Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a kisebbségeket szélsőség...

Akik a kisebbségeket szélsőségesen támogatják, nem egy esetben (ha tudtukon kívül is, de) rasszisták?

Figyelt kérdés

Valakit azért támogatni mert egy kisebbségi csoporthoz tartozik nemcsak pozitív diszkrimináció (ami sérti az összes többi Magyarországon élő más etnikumú embert), hanem rasszista is, hisz azért kezeled másként mert ő az adott kisebbséghez tartozik.



Holott ugyanúgy megvan a lehetősége mindenre mint másoknak: ingyenes a bölcsőde, az óvoda, az általános és a középiskola. Ezután ingyen tanulhat 25 éves koráig 2 szakmát vagy ha jól tanult és leérettségizett, mehet államilag támogatott egyetemre. Ha a család vagyoni helyzete nem a legjobb (értsd: szegények), kap szociális alapon kollégiumot és ösztöndíjat. Ha nem tanult jól, akkor is mehet egyetemre, csak fizetős szakra. És természetesen mind állami, mind fizetős képzések mellett van lehetősége akár főállásban, akár mellékállásban dolgozni.

Ugyanúgy megvan a lehetősége a tisztességes életre, dolgozni, tanulni, mint neked vagy nekem. Más kérdés ha ő nem él vele, de ez esetben véleményem szerint nem kell támogatni vagy pozitív diszkriminációban részesíteni az adott személyeket.



Ha valaki nagyon rászorul és az otthona alkalmatlan alapból az életre (munkanélküli és kereset nélküli szülők, bűnöző család, stb), olyan speciális iskolába lehet küldeni mint a pécsi Gandhi Gimnázium. Ilyen iskolák létesítését én is támogatnám a ténylegesen rászorulóknak. De valakit csak azért pozitívan bírálni és támogatni mert kisebbségi...

Mint említettem: igazságtalan a nem kisebbséghez tartozókkal szemben és rasszista is, hisz azt hiszed hogy ő ugyanazon feltételek mellett, külön segítség nélkül képtelen arra, amire egy nem kisebbségi.


Tehát valójában akik nagy mértékben támogatni akarják őket és mindenáron védik az adott kisebbségeket, ha nem is tudatosan, de rasszisták?



2020. júl. 13. 11:54
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"Az emberek egyre rémesebbek, érzéketlenebbek, lelketlenek, pökhendiek, és mindaz amivel egyetértenek undorító."


Na,igen az a fajta gyűlölködés uralkodik az országban undorító.

Ez is bizonyítéka annak,hogy rossz az életszínvonal,fejlett,jóléti országokban jóval kevesebb ez,mert ott mindenki magával van elfoglalva,nem másokkal.

2020. júl. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Nem vagyok meggyőződve róla, hogy ha magamon még változtatok illetve egyes körülmények javulnának idehaza akkor kevesebb lenne a rasszizmus, a homofóbia, az önzés, a perverzió, a bunkóság, a lelketlenség. Ahhoz hajlandóság is kellene. Visszataszító, mindegy.
2020. júl. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
41%

21, nem lehet védelmi reakció, mert a "rasszizmusnak" már 100 éve, 5 generáció óta vége. De Amerikában is legalább 2-3 generáció óta. Az meg mindenkinek szíve joga, hogy szeret-e az övénél primitívebb kultúrájú, erkölcsű, idegen kinézetű, számára csúnya embereket, akik pl. mást sem tudnak, csak rasszistázni, fosztogatni, csoportosan fehérekre támadni. Ezért alakult ki a "rasszizmus", és ezért nem alakult ki pl. a közép- vagy távol-keletiekkel szemben. A minap egy fiatal, szép fehér nő azt mondta az utcán, hogy Minden élet számít. A BLM-esek megvárták, és lelőtték. Nem látok megvadult fehéreket a feketék rasszizmusa ellen tüntetni, fosztogatni, gyújtogatni. Mert a kultúránk sokkal fejlettebb.

A rasszizmus és a bűnözés egyébként objektív kutatások szerint sokkal jellemzőbb az afro-amerikaiakra.

2020. júl. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
28%

Utolsó, a fehér kultúra főleg a gyilkolásról rablásról, más népek kizsákmányolásáról szól.


Jahogy ami x éve történt azt már el is lehet felejteni?


Érdekes amikor leírom ide hogy a fehér kultúra miket művelt, simán törlik. Pedig csak tényeket írok.

2020. júl. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

24: épp most láttam egy másik fórumon...

[link]


Szerintem nem rasszista az, aki az ilyesmiből nem kér....


(amúgy ha nem látod az arcokat, csak a cselekményt és az "éhező" testek látványa alapján ítélsz, simán lehetne ez bármelyik borsodi-nyírségi faluban... :-DDD)

2020. júl. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
0%
Akárhogy is van, felesleges magyarázkodni mi rasszizmus éa mi nem az. Semmivel sem bűnösebbek ebben, mint a fehér ember, és etnikai hovatartozástól függetlenül bárki. Ez az egész a ti hibátok.
2020. júl. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
A fehéreknél azért volt rabszolgaság, háborúk, népirtások, mert ők voltak az erősebbek. De mondhatnánk azt is, hogy többnyire férfiak voltak, vagy nagykorúak. A fehér kultúra fejlettebb volt, a fekete pedig nagyon fejletlen. De az arabok, szemiták, ázsiaiak is sokat háborúztak, még többet is, náluk is volt rabszolgaság. Szóval látszólag igazuk van azoknak, akik szerint a fehér ember gonosz, rasszista, de azoknak is, akik szerint a férfiak azok. De ezeknek a dolgoknak más okai vannak. A rasszizmusnak nagyon sok fajtája van szerintem. A fehéreké legtöbbször inkább tapasztalat, a nem fehéreké valóban gonoszság, mert ha köze lenne a valósághoz, nem tartanák alsóbbrendűnek a náluk egyértelműen jobbakat. Aztán vannak vallások, amelyek egy-egy népet magasabbrendűnek tartanak, gaztettekre késztetik a hívőket, ez is gonoszság.
2020. júl. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
74%

Deák Dominik tipikus példája az agymosott libisnek... szerintem fel sem szabad ülni az ő válaszaira mert rettentő primitív egy gondolkodás módja van, eredetisége 0!


Viszont kérdező, igen ez rasszizmus és lényegében az ilyen pozitív rasszisták rosszabbak mint akik gyűlölik a kisebbségeket.


Mert ha te gyűlölöd a cigányokat mert cigányok én elengedem, nem fog érdekelni.

Viszont, ha te mondjuk őt előre engeded a sorban mert cigány, akkor lehet, hogy utalni fogom a cigányokat, mert mi az, hogy ő előre mehet.


Ez nyilván egy kisarkított és egyszerű példa, de az élet az így működik!

2020. júl. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
35%

Ezt a felfogást a rasszisták szeretik terjeszteni. de nem. A pozitív diszkrimináció nem arról szól, hogy hátrányos helyzetbe hozzák a többségi társadalmat, hanem arról, hogy akik eleve minuszból indulnak, legalább nullán legyenek. Úgyis nehéz nekik, de az esély legalább a jobbaknak jár közülük.


Másik példa: Szintén esélyegyenlőség, hogy a mozgássérülteknek jár az akadálymentesítés, mégse mondja normális ember (bár én már találkoztam ilyennel, aki háborgott az akadálymentesítésen, mert szerinte maradjanak otthon), hogy az az épmozgású emberek ellen van.

2020. júl. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

29

Az akkor mi, hogy pl. a kanadai kormányhivatali állások applikációira már régen rá volt írva -igaz csak kézzel, nem nyomtatva-, hogy white males need no apply?

2020. júl. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!