanúgy megvan a lehetősége mindenre mint másoknak: ingyenes a bölcsőde, az óvoda, az általános és a középiskola. Ezután ingyen tanulhat 25 éves koráig 2 szakmát vagy ha jól tanult és leérettségizett, mehet államilag támogatott egyetemre. Ha a család vagyoni helyzete nem a legjobb (értsd: szegények), kap szociális alapon kollégiumot és ösztöndíjat. Ha nem tanult jól, akkor is mehet egyetemre, csak fizetős szakra. És természetesen mind állami, mind fizetős képzések mellett van lehetősége akár főállásban, akár mellékállásban dolgozni.

Ugyanúgy megvan a lehetősége a tisztességes életre, dolgozni, tanulni, mint neked vagy nekem. Más kérdés ha ő nem él vele, de ez esetben véleményem szerint nem kell támogatni vagy pozitív diszkriminációban részesíteni az adott személyeket.



Ha valaki nagyon rászorul és az otthona alkalmatlan alapból az életre (munkanélküli és kereset nélküli szülők, bűnöző család, stb), olyan speciális iskolába lehet küldeni mint a pécsi Gandhi Gimnázium. Ilyen iskolák létesítését én is támogatnám a ténylegesen rászorulóknak. De valakit csak azért pozitívan bírálni és támogatni mert kisebbségi...

Mint említettem: igazságtalan a nem kisebbséghez tartozókkal szemben és rasszista is, hisz azt hiszed hogy ő ugyanazon feltételek mellett, külön segítség nélkül képtelen arra, amire egy nem kisebbségi.


Tehát valójában akik nagy mértékben támogatni akarják őket és mindenáron védik az adott kisebbségeket, ha nem is tudatosan, de rasszisták?



2020. júl. 13. 11:54
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miről beszélsz, mire utalsz, és mennyire hiteles forrás az.

Alapból lehet annyi, hogy azt mondják, hogy 100 emberből legyen minimum egy nő és egy színes bőrű. Erre 98 fehér férfi már megvan.

2020. júl. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
28%
29, ennyi erővel a zsidóellenes numerus clausus is igazságos volt, nem diszkriminálta a zsidókat... Attól, hogy valaki fekete, még ne járjon neki jobb állás. Amúgy nem mi tehetünk róla, hogy az, hogy a többség esetleg utálja valamiért. Mindenkinek vannak problémái, nem csak a kisebbségeknek.
2020. júl. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

31

Nekem hiteles, én láttam.

Neked jelentkezned kellett volna, hogy a saját szemeddel láthasd a hitelességhez.


Nagyon tévedsz az arányokkal és színekkel.

2020. júl. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

32

A numerus clausus(ok) bizony hogy igazságosak lettek volna, ha betartották volna. De nem tartották be.

Pedig csak a korábbi aránytalanságot, igazságtalanságot lett volna hivatott rendbehozni.

2020. júl. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
34, ez csak egy példa volt a balos kettős mércére, hogy a pozitív diszkrimináció egyben diszkrimináció is.
2020. júl. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!